SmartyForum : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně fóra SmartyForum?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: ims (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-04, 14:46

Zdravim. Tak som vytvoril nove forum pre phprs priamo do redakcneho systemu. Ukazku mozete vidiet na test.fkcadca.sk/forum.php

Momentalne forum testujem a do dvoch tyzdnov by mala byt finalna verzia. Samozrejme bude vydane pod GNU GPL, takze mi mozete pomoct este viac skvalitnit toto forum.

Snazil som sa urobit obdobu phpBB co povazujem za jedno z najlepsich for na svete. Uvitam kazdu radu, namet alebo pripomienku...

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-04, 16:16

ale vzdyt to neni nove forum. pouze predelane kforum - dokonce je tam chybka

kdyz se prokliknes naz do sekce XXX a cvaknes znova na XXX nad prispevky tak kazdy vidi ze je to pouze predelane kforum ptz misto odkazu zacinajiciho forum.php se objevi kforum.php ;-)

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: ims (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-04, 16:21

ims napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Zdravim. Tak som vytvoril nove forum pre phprs
> priamo do redakcneho systemu. Ukazku mozete vidiet
> na test.fkcadca.sk/forum.php
>
> Momentalne forum testujem a do dvoch tyzdnov by
> mala byt finalna verzia. Samozrejme bude vydane
> pod GNU GPL, takze mi mozete pomoct este viac
> skvalitnit toto forum.
>
> Snazil som sa urobit obdobu phpBB co povazujem za
> jedno z najlepsich for na svete. Uvitam kazdu
> radu, namet alebo pripomienku...

Ano je pravda, ze som sa inspiroval kforom a vychadzal som z neho, dokonca aj pouzivam niektore funkcie, ale komplet som prepisal cely kod, je to pisane objektovo, je to robene sablonovacim systemom smarty, mozes si urcovat moderatorov, prerobene formatovanie prispevku, avatar uzivatela, neskor bude aj hodnotenie, antispam ochrana atd. Pravda, ze nieco tam este ostalo, ako hore spominana chyba, vdaka, opravim :-) ale urcite by som netvrdil, ze je to kforum. Kod z kfora je tak 10%




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava ims v 04.01.2007 16:24.

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-04, 16:51

Jen si rýpnu: nějak jsem si nevšiml, že bys měl někde uvedeno, že web jede na phprs...........

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: ims (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-04, 17:01

zdenekh napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Jen si rýpnu: nějak jsem si nevšiml, že bys měl
> někde uvedeno, že web jede na phprs...........

Zatial to tam nie je. Budem tam zrejme odkaz v menu nieco ako "o webe", kde bude pisane, ze to ide na phprs, budu sa dat stiahnut zdrojove kody, vysvetlene, ze to ide o GNU GPL atd.

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-04, 17:52

No výborne - takže tu máme další plugin pre phpRS? Kforum má konkurenciu? To je dobre, bude väčší výber. Zatiaľ mi to príde funkčne veľmi podobné, no časom sa to asi bude uberať iným smerom... Teším sa na zverejnenie kódu :) Chcelo by to, aby sa prihlásilo niekoľko testerov a ak sa to odladí - zverejniť plugin na community webe. Tiež by nebolo odveci vytvoriť novú sekciu pre tento plugin tu vo fóre.

Len mám trocha obavy aby to nezostalo len pri zverejnení kódu, bude k tomu aj nejaký návod, resp. dokumentácia? Toto je pri zverejnení rovnako dôležité ako samotný kód. Tiež je podstatné či by si bol ochotný občas prečítať nejaké tie problémy a otázky týkajúce sa pluginu - prípadne na ne aj odpovedať. Počítaš aspoň čiastočne s takouto podporou? Nájdeš si na to trocha času?

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-04, 18:24

ims napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ano je pravda, ze som sa inspiroval kforom a vychadzal som z neho, dokonca aj pouzivam niektore
> funkcie, ale komplet som prepisal cely kod, je to pisane objektovo, je to robene sablonovacim
> systemom smarty, mozes si urcovat moderatorov, prerobene formatovanie prispevku, avatar
> uzivatela, neskor bude aj hodnotenie, antispam ochrana atd. Pravda, ze nieco tam este ostalo, ako
> hore spominana chyba, vdaka, opravim :-) ale urcite by som netvrdil, ze je to kforum. Kod z
> kfora je tak 10%
>

10%? No, už se těším. :)


Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-04, 18:37

BTW: licencia a autor phpRS systému vyslovene vyžaduje uvedenie informácie o použitom systéme na web stránke, kde je phpRS použitý. Mám taký dojem, že v niektorých Tvojich projektoch sa na to pozabudlo. Menovať nebudem, sám vieš o ktoré ide. [http://www.supersvet.cz/dokumentace/omezeni.html] Nech sa darí.

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: ims (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-04, 21:36

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Len mám trocha obavy aby to nezostalo len pri
> zverejnení kódu, bude k tomu aj nejaký návod,
> resp. dokumentácia? Toto je pri zverejnení rovnako
> dôležité ako samotný kód. Tiež je podstatné či by
> si bol ochotný občas prečítať nejaké tie problémy
> a otázky týkajúce sa pluginu - prípadne na ne aj
> odpovedať. Počítaš aspoň čiastočne s takouto
> podporou? Nájdeš si na to trocha času?
>

Bude k tomu užívateľská a aj prográmatorská dokumentácia. Fórum plánujem naďalej rozširovať a dúfam, že sa pridajú aj ďalší. Ak sa bude niekto o to zaujímať a bude ochotný diskutovať o funkciách prípadne chybách, budem len rád...
> | PATRIK JÁN | KTX.SK | RESETCLUB.SK | TRIDENT.SK
> | GREENHEART.SK |



Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-04, 22:23

ims napísal/a:
> Bude k tomu užívateľská a aj prográmatorská
> dokumentácia. Fórum plánujem naďalej rozširovať a
> dúfam, že sa pridajú aj ďalší. Ak sa bude niekto o
> to zaujímať a bude ochotný diskutovať o funkciách
> prípadne chybách, budem len rád...

Super, ľudí ochotných niečím prispieť je vždy málo :)

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: ims (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-05, 00:12

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> BTW: licencia a autor phpRS systému vyslovene
> vyžaduje uvedenie informácie o použitom systéme na
> web stránke, kde je phpRS použitý. Mám taký dojem,
> že v niektorých Tvojich projektoch sa na to
> pozabudlo. Menovať nebudem, sám vieš o ktoré ide.
> Nech sa darí.

Jasne, dik za upozornenie, nemam s tym problem. Len to co tvrdis a to co pise autor phprs sa mi zda trochu blbe, nie som si isty, ze aj ked nemam uvedene, ze sa jedna o phprs system, porusujem tym GNU GPL. Mozno je to len cisto autor vymysel a pre GNU GPL absolutna blbost...


Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-05, 07:28

pojede prosimte to i na 2.6.5?

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-05, 07:48

male info:
pri editaci svych vlastnich prispevku (teda ne mych, nahodou sem se prihlasil jako test/test) to asi uz poradne nehlida nebezpecne znaky... viz: [http://test.fkcadca.sk/forum.php?akcia=topic&Top_ID=14] posledni dva prispevky... po editaci techto prispevku se znaky obrazily jiz normalne... prvni prispevek sem needitoval...

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: ims (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-05, 09:57

marty napsal/a:
-------------------------------------------------------
> male info:
> pri editaci svych vlastnich prispevku (teda ne
> mych, nahodou sem se prihlasil jako test/test) to
> asi uz poradne nehlida nebezpecne znaky... viz:
> posledni dva prispevky... po editaci techto
> prispevku se znaky obrazily jiz normalne... prvni
> prispevek sem needitoval...

No praveze si dava pozor na nebezpecne znaky. Zobrazuje to teraz spravnu. Hocijaku html entitu ti zobrazi ako obycajny text. Ked pouzivas napr. "" tak na ne je pouzita funkcia addshashes, takze sa to pouzije pri vkladani ako \" takze to tiez nie je nebezpecne. Ta uprava textu sa menila, tak niektore prispevky mozu vyzerat inak ako teraz tie nove po uprave...



Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: ims (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-05, 10:01

marty napsal/a:
-------------------------------------------------------
> pojede prosimte to i na 2.6.5?


Neviem, aky je presny rozdiel medzi 2.6.5 a 2.8, ale samotne kody fora nejako nevyuzivaju okolie systemu, akurat pri samotnom zobrazeni grafiky alebo instalacii pluginov (takze ak sa v generovani grafiky systemy nelisia alebo instalacii pluginov, urcite pojde). Takze predpokladam, ze aj keby neslo, tak sa to urcite bude dat bez problemov urobit



Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-05, 23:24

omlouvám se za to jak jsem to napsal - nemělo to bejt nějaký rejpání. jen mi prostě na první pohled přišlo že je to jen poupravený kforum. nicméně bych měl jednu otázku. když toto fórum vzniklo na základě úpravy kfora jestli běží i na stejných tabulkách nebo zdali bude možnost převést třeba stávající příspěvky kfora pod tento systém. myslím, že to nebude zajímat jen mne. a také nevím jestli jsem to nepřehlédl, ale zajímá mne jestli bude mít také možnost práce s levely (jakože určitým tématům bude moct hlavní admin nastavit třeba "level 5 a nikdo jiný" a to nejen psaní, ale i čtení a tak podobně). Díky za info.

jinak držim palce v dalším vývoji



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava mr3ska v 05.01.2007 23:30.

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: ims (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-06, 10:38

mr3ska napsal/a:
-------------------------------------------------------
> omlouvám se za to jak jsem to napsal - nemělo to
> bejt nějaký rejpání. jen mi prostě na první pohled
> přišlo že je to jen poupravený kforum. nicméně
> bych měl jednu otázku. když toto fórum vzniklo na
> základě úpravy kfora jestli běží i na stejných
> tabulkách nebo zdali bude možnost převést třeba
> stávající příspěvky kfora pod tento systém.
> myslím, že to nebude zajímat jen mne. a také nevím
> jestli jsem to nepřehlédl, ale zajímá mne jestli
> bude mít také možnost práce s levely (jakože
> určitým tématům bude moct hlavní admin nastavit
> třeba "level 5 a nikdo jiný" a to nejen psaní, ale
> i čtení a tak podobně). Díky za info.

No praveze to ani tak upravene kforum nie je. Skor som sa inspiroval jeho koncepciou, a okrem par veci som vsetko pisal sam. Tabulky ma ine, ale urcite by sa da napisat skript, ktory by dokazal previest data z povodneho kfora do tohto. Dufam, ze bude cas, tak ho napisem sam, ak nie, dufam, ze sa niekto najde. Levely maju kategorie, ktorym urcujes ci ju vidia vsetci, prihlaseni alebo moderatori. Prispievat a vytvarat temy mozu len registrovani, takze tam nejake levely netreba. Samozrejme tema sa daj aj zamknut, aby neprispieval nikto.



Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: ims (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-06, 14:00

Pridany prehlad najnovsich prispevkov. Ukazka na uvodnej strane [http://test.fkcadca.sk]

Popis
[http://test.fkcadca.sk/forum.php?akcia=prispevkyPrehlad&t=17#39]

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-06, 15:18

to ims:
pises ze delas obdobu phpbb, tak mam dotaz: budes tam mit moznos abych v administraci mohl davat, prirazovat uzivatelum fora jejich tzv hodnosti? mam na mysli novacek, pokrocily, atd.. ja tuto vec pouziivam a jsem s ni spokojeny.. viz napr: [http://www.bxclub.com/forum.php?kam=vypiszpravu&tema=21&dotazid=461] To co je na tomto odkazu, je mnou upravene intforum. Sice neni nejhorsi, muzou jej editovat i mazat moderatori primo online (neni treba jit do admin.html), ale i presto se priznavam ze mam zajeci umysly, a tve nove vznikajici forum bude pro mne asi to prave orechove... Sice budu muset vyrobit pak nejaky script na prevod dat v databazi, ale to uz je asi to posledni... Jinak bych rad videl ja tve forum vypada z pohledu moderatora...
cauky marty

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Nove forum pre phprs
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-06, 22:35

ims napsal/a:
-------------------------------------------------------
>>...
>> BTW: licencia a autor phpRS systému vyslovene vyžaduje uvedenie informácie o použitom
>> systéme na web stránke, kde je phpRS použitý. Mám taký dojem, že v niektorých Tvojich
>> projektoch sa na to pozabudlo. Menovať nebudem, sám vieš o ktoré ide. Nech sa darí.
>
> Jasne, dik za upozornenie, nemam s tym problem. Len to co tvrdis a to co pise autor phprs sa mi
> zda trochu blbe, nie som si isty, ze aj ked nemam uvedene, ze sa jedna o phprs system, porusujem tym
> GNU GPL. Mozno je to len cisto autor vymysel a pre GNU GPL absolutna blbost...

nechci do toho znovu rýpat, ale ...

[cite]
...
musíte zjistit, že při nejběžnějším způsobu jeho spuštění vytiskne nebo
zobrazí hlášení zahrnující příslušnou zmínku o autorském právu
...
sám program je interaktivní, avšak žádné takové hlášení nevypisuje,
nepožaduje se, aby vaše dílo založené na Programu takové hlášení vypisovalo
...
[/cite]

IMHO původní program hlášeni vypisuje, tudíž odstranění je v rozporu s GNU...



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.