Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
slovník
Zaslán uživatelem/kou: fydo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-01, 10:08

Ahoj, nevim jestli se to tu někde probíralo, ale docela bych uvítal plugin slovník nebo konkordance...
Byla by databáze se seznamem slov ve které by se dalo vyhledávat, a když by se kliklo na nalezené slovo tak by se v hlavnim bloku otevřel jeho výklad + obrázek třeba...

já to mám teď vyřešené přes články, ale když dá návštěvník vyhledat články co byly přidány dnes tak se musí prokousat přidanými slovy a pak teprve najde to co hledá... a to je celkem krkolomné.

bude něco takového? nebo poradíte mi někdo jak to udělat? Php moc neumim. Spíš neumim než moc... :(

Díky

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-01, 17:38

ano, vikipedie...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: Mart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-01, 20:04

Nad takovýmto pluginem jsem uvažoval já i Atifan. Možná by stálo za to aby se do toho někdo pustil :-).
Pokud nemáte nikdo hotové řešení, možná se na to mrknu.

--------------------------
Mart, PStudio

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: fydo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-01, 20:40

kdybych uměl php a mysql tak se do toho pustim...

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: z.kolda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 08:55

Tak se ho nauč a pusť se do toho. Já jsem to tak taky udělal. Než se mi dostal do rukou phpRS, tak jsem se k tomu nedokázal donutit, ale pak... Když jsem se v tom chtěl šťourat a hrát si s ním, tak to bylo jediné řešení, protože spoléhat se na to, že mi to někdo napíše, když potřebuju, je tak na 90% bez šance... Tak se toho neboj a pusť se do studia:)

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: Mart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 09:40

Tak jsem se mrknul na tu wiki, ale odborné výrazy které já bych potřeboval tam bohužel nejsou.
Takže se do toho pustím.
Nejspíš něco jednoduchého - stránka s výpisem písmen abecedy tak po 5 písmenech (A-E, ...). Potom výpis slov, po kliknutí popis slova. Nějaké vyhledávání.
Přidávat, mazat a editovat bude možné z administrace. Přidám i volitelnou možnost přidávání slov pro registrované čtenáře (+ info o novém slově adminovi na mail).

Nějaké návrhy?

--------------------------
Mart, PStudio

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 10:13

nešlo by tie slová v slovníku nejak dostať do výpisu článkov? Napr takto:
nahradenie textu "slovo" za:
"<abbr title="popis významu slova v slovníku">slovo</abbr>"

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: Mart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 10:25

buď přes klasický odkaz, nebo třeba podobně jako se vkládá ten tag na obrázek - phpRS značky, zatím jsem ale nepátral po tom jak to funguje a myslím že by to vyšlo na stejno jako použít odkaz.

--------------------------
Mart, PStudio

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 11:10

Myslel som, či by to nešlo automaticky. To by bol komfort! Ak by bol aktívny plugin "slovník" prebehol by pri skript, ktorý by nahradil slovo za slovo+jeho význam (v abbr) priamo v texte článku. V texte by tak automaticky pribudli vysvetlivky pre slová v slovníku, ktoré by sa zobrazovali pri prechode myšou.
Samotná náhrada je jednoduchá, len prísť na to, kedy to spustiť. Myslím, že by sa to mohlo volať z niekde v článkovej šablone, no možno by sa to dalo aj nejak zautomatizovať... neviem nenapadá ma kedy a ako spustiť to nahradenie na text článku. Bolo by to parádne využitie slovníka. Alebo to zle chápem a slovník je zameraný na iné využitie?

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: Mart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 12:46

Aha, tak tohle by bylo opravdu skvělé. Byl by obyčejný plugin a kdo by chtěl tenhle "komfort", provedl by si podle návodu úpravu phpRS.
Nějak to určitě půjde (zkusím využít těch phpRS značek).

Využití slovníku mám pro některé termíny, kterým nemusí návštěvník-začátečník rozumět, zajímají ho podrobnosti formátu, apod.

--------------------------
Mart, PStudio

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 13:08

niečo o broblematike som našiel tu:
[http://spravodaj.madaj.net/archives/002281.html?ABBR-a-slovnik-pouzitych-skratiek-(pojmov])

Myslím že funkcia na doplnenie vysvetliviek do textu článkov by sa dala doplniť aj neskôr do hotového pluginu, ak budú potrebné údaje v dB a bude existovať administrácia, nemal by byť až taký problém. Fantázii pri využití slovníku sa potom medze nekladú :) Napr. automaticky generovaný zoznam vysvetliviek pod článkom - ku všetkým cudzím slovám použitým v článku a pod.

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: fydo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 13:40

to by bylo úplně super...
ale než bych na to přišel já (kdo ví jestli), tak bychom už byli po smrti... :o)

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 16:11

Asi jste necetli
[http://www.dgx.cz/trine/item/kdyz-je-spoluautorem-automat]

Prosim zadny flame.
A taky je to odchyleni od uplne puvodniho tematu.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 16:22

Heh, to som cital asi predvcerom :) inak pokial máš možnosť ovplyvnit obsah slovniku, tak take dúfam nehrozí - strašný príklad tam veru napísal :)))

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: Mart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 19:42

Tak tohle nehrozí - žádné automatické nahrazování.

V první řadě udělám ten plugin (snad zítra bude trochu času) a potom dořešíme tu úpravu vložení do článku.

Ale viděl bych to jednoduše - nějaký tag <slovnik>slovo</slovnik>, který se nahradí nějakým formatováním (třeba zelené podtržené) s nastaveným title (<neco title="popis ze slovniku">slovo</neco>).
Ještě by bylo pěkné aby nad tím byl kurzor s otazníkem nebo něco podobného.

--------------------------
Mart, PStudio

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 20:13

<slovnik>slovo</slovnik>
tak tohle je dobrej napad, ale stejne nevim...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: fydo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-03, 10:07

Ahoj, vidim, ze se diskuze rozjela a to je dobre.

Ja osobne nemusim mit v textu ty slova zvyraznena...
jen klasickej slovnik, tak jak to bylo mysleny puvodne...
Jde mi o to ze budu komentovat nejakou publikaci a v te publikaci se 40% slov, ktera budou ve slovniku nevyskytuje, protoze se vztahuji k dobe o niz publikace pise a ma podporit historicko-kulturni poneti o teto dobe.

Jak jsem psal, ted mam ty slovy vlozena jako clanky, ale tak to nechci! je to fakt nouzovy reseni...

PS: klidne bych uvital, aby do slovniku mohli jen registrovani ctenari ale to nemusi byt...

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: Mart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-03, 19:10

Takže kupodivu se mi podařilo to stihnout jak jsem napsal :).
Vytvořil jsem webovou část a plugin (přidávání, editace, mazání).
V slovnik.php se dá nastavit jestli můžou registrovaní přidávat nová slova.

Je to Beta verze, neobsahuje návod a slovníkové soubory (LOL, slovník bez slovníkových souborů), které dodělám zítra.
Ještě seženu "překladatele" aby to bylo i slovensky.
Mělo by to fungovat, ale budu rád když to testnete.
Po té co registrovaný čtenář přidá slovo (pokud to má povoleno) se odešle redakci informační mail - toto prosím hlavně otestujte.

Tady je to k downloadu: http://mart.webz.cz/phprs/slovnik_beta.zip

To vkládání definice slov do textu dořeším až bude tohle na 100% dokončeno.

--------------------------
Mart, PStudio



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava Mart v 03.06.2005 19:23.

Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: fydo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-03, 19:59

smekám klobouk, je to ouplně super a tak...

všechno funguje, i odesílací mail!

Akorát bych uvítal, kdyby se dalo udělat, aby okno kam vkládám popis využívalo fckeditor...

toť vše co mi chybí k dokonalosti tohoto výtvoru. Ještě jednou Moc Moc Díky


Re: slovník
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-03, 21:53

To Mart: Ak niečo potrebuješ preložiť do slovenčiny, rád pomôžem

Dá sa to niekde vidieť?

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.