Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Podivné chování při kopírování souborů a složek
Zaslán uživatelem/kou: jksoft (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-06, 00:54

Prosím o radu.
Nelze mi na disku pod WinXP vytvořit složky začinající písmenem Q
rovněž nejde tyto soubory vidět na disku a ani je kopírovat.
Když jsem zkoušel nakopírovat soubor z robaleného archívu, tak místo na disku se zmenšilo o velikost
souboru začínající Q*.* ale na disku není vidět.
Rovněž při vytvoření složky začínající na písmeno Q se vytvoří, ale složka není vidět, další novou složku už nepovolí vytvořit. Na disku tímto zmizely všechy soubory a složky začínající na písmeno Q.
DirectX nenajde tato soubory a ani nejde nainstalovat.
Poradte co dál. Děkuji.

Re: Podivné chování při kopírování souborů a složek
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-06, 09:47

V prvom rade odzálohuj na CD/DVD alebo po sieti všetko čo sa dá. Disku možno zostávajú minúty. V druhom rade pozri do systémových logov a podľa hlášok skús zistiť kde je chyba. Skús kontaktovať techsupport, dodávateľa, technika... Ak máš tie widle legálne normálne zavolaj na podporu, malá šanca ale možno ti poradia.

Ak máš poruke iný PC, tak vyhoď disk z mašiny, správne najumpruj a pripoj, zaves ho do druhého PC, bootni z iného systému a skús prečítať súbory. Ak dáta prečítaš, je poškodený WIN, prevezmi ako admin vlastníctvo súborov nastav práva a odzálohuj. Ak dáta neprečítaš... smola, najsôr poškodený disk alebo filesystém. Predpokladám, že to je FAT32. NTFS býva stabilnejší. Samozrejme test disku na chyby + prípadné opravy.

Ak tam máš dôležité dáta, zver to do rúk odborníkom čo najskôr a neriskuj.

Re: Podivné chování při kopírování souborů a složek
Zaslán uživatelem/kou: jksoft (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-09, 21:07

Dík za radu. Disk jako SLAVE obsahoval všechna data, tj složky i soubory začínající na písmeno Q.
Tři dny jsem laboroval a zjišťoval jsem co se děje v PC, zjistil jsem:
vygenerovaný soubor "sndu64.dll" se změnil na "sndu32.dll" ten se zavedl do paměti pomocí klíče v registru
"dumprep.exe"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\KernelFaultCheck]
"key"="SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Run"
"item"="dumprep 0 -k"
"hkey"="HKLM"
"command"="%systemroot%\\system32\\dumprep 0 -k"
"inimapping"="0"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"KernelFaultCheck"=hex(2):25,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,72,00,6f,\
00,6f,00,74,00,25,00,5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,\
5c,00,64,00,75,00,6d,00,70,00,72,00,65,00,70,00,20,00,30,00,20,00,2d,00,6b,\
00,00,00

a soubor "sndu32.dll" se smazal z disku. Jmeno nákazy HAXDOOR.
klíče z registru obsahující text "qm.sys","qm.dll","sndu64.dll" a "sndu32.dll" nešly odstranit v "regedit" tak jsem použil pro odtranění těchto klíčů software "Registrar Lite 4.03" vněm jsem klíče odstranil v počtu 25 položek, registry uložil a problém po restartu PC vyřešil.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.