Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
Rozšíření pluginů - SQL
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-12, 14:50

Tak mě napadala dalŠí věc, která by možná stála za zvážení.
Co do souboru plugin.php přidat volitelnou položku odkazující na SQL soubor, který by se v momentě přidání provedl a upravil databázi?

Hodně lidí (včetně mě) má totiž problémy s tím že přiloženým SQL souborem zapomenou upravit databázi a pak je to "rozbité" :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Rozšíření pluginů - SQL
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-12, 21:20

vzdyt uz ted ti nic nebrani v tom, do toho souboru plugin.php pridat dotaz, ktery se rovnou provede pomoci mysql_query a mas cos chtel

Re: Rozšíření pluginů - SQL
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-12, 21:49

Nejsem si tim jistej; nezkousel jsem to, mozna ze to jde; kazdopadne zitra to vyzkousim...

Ale nic to nemeni na tom, ze by mohl byt v plugin.php odkaz na .sql ktery by upravil databazi :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Rozšíření pluginů - SQL
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-14, 11:07

Tohle přesně mě před několika dny také napadlo.
Při instalaci pluginu by se měla automaticky upravit i databáze. To samé při odebrání pluginu.

Tom_AG
www.Stříbro.net

Re: Rozšíření pluginů - SQL
Zaslán uživatelem/kou: soptik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-15, 11:50

Jo souhlasím, už jsem se o něco podobného pokušel v nějaké s předchozích phpRS verzí a tam to moc nešlo nebo spíš s tím bylo moc práce myslím, že to byla verze 235, ale teď již by to neměl být problém :-)

SOPTIK
soptik.cz(at)seznam.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava soptik v 15.02.2005 11:50.

Re: Rozšíření pluginů - SQL
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-24, 00:09

tady by ale asi vznikl problém při upgradu pluginu, když by jste nechali provádět změnu databáze (vytvoření ) automaticky, tak zrušíte starou databázi, a/nebo by jste museli vymyslet docela sofistikované řešení, které by vždy vybralo tu správnou úpravu databáze. A odebrání pluginů. Při představě, že by se tím nenávratně zrušila ta část databáze, která k tomu pluginu patří ... zkuste si to představit, jak omylem odinstalujete nějakýá takový plugin před instalací nového. Děs, tedy podle mě. Spíše bych byl pro to, mít u pluginu přibalené SQL skripty, a dát možnost úpravy předchozích, nebo vytvoření adminem v nějakém dialogu.

Re: Rozšíření pluginů - SQL
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-24, 02:05

naprosto souhlasim s Kryspinem...

navic, ten kdo pouziva nejaky ten phpMysqlAdmin, tak to prez nej nacpe vzdy a ti ostatni, kteri maji pristup k commandline, tem staci 'mysql -u user -p passwd -D nameDB < script.sql' a maji take vystarano

no, doufam ze je ten prikaz dobre, ale asi ano... :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.