Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
Počítání přístupů na phpRS
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-12, 20:43

Statistiky v phpRS ztraceji tbytecne svoji hodnotu tim, ze pocitaji navstevy robotu - nemyslite? Neni to trochu skoda? Rad bych "cistou" statistiku, nezajima me kolikrat mi tam vyhledavaci projizdeji stranky. Nechci to resit tim, ze jim zakazu pristup na web pomoci robots.txt. Take me trapi to, ze roboti vesele hlasuji v aktualni ankete na indexu - co s tim? Nebylo by lepsi predelat anketni system, pres sessions? Nebylo by to spolehlivejsi, nez cookies?
Co ty na to Jirko?
Dik moc za odpoved ...
A diky moc za phpRS, skvely redakcni system ;)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Počítání přístupů na phpRS
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-12, 21:49

Ted me ovsem napadlo, ze roboti hlasuji pouze v aktualni ankete, protoze moznosti hlasovani jsou delany jen jako odkaz (presto ze jsem predelal tyto odkazy na rel="nofollow", tak me podezreni z jejich veseleho hlasovani trva) - u ostatnich anket musi hlasujici nejdrive zatrhnout moznost a pak teprve potvrdit hlasovani - co kdyby se predelalo hlasovani i u aktivni ankety pomoci "radio" - nejprve zaskrtnuti, pote odeslani hlasu - to uz by robot nehlasoval, ne? Pls, help me, jak to jednoduse predelat, nebo proste co s tim ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Počítání přístupů na phpRS
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-15, 10:44

Pokud vím, tak "robots.txt" musí být v rootu domény a pak se podle jeho nastavení řídí celá doména. Navíc je zde otázka samotné konfigurace tohoto souboru. Jdou sice vyznačit oblasti, proto které platí jiné nastavení, ale u konkrétních souborů to myslím nejde. A to ani neuvažuji o variantě, že daný soubor bude jednoduše robot ignorovat. - Tudy tedy podle mě nevede.

Radio button v anketním bloku? Proč ne, ale mě osobně se to nelíbí. - Můžete si to ovšem předělat v soubor specfce.php.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Počítání přístupů na phpRS
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-15, 12:10

bohuzel 'robots.txt' je pomerne dobre obejitelny (fuj, desne slovo).. :-( Da se timto souborem trochu zabranit smejdeni robotu na vasem webu i na urovni souboru, bohuzel jim nelze zabranit, aby hlasovaly..
Takze pokud potrebujete skutecne objektivni statistiku webu, pak jedine na urovni logu ze serveru, kde si 'grepnete' (dalsi hrozne slovo) pristupy bez robotu.

V kombinaci se statistikou phpRS vychazi vysledky prekvapive dobre... :-)

Bohuzel ne kazdy ma moznost tohle pouzit :-(

ad Radiobutton: ano, je to reseni, a dokonce i s navodem zde na webu

Osobne mne roboti take dostatecne s****, takze bud si anketu upravit, nebo ji nedavat na index.

vice na [http://www.searchengineworld.com/robots/robots_tutorial.htm]

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 15.02.2005 12:14.

Re: Počítání přístupů na phpRS
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-15, 14:04

Více jsem řešil také zde:
[http://www.phprs.net/forum/read.php?2,3052,3121#msg-3121%3E]
Anketu jsem právě již upravil a robotu dále hlasovali - no roboti, jen googlebot - coz jsem dosti nepiochopil, robot a odesilat formular ... :( :O

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.