Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Formulář do článku
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-04, 09:51

Zdravím.

Nedávno jsem chtěl vytvořit ve článku formulář, který by umožnil rovnou reagovat na článek a odeslat data do databáze. Mělo to být jen u toho jednoho článku a tak jsem do něj vložil klasický html formulář, který je směřován na skript v rootu webu, který data jednoduchým způsobem upraví a vloží do databáze do k tomu připravené tabulky. Potud je vše OK, dokonce to i dělá, co chci (zatím jsem neřešil jak řešit chyby při nevyplnění podstatných položek - k tomu jsme se nedostal)

Oč mi jde: ono takový článek už potom nejde zpětně přes administraci upravovat. Přo pokusu o úpravu se zobrazí můj formulář ze článku jaksi "obalený" formulářem na editaci článku, který je potom nefunkční. (lze jen celý smazat a potom vytvořit vždy nový) Vcelku je mi jasné, proč tomu tak je, ale nenapadá mě jak to obejít (tedy krom nápadu si vytvořit cosi jako vlastní plugin, což jde a nebude to nemožné, ale tohle jsem chtěl udělat jako rychlé dočasné řešení.

Ještě možná zbývá možnost to tam dát jako alias, to jsem popravdě řečeno zatím nezkoušel, aliasy jsem vlastně nikdy ještě nepoužil. A tady na foru jsem takový případ ve vyhledávání neobjevil. Nemáte někdo nějaký nápad?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kryšpín v 04.11.2005 09:52.

Re: Formulář do článku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-04, 10:09

Nechápem prečo to robí... Môžeš sem hodiť príklad HTML kódu takého formu? Mne vložený form normálne editovať ide...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava pa3k v 04.11.2005 10:20.

Re: Formulář do článku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-04, 10:23

Sem vložte příslušný text včetně HTML syntaxe nebo v případě nevyužití této části vše vymažte - tedy včetně tohoto textu!

<form action="#" method="post">
<input type="text" name="tit" value="form" size="60" class="textpole" />
<input type="submit" name="ok" value="OK" />
</form>

s týmto nemám žiadny problém, práve som to vyskúšal, nie je niekde chybná syntax?

Re: Formulář do článku
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-04, 12:57

mám to doma, takže až v pondělí večer, až vypadnu z práce. možná to tak je, třeba jsem něco přehlédl.
Tu syntaxi jsem kontroloval jenom tak zběžně, protože se na té "webové části" celý článek chovat ve všech prohlížečích stejně a dobře, předpokládal jsem, že je vše OK.
--> kažopádně to sem v pondělí večer hodím. díky zatím.

p.s. zkus si tam vložit třeba textarea, když dám Tvůj formulář je to OK, když dám formulář s textarea, tak mi to blbne tady taky.

<form action="#" method="post">
<input type="text" name="tit" value="form" size="60" class="textpole" />
<textarea cols="20" rows="6" name="blocek"> </textarea>
<input type="text" name="bla" value="form" size="60" class="textpole" />
<input type="submit" name="ok" value="OK" />
</form>

Re: Formulář do článku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-04, 14:13

ano textarea veru robí problem, konktérne uzatvárací tag. Treba asi nahradiť...

nejak takto:
<textarea name=\"aeuvod\" rows=\"8\" cols=\"85\" class=\"textbox\">".htmlspecialchars(KorekceHTML($data_clanek["uvod"]),ENT_NOQUOTES)."</textarea>

Re: Formulář do článku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-04, 14:16

pripadne upraviť funkciu KorekceHTML() alebo inak, v princípe stačí previesť HTML na entity, takto mi to už funguje... neviem ale či nebude robiť problém zdvojovania &amp; pri editácii článku v ktorom je takýto odkaz. Dá sa vyriešiť nahradením &amp;amp; ==> &amp; pred uložením do db... zamotaný problém...



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.