Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-08, 10:38

A toto je asi vážně blbý vtip, že?

citace Rendy:
[Sat Jan 07 01:30:11 2006] [error] [client 127.0.0.1] File does not exist: C:/www/favicon.ico
Apache je prostě nastave tak, aby se zobrazoval ikona v adrese serveru ... tu ikonu si ovšem musíš vytvořit (nahrát) do té napsané cesty ...

citace Rendy:
jen mě ještě napadlo, proč ty konfigurační soubory nedá k dispozici zde ke stažení a píšete sem takovýhle návody??

Protože by se moh každý z vás aspoň něco přiučit a snažit ... jste lidi, ne cvičené opice, ne?

BTW: Nechápu, proč používáte všichni podobné balíky ... je to k prdu a každému druhému z vás to dělá problémy ... už se to tu několikrát řešilo a pa3k (myslím, že on) dával odkaz na jeden z nejlepších návodů z poslední doby. Použijte klasické balíky Apache, MySQL a PHP samotných a samozřejmě použijte hlavu .. a když ani to nepomůže, použijte Google ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-08, 10:43

Rendy napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Když sis dal tu práci, žes sem neposlal, konkrétní odkaz na konkrétní a jasnou odpověď?? Já jsem taky
> hledal, hned jak se mi ta chyba objevila a opravdu nikde nenajdeš jasnou odpověď, která by to
> vyřešila..

to jako že ti mám poslat přímo odkaz, kde to najdeš nebo že ti to rovnou přijedu nainstalovat??

Pak tedy ROFL...

ano, dal jsem si tu chvilku práce to najít, když si tvrdil, že na Netu nic není... Ale abych ti ještě posílal odkazy, kde to najít, to po mně nemůžeš přece chtít.
Já nejsem placená podpora od Microsoftu... takže sorry...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: Rendy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-08, 12:43

tady je vidět ochota a snaha pomoct druhému, pro mě za mě, já na to už seru, nemám na to nervy ani čas....
jak kretén radim už rok každýmu v čem můžu, klidně i písmenko po písmenku a pak když něco potřebuju sám, tak mě každej pošle do prdele, já to začnu dělat taky tak...

Díky za znechucení php a to už nemluvě phpRS a dělání nějakejch webů...

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-08, 12:52

Nikdo te tu do prdele neposlal, pouze se tě tu někdo snaží navézt na vlastní iniciativu a snahu ... dal jsem ti odkaz s návodem a dalších hafo odkazů na jiné možnosti a tobě se to nelíbí? Domů ti to jezdit konfigurovat nebudu ...
btw: kdybych tu měl vyčítat počet a obsáhlost mých rad, asi by se ti protočili oči, takže radši se snaž sám, než házej své rozčílení ze své neschopnosti na jiné ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-08, 12:52

Ja sam pouzivam PHP Home a nemam s nim ziaden problem.
Skus si nainatalovat najnovsiu verziu 2.3.4 (php5)
[http://prdownloads.sourceforge.net/phphome/phphome_2.3.4.zip?download]
Pri instalacii si zvol anglictinu, nase jazykove mutacie nezobrazuju text, je to nejaka chyba
Nic nemem, len si zvol adresar ktory bude sluzit ako localhost.
Tadaa, vsetko musi ist tak ako ma.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: Rendy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-08, 13:09

jo díky, ale já na to prostě nemám... když už to mám nainstalovaný, tak je zas chyba u phpRS to je prostě furt něco, já o tom nevim nic, myslel jsem, že to bude něde jednoduše vcelku a přehledně popsaný, včetně tý instalace phpRS.. myslel jsem si, že prostě jen nainstaluju tyhle kraviny, otevřu nějaké aministrační rozhraní phpRS a tam pak budu upravovat stránky a ne se furt hrabat v nějakej konfigurákách..

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-08, 13:14

2 Rendy: Proč se pouštíš do správy webu, když ti tohle vše vadí? Si najdi člověka, co ti to bude spravovat, zaplať mu za jeho služby a sám můžeš fungovat jen jako redaktor webu apod. ...

Jinou radu už pro tebe nemám ... kdyby ses aspoň trochu víc snažil problém řešit radikálněji než křičet "Jak! Co! Kde! Spravte mi to! Poraďte! ....", tak už si to dávno měl rozběhnuté a byl bys zas o něco chytřejší pro příště ... každý z nás (většina) někdy instaloval server poprvé a málokomu se to povedlo vždy bez problémů a trápení .... trochu trpělivosti a snahy by ti neuškodilo ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-08, 13:18

Rendy napsal/a:
-------------------------------------------------------
> tady je vidět ochota a snaha pomoct druhému, pro mě za mě, já na to už seru, nemám na to nervy ani čas....
> jak kretén radim už rok každýmu v čem můžu, klidně i písmenko po písmenku a pak když něco potřebuju
> sám, tak mě každej pošle do prdele, já to začnu dělat taky tak...
>
> Díky za znechucení php a to už nemluvě phpRS a dělání nějakejch webů...

ano, také názor.
Buď tak laskav a ještě několikrát si přečti, co jsi napsal (na Netu sem nic nenašel... atd.).
Když tohle napíšeš do konference, tak se nediv, že ti nikdo neodpoví. Protože první, kdo zadá tvůj problém do vyhledávače, dostane spoustu relevantních odkazů. A nespoléhej na to, že je za tebe bude někdo číst.

Už první tvůj problém se dal vyřešit velice jednoduše, a to definováním uživatele (popsáno v každém FAQ). Jenže ty jako správný uživatel ses rozhodl stylem, "když to nefunguje, tak to přeinstaluju"...

A pokud jde o dělání nebo nedělání webů... No alespoň bude více kvalitnějších webmasterů, kteří neřeší svůj problém tím, že když jim něco nefunguje napoprvé, okamžitě jsou znechuceni a dají se do něčeho jiného...


Je totiž opravdu těžké radit někomu, kdo očekává od jiných podrobný popis vlastních chyb...

pamatuj, že 99% všech chyb v programech udělá ten, co sedí u klávesnice...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-08, 22:16

tady je videt tvoje neschopnost cist a aplikovat rady - [http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=17873] nekolik lidi ti poradi, abys misto php.exe v konfiguraku to opravil na php-cgi.exe a ty nic, jen si stezujes, ze ti to porad nefunguje

P.S. kdyz ti dam svoje konfiguraky, tak ti to nepobezi uz vubec, nebot ja vim co v nich mam a nastavoval jsem si to sam po castech a o dost jinak (databaze a web mam na datovem disku, nikoliv systemovam apod), nez tyhle nejake divne veci, co se cele sami instaluji...

Rendy napsal/a:
-------------------------------------------------------
> tady je vidět ochota a snaha pomoct druhému, pro
> mě za mě, já na to už seru, nemám na to nervy ani
> čas....
> jak kretén radim už rok každýmu v čem můžu, klidně
> i písmenko po písmenku a pak když něco potřebuju
> sám, tak mě každej pošle do prdele, já to začnu
> dělat taky tak...
>
> Díky za znechucení php a to už nemluvě phpRS a
> dělání nějakejch webů...



Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-09, 08:13

Jenom neco malo k tomuto povim...
Koukam, ze se toto tema dostava az am kde by to nemelo byt, tj skoro k hadkam a urazkam atd..
Ano znam to z vlastniho fora, kde se muze stat nakonec cokoli, dokonce i rozpad kmaradstvi (vlastni zkusenost), ale to sem nepatri, spis bych chtel jen ric, ze kdyz uz Rendy chce tak moc pomoci s veci, ktera az tak primo nesouvisi s PHPRS, ta proc ma skryty mail, ci aspon nedal na sebe jiny kontakt, napr. ICQ,SKYPE, atd..
PS:
Trosku to zde odlehcim...(doufam ze se za to na mne nebudete zlobiti)
No, jak jsem si to tak tady procital, musim rict ze sem by donucen pouzit zkratku RTFM ,aniz bych bych vedel co tato zkratka znamena, i kdyz se zde na foru objevuje :-) , ale kdyz jsem narazil na dalsi zkratky typu IMHO a hlavne ROFL, tak nezbylo mi nez pouzit onu RTFM :-)
Panove diky, uz sem opet o neco chytrejsi :-))


ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-09, 10:14

No jelikož je to stejně v sekci OT, tak si ještě trochu přidám...
Odkaz, který poslal MirekS je docela zajímavé si přečíst.
I tam se mu snažili poradit a on si stále vedl svou...

A tak bych chtěl poradit všem začátečníkům...

Skuste se nad vaším problémem trochu zamyslet. Určitě nejste první, kdo ho musel řešit. A protože nejste první, tak stačí pohledat na internetu...



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: Rendy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 15:36

Jestli sis nevšiml, psal jsem, že jsem to zkusil, ale NEPOMOHLO TO!!!! Nemám čas na to, abych sem psal jen tak ze srandy a zkoušel co kdo zajímavýho vymyslí... jo ještě k tomu, zde na webu píšete, že se má CGI vypnout a ted mi radíte, že ho mám zapnout?? co to je za blbost??

jinak, každý jednou začínáme a i tebe to musel někdo naučit, pochybuju, že jsi celý dny četl manuály a zkoušel jestli tohle poběží nebo ne.. v první řadě se zamysli nad sebou jak jednáš a pak někoho kritizuj.



JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> No jelikož je to stejně v sekci OT, tak si ještě
> trochu přidám...
> Odkaz, který poslal MirekS je docela zajímavé si
> přečíst.
> I tam se mu snažili poradit a on si stále vedl
> svou...
>
> A tak bych chtěl poradit všem začátečníkům...
>
> Skuste se nad vaším problémem trochu zamyslet.
> Určitě nejste první, kdo ho musel řešit. A protože
> nejste první, tak stačí pohledat na internetu...
>
>
>
> -- JaV -- -- security by obscurity ---
> motto:
> It's OK to be ignorant; it's not OK to play
> stupid.
> But it's simply not efficient for us to try to
> help people
> who are not willing to help themselves.
> --------------------------------------------------
> -----------------------



Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 17:09

Rendy napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Jestli sis nevšiml, psal jsem, že jsem to zkusil,
> ale NEPOMOHLO TO!!!! Nemám čas na to, abych sem
> psal jen tak ze srandy a zkoušel co kdo
> zajímavýho vymyslí... jo ještě k tomu, zde na webu
> píšete, že se má CGI vypnout a ted mi radíte, že
> ho mám zapnout?? co to je za blbost??
>
> jinak, každý jednou začínáme a i tebe to musel
> někdo naučit, pochybuju, že jsi celý dny četl
> manuály a zkoušel jestli tohle poběží nebo ne.. v
> první řadě se zamysli nad sebou jak jednáš a pak
> někoho kritizuj.

Nerad bych tu rozvášnil diskusi plnou nadávek a osočování, ale v tomhle se musím JanVara zastat ... jeho přístup už je takový a z větší části s jeho přístupem souhlasim ... ze začátku jsem také každému ochotně pomáhal a doslova jsem každého navedl krok po kroku, nebo mu to udělal ... ale čím dál více zjišťuji, že je mnohem lepší ho jen navézt na správnou cestu a dál si bude muset poradit sám ...
Musíte si zvykat, že vás nikdo nebude pořád vodit za ruku a učit chodit jako když jste byli malé děti, jednou se budete muset postavit na vlastní nohy a zapojit hlavně svůj vlastní rozum, čím dříve, tím lépe.
Např. mě nikdy nikdo neučil jak nainstalovat servery apod., nikde na fóru jsem neotravoval, NEJDE MI TO, UDĚLEJTE MI S TIM NĚCO, ale raději jsem zkusil a případně hledal, protože info o podobném problému jako jsi měl ty je neuvěřitelně velké a široké ... a je to tak s většinou problémů, co se nejen tu řeší, málokterý problém je jedinečný a ojedinělý svého druhu, zkuste nejdříve pořádně hledat, číst a nejen procházet a nadávat ... zkuste i zkoušet atd., nejen instalovat servery apod, ale i programovat v PHP jsem se prostě učil stylem pokus/omyl a rozhodně si nemyslím, že bych na tom byl dnes lépe, kdyby mě to někdo učil ... jak se říká, plavat se nejlépe naučíš, když jsi hozen bez pomoci do vody (obrazně řečeno) ...

BTW: JanVar je někdy možná trochu tvrdší, než by někdo z nás čekal, ale možná je to dané jeho životní zkušeností a nechutenstvím stále odpovídat na stejné dotazy a psát návody již tisíkrát napsané ... zamysli se ty Rendy nad tím ...

BTW2: K tomu CGI - rada vypnout CGI znamená používat PHP jako modul, což přináší jisté výhody, v tvém případě neschopnosti rozjet PHP jako modul, raději CGI nech zaplé a je to ... kdyby sis přečetl návod, na který jsem tě výše odkazoval, mohl sis vše udělat postupně a mít PHP bez problémů jako modul ... atd. atd. ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 17:28

Áno každý raz začínal, osobne som sa to naučil SÁM - hlavne metódou pokus/omyl s pomocou návodov na rôznych weboch - v zúfalstve som po dvoch týždňoch hľadal pomoc na vtedajšom phpRS fóre. S nostalgiou na tie chvíle rád spomímam :-D

[http://www.supersvet.cz/forum/index.php?akce=Read&pridh=1373&prids=1:36]
[http://www.supersvet.cz/forum/index.php?akce=Read&pridh=1354&prids=1:37]

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: Rendy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 17:35

Já hledal a zkoušel podle postupů co sem kde našel, ale když to nešlo ani tak, tak co sem měl dělat?? Myslíte, že když mi to hodilo nějakou chybu, že sem hned letěl na fórum se ptát co s tím?? Ne, prošel jsem si návod jednou, dvakrát, třikrát, čtyřikrát,.... zkusil něco opravit a pak se teprv ptal...

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: Rendy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 17:39

rady tipu, už to tady bylo nebo hledej vůbec nic nevyřeší.... já sem radim v oblasti DC už rok komukoliv a aybch se vyhnul stejným otázkám pořád dokola, tak sem udělal srozumitelný návod krok za krokem, bod po bodu, to tady citelně chybý.... je tu rozkouskováno něco o něčem, ale celkový postup pro začátečníky tu chybý..... když už vedu takovýhle server a chci aby se ten program rozšířil, tak už udělám i slušný návod, aby to neodradilo začínající..

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 17:45

takže:
1) phpRS není o tom, aby se dle něj učila instalace serveru, to umět nemusíš, kdo tě nutí mít localhost (i když je to samozřejmě IMHO nejlepší varianta pro začátek)
2) podobných návodů je na netu tisíce ...
3) návod na zprovoznění phpRS je nejen na [http://www.supersvet.cz] v podobě několika článků, ale i na [http://www.phprs.net], kde je i výčet několika základních a nejčastějších problémů a jejich řešení ...
4) na další problémy spojené přímo s phpRS je tu fórum
5) pokud to již bylo řešeno a správně vyřešeno, je správným postupem napsat odkazy, než znovu psát co již bylo mnohokrát napsáno ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava xsuchy09 v 13.01.2006 17:46.

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 20:43

ono treba navod primo v manualu k php me prijde docela jasny a neni treba hledat nekde neco dalsiho - [http://www.php.net/manual/cs/install.windows.apache2.php]
ukazka, jak to nastavit pro php 4, jak pro php 5, jak jako cgi nebo modul
a je u toho i diskuse, kde se treba take najde nejaka dobra rada

a je tam i navod jak nainstalovat dalsi extenze pro php [http://www.php.net/manual/cs/install.windows.extensions.php] vcetne dll knihoven, ktere dane extenze potrebuje (rozliseno i pro ruzne verze php), taky casty problem

zakze napad, ze by zde mel byt podobny navod me prijde trochu zcestny, nebot to primo nesouvisi s phpRS a navod jak nainstalovat php je soucasti manualu k php (viz vyse) tak proc to tu opakovat, to byste taky mohl chtit navod, jak nainstalovat windows, ktere k tomu taky potrebujete mit funkcni



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 13.01.2006 20:47.

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: Rendy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 22:07

Problém vyřešen, pomohl mi hodný uživatel zdejšího fora - MARTY, který se nabídl a přes icq mi pomohl, moc mu děkuji!!! Jinak problém byl v adresáři Apache, nacitalo to jinou slozku nez sem myslel.. jinak díky i všem ostatním za snahu.. :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Rendy v 13.01.2006 22:13.

Re: Problém s php_home
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-14, 20:45

Rendy napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Jestli sis nevšiml, psal jsem, že jsem to zkusil, ale NEPOMOHLO TO!!!! Nemám čas na to, abych sem
> psal jen tak ze srandy a zkoušel co kdo zajímavýho vymyslí... jo ještě k tomu, zde na webu
> píšete, že se má CGI vypnout a ted mi radíte, že ho mám zapnout?? co to je za blbost??

když by sis přečetl manuál, dozvěděl by ses, jaký je rozdíl mezi modulovou a cgi verzí.
Já vím, jenže na to ty bohužel nemáš čas.. .


> jinak, každý jednou začínáme a i tebe to musel někdo naučit, pochybuju, že jsi celý dny četl
> manuály a zkoušel jestli tohle poběží nebo ne.. v první řadě se zamysli nad sebou jak jednáš a pak
> někoho kritizuj.

každý jednou začínal, to máš pravdu...

Já v době, kdy v tomhle státě nebylo o Internetu ani zdání a tudíž jsem se musel naučit si vždy pomoci sám právě tím čtením těch pro tebe zbytečných manuálů.
Ano uznávám, Windows si dnes nainstaluje každý, je to jednoduché, bohužel do prvního uživatelského problému. Potom nastávají zbytečné reinstalace programů, které si "Uživatel" neumí nastavit, právě proto, že si nepřečetl ani základní howto, který je pro něj naprosto zbytečný.

Takže bych dopořučil, aby sis nejdříve pomohl všemi sobě dostupnými prostředky a teprve pak položil zbytečný dotaz do konference. Nakonec už má první odpověď byla RTFM. Jenže to ti také asi nic neříká, to bys musel studovat manuál... :-)


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.