Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: wurst (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-14, 19:02

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Inak flash ako taký je klientsky script (kód beží
> na stroji klienta), t.z. nikdy nemôže dokázať to
> čo php. To že vie s php spolupracovať je o niečom
> inom ale to dokáže aj JS.
>
> | PATRIK JÁN | TRIDENT.SK | GREENHEART.SK |


ja jsem říkal něco jineho???
říkal jsem flash z php...ani jsem neříkal že flash dokáže to same jako php:)vždy jsem mluvil o teto kombinaci...
jinak JS je velmi podbne AS:)ale jen podobne...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava wurst v 14.09.2005 19:09.

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: Juraj (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-14, 23:02

Nevyhody flashu, ako to vidim ja,

1. Uzavrety kod
2. Proprietalna platforma
3. Uzke naviazanie na jediny spravny prehliadac :( Caste padanie prehliadacov zalozenych na jadrach Gecko (Mozilla, Firefox, Konqueror... napriek nainstalovanemu najnovsiemu pluginu). Internet totiz nie je len Microsoft, Firefox si vybojuva svoje percenta uspesnosti, o tie percenta, ktore nepouzivaju IE, pripadne Operu je vlastnik stranok ochudobneny, lebo ak mi na niektorych strankach zamrzne alebo spadne browser, tam sa uz nevraciam.
4. Osobna psychologicka bariera voci tejto technologii :))

Naslo by sa urcite viac vyhrad, ale vidim, ze su tu kompetentnejsie osoby...

|-juraj-| juraj[zavinac]zapisnicek.info
[http://www.zapisnicek.info/]
[http://www.forum.zapisnicek.info/]

***Zastavte svet, chcem z neho vystupit...***

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-15, 00:43

> no puvodně uplně poprve jsem zde přišel abych se zptal na pár otazek ohledně fleshe a phpRS ale jak jsem viděl některe reakce na flash tak mě aji přešla chuť...připadalo mi najednou že flash je mor zde pro některé zvás...:)
tak jsem se rači ani neptal...

mno to bol môj výrok, že najlepší flash je žiadny flash, sorry ak som ťa odradil, no som rád že si sa nedal ;) nakoniec sa od teba aj niečo zaujímavé dozvieme. Išlo mi skôr o to aby ten kto sa na to pýtal, najprv testol podporu flashu v php a až potom pleskol na výstup object ;) to som tam aj písal + dal odkaz ako na to. Ako tak vidím flash only weby tak viem že na toto myslí naozaj málokto, preto taká prehnaná reakcia.

Vidím, že flash je skôr pre umelecké vyjadrenie, dokáže dať stránke emócie, pocity atď. to mnohým kodérom alebo programátorom chýba. Inak na flash v tomto fóre bolo niekoľko dotazov, no nič na vyššej úrovni, pokiaľ viem len základy - ako ho vložiť a pod. Myslím, že profesionálne sa z komunity phpRS flashu nevenuje nikto. Ak sa mýlim opravte ma. Osobne som skúšal robiť niečo v programe Swish, no nemám na animáciu bunky ;) skôr viac poviem fotografiou.

SVG je podobný formát ako flash, vektor, akurát je založený na XML, natívne ho podporuje už Opera 8.02, tiež by mala byť natívna podpora viacerých prehliadačov, samozrejmosťou je možnosť nahodiť ako plugin napr. pre IE. Skúšal som, je to zaujímavé, pokial som to dobre pochipol tak sa to dá vpohode zapúzdriť do HTML, je to otvorený formát. Kód vyzerá nejak takto:
<!DOCTYPE svg PUBLIC "-//W3C//DTD SVG 1.0//EN" 
  "http://www.w3.org/TR/2001/REC-SVG-20010904/DTD/svg10.dtd">

<svg width="300px" height="300px">

   <title>Small SVG example</title>

   <circle cx="120" cy="150" r="60" style="fill: gold;" />

   <polyline points="120 30, 25 150, 290 150" 
    stroke-width="4" stroke="brown" style="fill: none;" />

   <polygon points="210 100, 210 200, 270 150" style="fill: lawngreen;" /> 
   
   <text x="60" y="250" fill="blue">Hello, World!</text>

</svg>

Čo je asi o tom, že web s SVG môže zachovať všetky výhody sémantiky a prístupnosti. Moc hlboko som to neskúmal ale videl som demo a dokáže to fakt zaujímavé veci.

[http://www.w3.org/TR/SVG/]
[http://www.opera.com/features/svg/]

DEMO:
[http://www.adobe.com/svg/demos/main.html]

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-15, 12:51

Už jsme v OT, takže:

jak psal pa3k výše, není to o tom, že by si neuměl nainstalovat plugin, že by neviděl, že stačí kliknout na nainstalování pluginu, jde oto, že třeba nechce, nebo ještě hůř nemůže ... dá se to testnout a když flash člověk nemá, zobrazit místo něj např. gif .. nebo "obyč." menu v css ... apod. ...

Wurste, máš dost zkreslený názory a až moc prosazuješ věc, o který si myslíš, že je dobrá ... my tu nehaníme flash, ani od něho nikoho neodrazujem, jen říkám, když, tak s tím, že otestuji zda člověk flash má a když ne, zobrazím mu alternativu ... chápeš? Takže si flashuj, ale pak nepočítek s tím, že si někdo prohlídne tvé stránky např. ve firmě kde má striktně zakázáno cokoliv instalovat, aj "blbé" pluginy do prohlížeče, nebo má prohlížeč který jaksi tyto věci zobrazit ani neumí ... už jsi to pochopil? Dokud děláš web pro omezenou a cílovou skupinu lidí, je to asi fuk, ale pokud chceš být viditelný pro všechny, dělej to s mírou a měj vždy alternativu!!! :)

btw: Wurste, kolik ti je jestli můžu vědět?

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: wurst (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-15, 15:18

to Juraj:
1.) nením to pravda!!!AS mužeš uložit do souboru a pozdeji tento soubor editovat dle libosti...
2.)Proprietalna...nerozumím...???!!!
3.)vesměs žádny prohlížeč zatím ani IE ani Opera samovolně...nepodporuje flash vždy si do káždeho musíš stáhnout plug-in...-případně jednorázově Macromedia Flash Player...a v některých připadech musíš udělat nějake upravy v povolení pro zobrazeni...
4.) to máš blbe že něco na tebe jen tak nějaky připitomělý program(který tě ani nezajmá)pusobi psichologicky...Jak se to projevuje???Namě takhel nic nepusobi asi jsem ochuzen...ale zase namě psichologicky pusobi stavy,pocity,depky,atp...:)

Na každou věcv se najdou nějake výhrady...to máš to same z autma ja bych si nekoupil žigulika jen proto že topí aji v létě;)...Kdež to romove si ho kupují na tucty jako rodiné vozy!!!

to pa3k:
No muj dotaz měl znit asi nějak takto...Zda li by šlo udlět v PHP nějaky skript ktery by sam detekoval flash a přidal mu sám automaticky kod(aniž bych se stím muel piplat ručně) pro zobrazeni na ...v... site...prostě abych ho mohl vkládat tím samým zpusobem jako .jpg nebo .gif...ale tim se asi nikdo ještě ani nezaobíral...asi nikdo neměl potřebu takhle vkládat flash například do phpRS...

stím SVG to zní zajmavě...Prozkoumám...diky za tipa...osonduji to co to umí...
-jinak flash bez problému komunikuje z XML...já jen tak že jsi ho zmínil...ale to jsitě víte :) takže nic nového...


to xsuchy09:
No ja neprosazuji ani nikomu nenutím flash akorat se ho snažím bránit...Vím co umí a neni to takovy brak...že by se musel dostrkovat do pozadí...to je to same jako bych já například říkal že mercedes je kničemu jen proto že má malý oběm nádrže... a přitom jsem ho vživotě neřídíl! :D tak samo že se majitel a příznivci ozvou že tomu tak není...
jinak samozřejmně že to jde ošetřit tak ať se flash zobrazí tam kde to jde a kdy se má zobrazit alternatíva třeba už jen pohopouhe HTML...
...akorat na te stránce kde byl náhled toho menu není třeba alternatívu poněvadž to slouži jen jako náhled...a přece se kvuli náhledu pro ukázku(k tomu přece slouží)tomu kdo má o toto menu zájem jak bude ať vidí jak bude jeho nové menu vypadat nebudu ještě z něčím jinym drbkať...

jinak není mi ani málo ani moc řek bych tak akorát je mě 28 ...chceš vědět i co jsem za zanamení zvěrokruhu? :-) ;)
mě by zajmalo kolik jsi si myslel že mi je?! ::o ...chich...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava wurst v 15.09.2005 15:28.

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: wurst (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-15, 15:46

to pa3k:
jo ještě jsem chtěl říci že Swish ja použivam jen jako doplněk k Flašu pro animaci textu abych se stím nemusle parat ve Falshi ručně případně celou animaci naprogramovat v AS...
A jen to rychle cca 5 minut zbouchnu ve Swishu a pak importuji do Flashe...

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-15, 16:18

> 1.) nením to pravda!!!AS mužeš uložit do souboru a pozdeji tento soubor editovat dle libosti...
Je flash plugin OpenSource? Môžem presne zistiť čo plugin presne robí s kódom AS? Prípadne si to upraviť? :)
S formátom SWF dokážeš len to, čo ti dovolia komerčné programy a ich funkcie.
Citujem Interval.cz:

Faktem je, že Flash, PDF a další proprietární formáty nechávají spoustu oblastí vektorové grafiky nedotčených, právě díky omezením způsobeným především faktem, že nakládání s těmito binárními formáty mají pod kontrolou určité soukromé společnosti, pro které je přirozeně hlavním zájmem vlastní zisk. Je zřejmé, že tyto "volné" oblasti SVG ovládne daleko dříve, než se přiblíží nahrazení Flashe případně PDF na jejich vlastním hřišti.


> No muj dotaz měl znit asi nějak takto...Zda li by šlo udlět v PHP nějaky skript ktery by sam detekoval flash a přidal mu sám automaticky kdo pro zobrazeni na v site...prostě abych ho mohl vkládat tím samým zpusobem jako .jpg nebo .gif...ale tim se asi nikdo ještě ani nezaobíral...asi nikdo neměl potřebu takhle vkládat flash například do phpRS..

detekcia priamo v php to samozrejme nejde, keďže php je server side script a flash beží u klienta, treba si pomôcť JavaScriptom:
[http://interval.cz/clanek.asp?article=2383]
[http://www.cyscape.com/showbrow.asp]
výsledok sa dá poslať serveru a spracovať.

Pridám ešte nejaké info o SVG:
[http://interval.cz/clanek.asp?article=3530]
[http://interval.cz/clanek.asp?article=3662]
[http://interval.cz/clanek.asp?article=3530]
[http://interval.cz/clanek.asp?article=3281]





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 15.09.2005 16:59.

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: Juraj (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-15, 16:24

ad 1: nie uplne... pre niektore platformy, aspon v linuxe ziadny taky program nepoznam, to neznamena ze neexistuje...
ad 2: proprietalny - opak slobodneho, otvoreneho, nekomercneho
ad 3: pisal som o padani browserov zalozenych na jadre gecko s nainstalovanym najnovsim pluginom na niektorych strankach s flashom - nie o potrebe instalovat tento plugin.
ad 4: to bolo o tom, ze vsetko toto bolo iba moje subjektivne hodnotenie, a ze som si toho vedomy

Inac nic proti flashu, ak ta tato technologia zaujima, tak v nej vyvijaj, iba som upozornil na to, ze to nie je uplne multiplatformova zalezitost. Pamatam si este casy ked microsoft prisiel s technologiou virtualnych svetov a podobne, ale nakoniec sa to nejako neujalo a po urcitom case sa tento balast prestal pouzivat, vzdy sa totiz ukazalo, ze pociatocny efekt prevazila zranitelnost zo zneuzitia technologie. Zaplatpanboh Firefox uz ma tu moznost, ze sa v nom daju vypnut flashove bannery, ja tuto moznost hojne vyuzivam, zapinam to iba na strankach, ktorym doverujem - uz aj toto je ukazatel, ze flash asi nebude to prave orechove, podotykam, ze co sa tyka tejto technologie, tak jej nerozumiem, a ani sa to v najblizsej dobe nechystam zmenit.

A este poznamocka, na tomto fore som asi taky host, ako ty, nepatrim do komunity a vyjadrujem iba svoje nazory, ktore sa nemusia zhodovat s objektivnou alebo virtualnou realitou, a uz vobec nie so stanovislom mnoziny diskutujucich, ktorych si v jednom zo svojich predchadzajucich prispevkov oznacil ako phpRS oponentov :)


|-juraj-| juraj[zavinac]zapisnicek.info
[http://www.zapisnicek.info/]
[http://www.forum.zapisnicek.info/]

***Zastavte svet, chcem z neho vystupit...***

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: Juraj (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-15, 16:36

wurst, ak moj predchadzajuci prispevok vyznel nejako konfrontacne, ver mi, ze som to nemal v umysle :)

|-juraj-| juraj[zavinac]zapisnicek.info
[http://www.zapisnicek.info/]
[http://www.forum.zapisnicek.info/]

***Zastavte svet, chcem z neho vystupit...***

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: wurst (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-15, 17:35

No flesh neni OpenSource to je pravda a asi nikdy nebude protože je využívan pouze pro komerční učely!A je vše kolem něho dobře ceněno,placeno,hodnoceno...A o to třeba někomu jde že ....třeba si chce někdo někdy přividělat nějake kačky(a nechce se mu bouchat věčnost v továrně,hakovat jak bambulak někde kde ho to stejnak nebaví a říka nemám proti tomu nic akorat si v halvě srovnáva kolik to má negativ a nic proto neudělá,teřba si to někdo ani nesrovnáva...a jen kyve jak oni pískají...zamlova se mu to,ale nadáva na to...)za nic jen že je někomu zhnilo se to naučít nebo případně má k tomu odpor;)...baviho to a ještě si přividělá nějake lovačky

Jinak OpenSource není spousta dalších programu...A je o ně zájem a jsou hojně využiváný!!!...
Já Linux neznám...ani ho nedosuzuji ani jsem zatím neměl tu možnost ho testovat kdybych zde o něm měl něco napsat tak se přiznávam že nevím o čem mluvím...ale zajmalo by mě zda li je nějaky OpenSource na spusob 3D Maxu?Zda li je něco jako Phtoshop OpenSource?Zda li je něco jako CorelDraw v OpenSource?Zda li je něco jako 4D Cinema zda li jde Editovat Mobil v nějakem OpenSource programu...Jestli jsou nějake nabušené hry v OpenSource jako například GTA SA,Ridick,Dangeou Seige,atd...



Ale jinak nemáte nikdo nic proti Flashu... :) Zní to opravdicky...Potom kolik jset tu vyjmenovali připomínek proč se vám nelíbi ;) ;););) jako by jste proti němu něco měli :D ....muhehehehe...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava wurst v 15.09.2005 17:39.

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: Juraj (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-15, 18:15

ad wurst, no je pravda, ze nativne pod Linuxom nebezia take hry ako si vymenoval, i ked vacsina z nich sa da v Linuxe spustit, a niektore udajne slapu dokonca rychlejsie ako vo win, neviem neskusal som, obcas si zahram nejaku hru, ale nie som paric, myslim ze ten emulator sa vola winex (nie je OpenSource)

Grafika:

Photoshop -> Gimp (aj Photoshop)
vektorova grafika -> Inkscape (SVG), Karbon
3D -> Blender, KPovModeler
Technicka grafika -> Xfig, Dia

Na oplatku by som ti mohol vymenovat programy, ktore mne chybaju vo win (bol by to riadne dlhy zoznam), a ked uz som nuteny win pouzit, ich absencia ma privadza do zufalsva, citim sa ako v skatuli bez nastrojov, ale ako sa z nej dostat von?

Proti flashu fakt nic nemam, len tazisko mojich zaujmov je niekde uplne inde, ak sa bude dat vyuzit aj v inych systemoch ako iba pod win, mozno sa sa zacnem o neho zaujimat. Ono softver a technologie su tak trochu aj o fylozofii, ale nechcem tu otvarat dalsiu temu...



|-juraj-| juraj[zavinac]zapisnicek.info
[http://www.zapisnicek.info/]
[http://www.forum.zapisnicek.info/]

***Zastavte svet, chcem z neho vystupit...***

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-16, 10:33

WURST:
Čítal si tie odkazy o SVG? Má flash tie možnosti ako má SVG? Dá sa s ním spraviť layout nadstavba pre phpRS tak, aby všetok výstup išiel cez flash pri vopred naprogramovaných efektoch, ktoré by sa aplikovali automaticky na výstup z php (prípadne s použitím JavaScriptu)? Skús mi vysvetliť ako flash dokáže zobraziť externé dáta, ktoré sú uložené mimo formát swf. Ide mi o ten príklad čo už som spomínal, len si nereagoval: stránka vo flashi bežiaca na databáze a engine phpRS tak aby sa cez flash rozhranie dalo napr. aj vyhľadávať v databáze článkov ;) ale to celé tak, aby stránka komplet fungovala aj bez pluginu a bola prístupná pre vyhľadávače v celej štruktúre! Čo na to povieš? S SVG to spraviť ide, len zatiaľ nie je taký rozšírený.

Ak toto flash nedokáže, tak nevidím dôvod nepočkať na natívnu podporu SVG vo väčšine browseroch a propietárny flash formát proste ignorovať ;) To neznamená, že skončí soft od Macromedie, práve naopak, tento soft bude mať výstup do SVG. Napríklad z niektorých mobilov si pozrieš stránku v SVG ale podpora flashu... ehmmmm, zatiaľ nijaká. Je to dané licenčnými podmienkami, ktoré u OpenSource budú VŽDY výhodnejšie. Náhrada formátu je teda len otázkou času.

Ak už diskutujeme na phpRS fóre, skúsme sa spolu dopracovať nejakého rozumného výsledku v praxi, nie len viesť flame o tom aký je flash božský, resp. aký je zlý - toto naozaj nikam nevedie. Skúsme prísť na to, ako by sa dal flash prepojiť s layout engine phpRS, tak aby zostala stránka prístupná. Číta to dosť odborníkov, sám do layout engine trošku vidím, ty zas vidíš do možností flashu, JavaScript dokopy dáme, na php a SQL je tu tiež dosť odborníkov, tak čo viac chceme? Ukončime flame a skúsme sa k niečomu DOPRACOVAŤ.

Toto fórum číta dosť vývojárov a webdesign profesionálov, myslím, že nebude problém dopracovať sa k riešeniu flash layoutu. Ak to ovšem flash ako taký umožní. Mám takú ideu, že by mohol existovať flash layout v phpRS a používal by nejakú flash nadstavbu. Otovorilo by to pre flash aj phpRS nové možnosti.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 16.09.2005 10:35.

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: Juraj (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-16, 11:20

ad pa3k, vdaka za vizionarsky prispevok :) Skor by si sa mal predsa len zamerat na tu technologiu SVG, ako na flash. Kvalitne OpenSource nastroje pre SVG sa budu dalej vyvijat, uz som spominal ten Inscape, mal by byt dostupny aj pre win, podpora SVG by mala byt implementovana aj do OpenOffice uz v 2 verzii. Flash je pravdepodobne produkt, ktory tu este nejaky cas pobudne, ale ako som uz pisal je to vecou kazdeho, co chce pouzivat. Podla mna ma tebou spomenuté SVG o niečo vacsi potencial ako flash, takze je to format najblizsej buducnosti.

Videl som uz niektore stranky vytvorene touto technologiou, zatial iba v ramci tutorialov k Inscape, ale vyzera to nadejne...

|-juraj-| juraj[zavinac]zapisnicek.info
[http://www.zapisnicek.info/]
[http://www.forum.zapisnicek.info/]

***Zastavte svet, chcem z neho vystupit...***

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-16, 11:47

Áno, flash je skôr niečo ako programovací jazyk pre vývoj aplikácií (doplnenie: pre programovanie GUI rozhrania týchto aplikácií). To že sa používa na WEB je IMHO nedorozumenie a chyba. Flash totiž nemá s webom nič spoločné. Do dokumentu patrí SVG, pretože flash pre web je nevhodný. Na druhej strane je flash skvelý ako multimediálny formát pre internetové aplikácie. To sme ale niekde úplne inde ;)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 16.09.2005 12:54.

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: wurst (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-16, 15:27

pa3k:
Teď nemám čas ale každopádně tvůj nápad o tom vyvinout něco z tím phpRS a Flashem není vubec marný...

Jak komunikuje flash z php...je to jendoduche php mu posíla instance...které před tím zpracovává...a naopak flash si volá na php o žádost co mu má zpracovat...nebo je případně flash posíla do php které pak už ví co stím...
neni to jen na dvě věty to snad pochopíš...
jak budu mit vice time např v (útery) tak ti tu napíšu skript php co jsem použil pro emailový formulář ve Flashové prezentaci...a podrobně ti popíšu co jsmem uděllal ve flashi aby to fungovalo jak má...
ale jak sem zmínil nemám teď mnoho času jedu na vikend na viďek s milou;)...tak bajo...chalani...

jinak včera sem našel příručku PHP for Flash...sice je to polsky ale určítě to trochu pomůže samo že jen mě:)bo mírně ovládám polštinu a využívam možnosti flashe...

Jinak o tom SVG sem četl...bohužel jsem nenašel nikde link na stahnuti aspoň toho dema...psali tam o něm něco ale kde nic tu nic...(možna su přiblblík slepy)...ale jinak vypadá to zajmavě...mám takové domění že ten soft pro vyvoj nebude grátis:(což je proti pravidlum OpenSource(ale možná to je jen můj pocit nejsem si jist zda bude placený)...taky jsem ho nikde nenašel(možna su přiblblík slepy)...jinak byli tam softy jako např SVG viever...ale ten je mi celkem k ničemu...pokud v něm nemám co prohlížet...

valím chlpi na viděk:)...

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: wurst (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-24, 04:16

Zdar...Sorry až dnes jsem se ku temu dostal...
takže jak sem slíbil ukázka php skriptu pro odesláni emailu z flaše...

<?php

// toFlashPHPmail v.4.2

$msg = "Name : ".$_POST['name']."\n\nEmail : ".$_POST['email']." \n\n ".$_POST['message'];
$mailheaders = "From: ".$_POST['email']."\r\nX-Mailer: php";
$subject="Website Message";
mail($_POST['recipient'], "$subject", "$msg", "$mailheaders");
echo "&status1=Zpráva odeslána. Děkujeme.";
?>


no a teď tak trochu popis coi jsem udělal ve flashi aby to drandilo...(nevím kolik se v tom budeš orientovat)...
takže ve flaši jsem si vytvořil bezejmény MC(Movie Clip) a doto jsem vložil 4 textové pole...
každemu jsem přiřadil svuj specificky "Variables"..."var>"...

1)name
2)email
3)message


(kalsika)...
poslední pole je pro zobrazováni pruběhu odesiláni a to má svuj var:

4)status1

dále pak jsem si vytvořil textovy soubor kde se načítaji nějake texty do daného flashe a zde se načte i email...ale až si o něj flash řekne v nálsledujícim kroku...(toto je opatření pro rychlou změnu emailu...případně ruzných a nejruznějších textu ve flashi...)...

no a v posldní řadě jsem přiřadil butonu který je v tom samem MC tento Action Script...

on (release){
status1 = "Odesílám zprávu ...";
loadVariables("phpMail.php", this, "POST");
}



takže nic komplikovanéh...
jinak ozvi se mi na email...proberem nějakou tu záležitost flash + php...nebo už jsi si to rozmyslel???

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-24, 14:08

wurst wrote...

> ale zajmalo by mě zda li je nějaky OpenSource na spusob 3D Maxu?Zda li je něco jako
> Phtoshop OpenSource?Zda li je něco jako CorelDraw v OpenSource?Zda li je něco jako 4D
> Cinema zda li jde Editovat Mobil v nějakem OpenSource programu...Jestli jsou nějake
> nabušené hry v OpenSource jako například GTA SA,Ridick,Dangeou Seige,atd...

a já jen věřím, že jsi za všechny tyhle programy, které uvádíš, poctivě zaplatil a máš na všechny řádně licenci.
A ne jako spouta ostatních lidí, kteří si Widle okopírují od kamaráda, Office si ukradnou v práci, Corel a Photoshop si stáhnou z P2P, na hry (nabušené) se raději ptát nebudu...

ale když to spočítám, tak Photoshop cca 35kKč, Corel cca 15kKč, MSOffice cca 4-10kKč, MSWidle cca 3-6kKč...
Je to pekně kulatá sumička. Jo a zapoměl jsem na ten 3DMax... Ale to už hledat nebudu, to je zbytečné.

=> že máš slušný příjem, protože aby sis mohl udržet náskok v technologiích, je potřeba neustále kupovat nové a nové verze všech těhle produktů. No a vlastně také každých 12-18 měsíců nový počítač, aby ti ty novější verze také fungovaly... BTW všimni si, že sem nezakalkuloval ceny těch "Super nabušených" her... Pak se totiž životnost PC zkracuje v rozmezí 4-7 měsíců..


BTW riká ti něco přístupný web??? IMHO ne, protože pak bys nemohl dělat stránky jako hejbací obrázky... HOWG

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-24, 17:54

> Corel cca 15kKč
mne sa podarilo kúpiť v akcii za cca 3.000 SKK takze velka pohoda. Sice starsia verzia ale bohate staci.

Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: wurst (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-25, 08:56

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> wurst wrote...
>
> > ale zajmalo by mě zda li je nějaky OpenSource
> na spusob 3D Maxu?Zda li je něco jako
> > Phtoshop OpenSource?Zda li je něco jako
> CorelDraw v OpenSource?Zda li je něco jako 4D
> > Cinema zda li jde Editovat Mobil v nějakem
> OpenSource programu...Jestli jsou nějake
> > nabušené hry v OpenSource jako například GTA
> SA,Ridick,Dangeou Seige,atd...
>
> a já jen věřím, že jsi za všechny tyhle programy,
> které uvádíš, poctivě zaplatil a máš na všechny
> řádně licenci.
> A ne jako spouta ostatních lidí, kteří si Widle
> okopírují od kamaráda, Office si ukradnou v práci,
> Corel a Photoshop si stáhnou z P2P, na hry
> (nabušené) se raději ptát nebudu...
>
> ale když to spočítám, tak Photoshop cca 35kKč,
> Corel cca 15kKč, MSOffice cca 4-10kKč, MSWidle cca
> 3-6kKč...
> Je to pekně kulatá sumička. Jo a zapoměl jsem na
> ten 3DMax... Ale to už hledat nebudu, to je
> zbytečné.
>
> => že máš slušný příjem, protože aby sis mohl
> udržet náskok v technologiích, je potřeba
> neustále kupovat nové a nové verze všech těhle
> produktů. No a vlastně také každých 12-18 měsíců
> nový počítač, aby ti ty novější verze také
> fungovaly... BTW všimni si, že sem nezakalkuloval
> ceny těch "Super nabušených" her... Pak se totiž
> životnost PC zkracuje v rozmezí 4-7 měsíců..

kdo říkal že ty programy mám doma??? :-O ja sem jen vyjmenoval pár programu a ptal jsem se zda li jsou podobné v Linuxu...
Jinag právě ty gamesy mám doma origo...ty zase nemají ta vysokou cenu aby si je nemohl koupit obyčejný smrtelník;-) ...pokud ovšem není asociál...a to ti nebudu vyprávět jak jdu z dobou a co mám doma za stroj k běžnému uživani ;-) ...

>
>
> BTW riká ti něco přístupný web??? IMHO ne, protože
> pak bys nemohl dělat stránky jako hejbací
> obrázky... HOWG
>
každý dělá co se mu líbi...někdo rsPHP někdo hýbaci obrázky...jinak zde jsm se bavili jestli jsi to nepostřehnul o kodu ktery detekuje Flash a odkáže na alternatívu...takže přístupnost site se zachová...


Re: Flash a prístupnost WWW stránok
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-09-26, 13:03

wurst napsal/a:
> kdo říkal že ty programy mám doma??? :-O ja sem jen vyjmenoval pár programu a ptal jsem se zda li
> jsou podobné v Linuxu...
> Jinag právě ty gamesy mám doma origo...ty zase nemají ta vysokou cenu aby si je nemohl koupit
> obyčejný smrtelník;-) ...pokud ovšem není asociál...a to ti nebudu vyprávět jak jdu z dobou
> a co mám doma za stroj k běžnému uživani ;-) ...

no to vyprávět opravdu nemusíš, protože vím, že dnešní trend v PC neurčují programy, ale právě hry...

> každý dělá co se mu líbi...někdo rsPHP někdo hýbaci obrázky...jinak zde jsm se bavili jestli jsi to
> nepostřehnul o kodu ktery detekuje Flash a odkáže na alternatívu...takže přístupnost site se zachová...

OK tak to jsem opravdu nějak nepostřehl... :-)
------------------

P.S.
i pro *nix se dají najít alternativy. Stačí hledat... Neříkám, že všechny, ale tak 95% určítě


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.