Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: MiroslavHruska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-18, 20:33

Dobrý den
V létě jsem si chtěl udělat vlastní stránku o hrách a proto jsem začal shánět nějaký rs. Narazil jsem na phprs a ten se mi ihned líbil. Jenže mi v něm pár věcí chybělo. Nejvíce asi možnost vkládání anket ke článkům a zobrazování diskusního panelu pod článkem (like mobilmania.cz). Tak jsem se pustil do programování, jenže změn bylo mnoho a mnoho (ať už drobných, nebo zásadních). Začalo mi to přerůstat přes hlavu a řekl jsem si, že takhle to dál nejde. Tak jsem si začal (nyní) psát vlastní rs. Protože ten upravený phprs se mi jen tak ladem skladem válí na disku, rozhodl jsem se ho věnovat phprs komunitě. Teda pokud by byl zájem.

Pozn.: Asi to v tech zdrojákách bude občas trochu skřípat, protože v tě době jsem se (dá se to tak říct) php teprve učil. Co však s člověkem neudělá půl rok. Dneska žhavim php 5.0.3 na apache 2.0.52 s mysql 4.1.7 a programování bez objektů si už takřka nedovedu představit.

pozn2.: Obrana Michalka. Mně je taky 16let(diskuse pod rozhovorem) a php mi jde na výbornou(ne že bych se chtěl vytahovat), takže - na věku určitě nezáleží

pozn3.: změny jsou do phprs 2.5.0

Výčet změn(bez nějakých drobných, snad na nic nezapomenu):
-ankety ve článcích (je tam na prd udělaná editace anket[nic, co by se nedalo upravit])
-diskusní panel pod článkem
-vkládání obrázku ke článkům(zmenšení není automatické). Při jejich zvětšování se větší obrázek otevře do nového okna s informacemi o obrázku
-možnost uživatelů si zaregistrovat vlastní oblíbené články a poté k nim přistupovat při přihlášení(něco jako bonusweb.cz)
-možnost uživatelů si zaregistrovat vlastní oblíbené diskuse
-přepracovyný download
-v komentářích zamezení psaní dlouhých slov, které se snaží nabourat desing vašich stránek(např napsat 500× ahoj)
-pokud je příspěvek dlouhý(myslim že delší, než 1000 znaků, tak se zobrazí jen těch 1000 znaků a zbytek po klinutí na odkaz (like mobil.cz)

asi ještě další úpravy, na které už si nevzpomínám(na locale mám php5, s kterým jaksi phprs nespolupracuje, takže jsem ho nemohl projít. Píšu vše, co si pamatuju)

Asi tam bude i pár chyb(opustil jsem tvorbu ve stádiu ROZPRACOVÁNÍ, ale i tak je tam změn, že by se to hodilo označit phprs3(nadsázka))

Až budete prolézat ty scripty, tak to berte spíše jako možný postup, ne jako FINAL řešení(mohli by jste pak narazit na nějaké bezpečnostní díry)

- budu to ukládat bez veškeré grafiky, takže se nedivte, až si to nainstalujete, že se vám nic nezobrazí

Pokud tedy máte zájem, tak mi sem napište a já to někam uložim.


Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-18, 20:52

tyyy voeee :-)

Tohle je asi bez komentare, skode ze nemam vice casu na reakci.

Hod to nekam, vsihcni to budou stahovat, za to (skoro) rucim.

Jen skoda, ze ses neobjevil driv :-(

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: MiroslavHruska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-18, 21:16

OUkej.Ještě pár dodatků

tak v 11:00(možná dřív) to pude stáhnout z adresy web1234.wz.cz/phprs.rar (nebo zip)

-ty kódy nejsou okomentovaný(tehdy jsem ještě neznal sílu komentované aplikace, ale snad to půjde přečíst)
-to michalek. až to projdeš, tak by jsi mohl na webu udělat nějak seriál, jak tam ty změny zaincludovat
-nepude to nainstalovat přes webové rozhraní, Dám tam soubor rs.sql a ten se bude muset vložit(např přes phpmyadmin)
- přihlášení do adminu
user:admin
heslo:heslo

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-18, 21:59

Uvidime co s tim serialem pujde udelat. Jde hlavne o cas...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: MiroslavHruska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-18, 23:18

Tak už to tam je : [http://web1234.wz.cz/phprs.rar]

!!!Musí se upravit šablona!!!

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: MiroslavHruska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-18, 23:27

Nevim proč, ale v té adrese mi to automaticky zvětšilo písmena rs na RS. Ta adresa je s temi koncovými rs malými.

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: Laupe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-19, 01:49

TO: MiroslavHruska
mas ICQ? neco bych s tebou rad projednal a dohodl se na necem.... me ICQ je v podpísu...

=======================
Pavel "Laupe" Dvořák
ICQ: 234972238
WEB: [http://gameparadise.cz]
[http://smsbrana.net]
[http://programujeme.cz]

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-19, 09:29

Nj, phpRS se zvetsuje vzdycky :-( S odkazama jsem nepocital.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: MiroslavHruska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-19, 10:49

TO : Laupe

>mas ICQ?

nepožívám ho, ale můžeš mě kontaktovat na mailu a domluvíme se přes něj, nebo si dáme sraz na nějakym chatu.
mail: mhhruska@seznam.cz

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: MiroslavHruska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-19, 21:32

Tak už jste se v tom někdo skoušel pohrabat?

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-19, 21:53

Já jsem to zkoušel. Snažím se použít ankety u článků - dlouho mi trvalo zjistit sql tabulky a jejich sloupce. Dnes to už balím, ale zítra to snad dojedu. Díky za tvé soubory.

Martin Fous [http://www.zsjvm.cz]

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-19, 22:07

Ja na to zatim nemam cas :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: MiroslavHruska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-20, 22:16

Ještě jsem zapoměl na možnost editací komentářu pro přihlášené. Ale je to tam asi špatně ošetřeno. Totiž (myslim) pokud má přihlášený v tabulce uživatelů id (myslim) 1, tak může editovat všechny komentáře. Totiž já měl jako 1 admina. Poté jsem si to uvědomil a chtěl jsem to předělat na možnost editovat to přes admin rozhraní, ale už jsem se k tomu nějak nedostal ;-(

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-21, 18:16

Dotaz na Míru Hr. - probral jsem se soubory, které jsi nám nabídl, a zprovoznil jsem článkové ankety.
Řešil jsi nějak mazání anket?


Martin Fous [http://www.zsjvm.cz]

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: MiroslavHruska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-21, 20:47

Myslim, že ne. Ale není to nic těžkýho to upravit, aby se to smazalo automaticky při mazání článku. Jinak ty ankety jsou dost nedokonalý. Měl jsem ještě v plánu naprogramovat vypršení hlasování a možnost přidávání komentářů k anketě, ale dopadlo to jak jsem psal v úvodu.

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: Epic Arborius (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-15, 12:48

tak jsem se nějak vrátil k tomuhle topicu a napadá mě, jestli ty úpravy ještě někdo má..? Nedávno mi někdo říkal, že by se hodilo čtenáři nabídnout více funkcí- - a ty, co zde jsou, se mi líbí

Epic Arborius
epic(at)mfantasy.org
[http://www.mfantasy.cz]
ICQ: 238-661-681

Re: Mnoho úprav phprs (i ankety u článků)
Zaslán uživatelem/kou: MartyMcFly (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-26, 15:17

Chtěl jsem se zeptat zda-li nemáte ještě někdo tuto verzi.. ten link nahoře je mrtvý :-(



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.