Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Galerie - upload
Zaslán uživatelem/kou: dizzzy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-27, 09:51

Ahoj, mám problém při uploadu v galerii - v nové, ale i ve staré. Netýká se to práv, ta jsem díky tomuto fóru vyřešil dříve, teď je problém jinde:
- hosting mám na pipni.cz
- phprs 2.5.5b (?, prostě poslední z prosince 2004)
- upload nejprve probíhá normálně, po uploadu v interní galerii se dokonce soubor objeví v adresáři image (ověřeno přes FTP), ale prohlížeč upload ukončí (teploměr doběhne, případně napíš "hotovo" dle typu prohlížeče) a přitom nevrátí potvrzovací stránku o úspěšném uploadu, uploadovací stránku vůbec nezmění. Jednou se mi ten upload podařil, od té doby každý pokus skončí stejně.
- Firewall nebo typ prohlížeče jako zdroj problému vylučuju.
- Prohledal jsem web, nikde podobný problém.
Poradíte někdo? Chybí nějaká zásadní informace?

Re: Galerie - upload
Zaslán uživatelem/kou: dizzzy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-27, 11:20

Odpvídám si nejprve sám, i když řešení stále nemám - odhaduju, že to může souviset s vytvářením náhledů. Soudím tak z toho, že upload obrázku proběhne dobře, ale náhled se už nevytvoří, nezávisle na typu galerie a typu uploadu v nové galerii. Může to být tím, že někde chcípne generování náhledu?
A teď prosím o odpověď pro laika - jak ověřit správnost knihovny, která se stará o náhledy? Jak ji vyměnit?
Dík.

Re: Galerie - upload
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-27, 23:13

zkus tohle [http://www.phprs.net/forum/read.php?2,1546]
nebo vyhledávání :-) [http://www.phprs.net/forum/search.php]

js
WEB: [http://www.artnews.cz]
ICQ: 241645920

Re: Galerie - upload
Zaslán uživatelem/kou: dizzzy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-28, 18:32

Zdar, dík za snahu, pomoc snad najdu v souboru aimggal-1.txt z odkazu - vyzkouším. I když v tomhle bych příčinu nehledal..

Nicméně, problém se - zdá se - dočasně vyřešil zmenšením uploadovaných souborů. Původní velikost byla asi 400k (limit pro externí galerii nastaven na default 900k), nová je asi poloviční.. Přesto není chování deterministické, občas to skončilo špatně i tak.. Ještě zkusím svoje pokusy skutečně přesně popsat, ať nebásním domněnky se zalepenýma očima..

Jo, search jsem zkoušel :-), taky jsem to zmínil sám, ale bez úspěchu, přestože jsem toho prohledal mnoho. Zřejmě ne se správným klíčovým slovem - třeba by mne zajímalo, jak si při uploadu na pipni.cz mám ověřit návratovou chybu - phprs mi teď nevrátí nic, třeba u problému s právy to chybu vracelo a zobrazilo.. Jestli poradíš s tímhle, příště budu v searchi úspěšnější..



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.