Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Obsah hlavního bloku
Zaslán uživatelem/kou: januan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-08, 16:52

Může mi někdo poradit?
Rád bych nastavil hlavní stránku tak, aby se v hlavním bloku
po otevření webové stránky neukazovaly všechny články, ale pouze
články, které budou zařazeny do určitého tématu (např. Aktuality).
Děkuji za pomoc. Systém používáme jako školní intranet.
A. Januška



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava januan v 08.03.2006 17:03.

Re: Obsah hlavního bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-08, 20:49

já jsem tohle (s Michálkovou pomocí) vyřešil kdysi takhle: celé phpRS jsem měl v podadresáři phprs a v rootu jsem měl jen soubor index.php,který měl tento obsah:

<?php
header('Location: [http://www.nekde.cz/phprs/adresa_rubriky]');
?>

no a za www.nekde.cz si dáš svojí adresu, a za to adresa_rubriky si dáš to search.php..........
co seTi zobrazí v adresovám řádku, když si na tom webu zobrazíš příslušnou rubriku.

funguje to potom tak, že když někdo napíše tu adresu www.nekde.cz tak ho to hodí na příslušnou rubriku, ale potom se už po webu může pohybovat normálně. tedy na hlavní stránce má už všechny rubriky... myslel jsi to takhle?

Re: Obsah hlavního bloku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-09, 09:44

osobne by som to radšej riešil úpravou index.php
[http://www.phprs.net/forum/read.php?2,11917]


Re: Obsah hlavního bloku
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-09, 10:24

no ano, máš asi pravdu, navíc nevím jak by tohle bylo z hlediska webu a vyhledávačů správné (asi ne?), tohle je jenom varianta, jak při prvním nahrání stránky se zobrazí ten požadovaný filtr, ale dále již ne, to se potom zobrazuje všechno standartně a lze to vytvořit velmi snadno, bez úpravy dalších souborů. Na webu, kde jsem to pro někoho na přání dělal, bylo takhle zařízeno, aby se při prvním zobrazení webu nezobrazil index ale přehled plánovaných akcí. Funguje to tam bezproblémově už přes rok a na intranetu, proč ne? .. ;-)

Re: Obsah hlavního bloku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-09, 10:58

Z hľadiska SEO je tvoja varianta s presmerovaním vporiadku, ak ./index.php presmeruješ na ./phprs/search.php?.... nevidím v tom žiadny problém, akurát mi osobne trocha zavadzia /phprs/ v url. Rovnaký obsah na rôznych adresách sa ale nekoná, take OK. Pri zobrazení rubriky na indexe pomocou include súboru search.php je tam teoreticky určitá možnosť vzniku duplicitného obsahu na dvoch rôznych adresách (upravený index.php a search.php?...) Osobne to považujem za nepodstatné, niekde (asi na jakpsatweb) som dokonca čítal, že vyhľadávače vôbec neidexujú ulr s obsahom "search" alebo "find", takže ak je to pravda, je include varianta potom vhodnejšia ako to presmerovanie.

Ak je potreba aby fungoval aj pôvodný index.php je tu ešte možnosť premenovania pôvodného indexu a zmena odkazov v zdrojákoch. Takto by sa dala adresa zjednodušiť o časť "/phprs/" - samozrejme na úkor zmien v kóde.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.