Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Link / odkaz na subor v Opere
Zaslán uživatelem/kou: Pavur (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-17, 15:45

Zdravim, viete nietko poradit ked mi nechcu fungovat odkazy v clankoch pri pouziti Opery 8.52?
Ked zadam do odkazu plnu cestu vo formate:
< a href="file://server/data/tabulky/zoznam.xls" > </a> tak sa nic nedeje, ked zadam do stavoveho riadku Opery file://server/data/tabulky/zoznam.xls tak mi ho otvori? Vobec netusim co s tym je. V IE to funguje OK. Musim niekde nieco nastavit? Dik. PS: Je to primitivna vec ale bez toho som hotovy.

Re: Link / odkaz na subor v Opere
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-17, 15:58

pouzivej relativni odkazy, nikoliv absolutni...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Link / odkaz na subor v Opere
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-17, 16:11

Podobné odkazy by som rozhodne nepoužíval. Prečo? Sú inak pre MSIE inak pre GECKO a ainak pre Operu.

OPERA: file://localhost/C:/file.txt
GECKO: file:///C:/file.txt
MSIE: file://C:/file.txt

rozhodne by som to robil jedine na urovni JavaScriptu po detekcii Browsera. Inak to asi nepôjde.

Re: Link / odkaz na subor v Opere
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-17, 16:16

Najlepšie je použiť odkaz na súbor, ktorý je na serveri a pristupovať k nemu cez HTTP protokol, teda:
[http://server/data/tabulky/zoznam.xls]

Re: Link / odkaz na subor v Opere
Zaslán uživatelem/kou: Pavur (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-17, 16:34

Este jedna vec, ja mam php na pocitaci <b>intranet</b> a odkazovany subor lezi na <b>serveru</b> a ja som na pocitaci <b>pc01</b>. Ako urobit odkaz na subor na serveri ked php mi bezi na intranet a ja sa na to pozeram z pc01? Ked som mal php na mojom pocitaci tak mi vsetko fachalo. Ale ked som hodil php na intranet a data na server tak to nebezi. Ja som uplny zaciatocnik takze netusim co s tym.

Re: Link / odkaz na subor v Opere
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-17, 16:53

Pavur napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Este jedna vec, ja mam php na pocitaci
> <b>intranet</b> a odkazovany subor
> lezi na <b>serveru</b> a ja som na
> pocitaci <b>pc01</b>. Ako urobit odkaz
> na subor na serveri ked php mi bezi na intranet a
> ja sa na to pozeram z pc01? Ked som mal php na
> mojom pocitaci tak mi vsetko fachalo. Ale ked som
> hodil php na intranet a data na server tak to
> nebezi. Ja som uplny zaciatocnik takze netusim co
> s tym.


Neodkazovať na "server" ale ten súbor na "serveri" poskytovať na pc1 (čo je skutočný http server). Ono väššinou je to tak, že ten pc server je naozaj server a poskytuje aj službu Apache, takže takéto vylomeniny nie sú potrebné. Ide o to, čo chceš s tým súborom robiť :) Linkovanie z HTTP serveru na FILE server nepoznam inak ako cez FILE://... Ak sa má s tým odkazovaným súborom pracovať napr. v režime zdielania varianta HTTP fungovať nebude, takže IMHO najlepšie je riešenie JavaScriptom aby sa chytali všetky prehliadače z intranetu.

Re: Link / odkaz na subor v Opere
Zaslán uživatelem/kou: Pavur (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-17, 17:20

Ja som Vas asi vsetkym zmiatol tym ze som si to PC kde su ulozene data nazval serverom, on to naozaj nie je server. Je to obyc pocitac kde su nazhromazdene data kde sa tieto data zalohuju, ale apache tam nieje. alsia vec je tam 15 adresarov v koreni a kazdy z nich ma 15 podadresarov a tieto podradresare maju dlasich 10 podresarov. A v kazdom z nich moze byt nejaky subor ktory chcem linkovat v clanku phprs. Tak preto som sa dal cestou tych plnych absolutnych ciest. Tento link bude len na prehliadanie tych nalinkovanych suborov. A posledna vec preco ked zadam Opere do adresneho riadku plny odkaz tak mi ho otovri a ked je zadany v clanku tak nefunugje. Ja som bol v tom ze je to to same?

Re: Link / odkaz na subor v Opere
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-18, 10:25

IMHO volovina...

ty potrebne slozky slinkuj (virt. adresare) s Apachem a pak uz si s tim muzes delat co chces

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Link / odkaz na subor v Opere
Zaslán uživatelem/kou: Pavur (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 14:40

Ahoj, od soboty sa trapim s tym slinkovanim adresarov. Co vsetko musim mat zadane v configuracnom filu od apache aby som mal adresar prilinkovany? Moja situacia:

(PC01) name: server /data/tabulky/tabulka.xls - tu je subor na ktory chcem dat link v clanku

(PC02) name: Intranet - tu mi bezi php aj apache aj mySQL, ako disk I: mam primapovany adresar data na PC01

(PC03 ...PC10) pocitace kde si prehliadam clanky, ako disk I: mam primapovany adresar data na PC01

Ale netusim kde to v apache zapisat. Skusal som tam pridat <directory> ako i:/data/* ale nepomohlo. Skusal som tam pridat aj server s nazvom server a <directory> //server/data/* Cumim do helpu apachu uz dva dni a som zufaly co kde zapisat. mozes mi aspon v kratkosti napisat ci musim PC01 pridat ako server alebo ako zapisat tu cestu?

Re: Link / odkaz na subor v Opere
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 21:52

si trochu nerozumis....

jde linkovat slozky, nikoliv PC

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.