Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
Automatické odesílání informačního mailu
Zaslán uživatelem/kou: lama (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-12, 00:47

Nic jsem ve fóru nenašel, tak se chci zeptat, jestli už někdo neřešil možnost automatického odesílání informačního mailu po zveřejnění? Mám v ruce dlouhé články, z nichž bych rád udělal seriály, ale bohužel bych musel vydávat manuálně nebo hlídat datum a čas naplánování, abych mohl odeslat info maily ručně. V současnosti mi nezbývá, než registrované čtenáře upozornit, že vyjdou další díly seriálu, a že nebudou o jejich vydání informováni. Mám verzi 2.6.5. Díky za info

[ bgcz.net ]

Re: Automatické odesílání informačního mailu
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-12, 17:02

O tomhle se kdysi vedla diskuze na starém fóru. Problém je v tom, jak kontrolovat, že už je třeba informační mail odeslat. Dalo by se to řešit pomocí Cronu, ale zatím se tady nikdo nepochlubil, že by to využíval.

Tom_AG
www.Stříbro.net

Re: Automatické odesílání informačního mailu
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-12, 17:26

ono je to lepsi naplanovat pouze "AT" prikazem, protoze se jedna o jednorazove odeslani mailu. Cron je spise urcen pro opakujici se ulohy, spoustene v pravidelnych intervalech... Coz se o informacnim mailu rici neda.

vice man cron; man at;

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Automatické odesílání informačního mailu
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-20, 18:35

Řešení není složité ... obdobný návod jsem napsal na Community webu (Odeslání informačního emailu - vždy? Ne!!! (phpRS 2.6.5)), kde v jedné z popsaných úprav je kontrolováno, zda byl info e-mail již odeslán ... stačí jen přidat úpravu odesílání ihned po kliknutí na přidat při vytváření nového článku ;-)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Automatické odesílání informačního mailu
Zaslán uživatelem/kou: lama (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-20, 18:53

Tohle není asi to pravé. Nejde mi o okamžité odeslání mailu po uložení článku, ale dát článku datum zveřejnění za např. 14 dní a nestarat se o odeslání mailu potom.

[ bgcz.net ]

Re: Automatické odesílání informačního mailu
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-20, 22:07

já si myslím (nevím jistě), že to lze v zásadě udělat jenom dvěmi možnostmi:

1. skript, který by se podíval do databáze jeslti tam není nějaký článek vydaný "dnes" a když ano, poslal by příslušný mail. ovládal by se cronem (například webcron.org - pokud nemáte možnost na svém vlastním hostingu) a zavolal se jednou denně, třeba ve tři ráno. To je asi nejvhodnější řešení. (eventuelně se volat jednou za hodinu a pokaždé poslat další várku mailů, tím by se obešlo to omezení na některých hostinzích)

(p.s. nevím co je to ten AT, jenom jsem to jednou viděl v nějakém tutoriálu pro linux, ale to není moje parketa. Pokud se to dá tím spustit taky, proč ne...)

Existují i free programy typu cron, pro různé syst. Klidně můžou běžet na jakémkoliv převážně_stále_fungujícím compu a prostě občas zavolat skript. Jeden jsem si testoval tady na lokále v práci a posílalo mi to maily jedna báseň (sem se nějak spletl a posílal si jeden za minutu a kouknul se tam až za hodinu :-)) ). Ale jinak o tom moc nevím.

2. stejný skript, ale musel by si někam ukládat informaci jestli již byl ten den zavolán a provést se v zadané datum jenom jednou. Jinak by dělal totéž - poslal ten mail. Skript by se vložil třeba někam do index.php a zavolal by se při každém zobrazení Vašich stránek -- to by ale asi znamenalo stálé zbytečné dotazy do databáze, kor, když budete mít hodně návštěvníků. Asi bych to takto nedělal. Ale myslím, že některé věci v phpRS jsou navázány na nějakou událost -- není třeba aktualizace databáze akcí, tedy jejich smazání z databáze vázána na jejich zobrazení? Navázat to prostě na něco, co se stane většinou každý den, ale ne každou minutu. Zbyečně složité uvádím jenom jako teoretickou možnost.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kryšpín v 20.08.2005 22:14.

Re: Automatické odesílání informačního mailu
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-21, 00:00

<OT>

AT je podobne Cronu, jen vykonava prakaz pouze jednou. tudiz, pokud je server vlastni, staci si v BASHi napsat kratkou davku, ktera spusti AT a ten posle mail...

</OT>

jinak vice man stranky... :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.