phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Prechod na phpRS 2.8.3
Zaslán uživatelem/kou: antek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-11-10, 22:33

Dobrý deň!
Poprosil by som o detailnejší popis prechodu na vyššiu verziu phpRS. Web mi beží vo verzii 2.8.1 a na Websupporte končí podpora php 5 - nutne musím vyriešiť prechod na php 7.
Od roku 2008 som sa tým vážnejšie nezaoberal, neorientujem sa v tom tak, ako kedysi a teraz ma súri čas.
Ako postupovať pri preinštalovaní? Ak by stačilo poprepisovať niektoré konkrétne súbory, ktoré by to mali byť?
Ďakujem pekne za akúkoľvek pomoc.

Re: Prechod na phpRS 2.8.3
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-11-11, 11:07

Prechod na novšiu verziu sa robí tak ako vždy - nakopírovaním súborov a spustením inštalačného scriptu: instalace_phprs.php - kde sa nezvolí nová inštalácia ale upgrade. Je tam na to sprievodca. Na verziu 2.8.3 sa dá z 2.8.1 prejsť mysím aj priamo, takze netreba robiť prechod na 2.8.2 a potom na 2.8.3. Samozrejmosťou je záloha databázy aj súbprov pred samotnou inštaláciou.
postup:
- odstaviť stránky (napr. pridaním príkazu die na začiatku config.php), prepnúť web na php 7, prípadne zmigrovať databázu na najnovsiu podporovanú verziu a následne nakopírovať súbory (staré prepísať) a nakoniec povoliť config.php a spustiť inštalačný script - sprievodcu.

- druhá opatrnejšia a bezpečnejšia možnosť je spraviť kópiu webu na subdoméne, subdoméne nastaviť php 7, spraviť klon databázy, nastaviť config.php tak, aby ťahal dáta z novej databázy a spraviť upgrade phpRS na subdoméne. Ak všetko prebehne OK, stačí zmeniť adresu v config.php (na hlavnú doménu, databázu nechať), nastaviť php7 aj pre hlavnú doménu a presunúť adresár (premenovaním) subdomény na hlavnú doménu. Pôvodnú databázu potom môžeš vymazať. Tak bude aj prípadný výpadok nepotrehnuteľný - adresár sa premenuje okamžite.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 11.11.2019 11:10.

Re: Prechod na phpRS 2.8.3
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-11-11, 16:35

Ak by si prechádzal rovno na php 7.3, tak tam je asi jeden drobný bug.

trclanek.php
riadok 604:

if (is_resource($id_zdroj)):

treba opraviť na:

if (is_resource($id_zdroj) || is_object($id_zdroj)):

Re: Prechod na phpRS 2.8.3
Zaslán uživatelem/kou: antek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-11-24, 18:01

Ďakujem za odpovede, teraz sa už nebojím do toho pustiť.

Re: Prechod na phpRS 2.8.3
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2020-04-01, 17:15

v 2.8.3a je to uz funkcne - problem sa prejavoval napr tym, ze neslo vypisat zoznam clankov cez sablonu, napr. takto (2.8.3a - funguje):
[http://www.kvalitne.sk/koncepty/283a/search.php?rstext=all-phpRS-all&rsvelikost=sab&rstema=2]

2.8.3 to nefunguje:
[http://www.kvalitne.sk/koncepty/283/search.php?rstext=all-phpRS-all&rsvelikost=sab&rstema=2]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 01.04.2020 17:17.

Re: Prechod na phpRS 2.8.3
Zaslán uživatelem/kou: jardach (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2020-05-01, 12:43

Dobrý den,
mám podobný dotaz.
Jenom v mém případě mám stále verzi 2.6.5.
Nikdy jsem přechod na vyšší verzi nezkoušel. Bude to v tomto případě možné? Třeba i na několik kroků.
Předem děkuji za radu.
Jarda

Re: Prechod na phpRS 2.8.3
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2020-05-01, 15:07

jardach napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> mám podobný dotaz.
> Jenom v mém případě mám stále verzi 2.6.5.
> Nikdy jsem přechod na vyšší verzi nezkoušel.
> Bude to v tomto případě možné? Třeba i na
> několik kroků.

Vpohode - takto:
2.6.5 --> 2.8.0
2.8.0 --> 2.8.1
2.8.1 --> 2.8.3a

Pri prechode z 2.8.1 na 2.8.3a je nutne pustit instalacnny script len 1x, inak neprebehne korektne pregenerovanie hesiel. Je dobre si spravit zalohu webu aj databazy po kazdom kroku. Alebo spravit upgrade na kopii webu napr. na testovacej subdomene a ak vsetko prebehne hladko, presunut subdomenu na ostru verziu.




Re: Prechod na phpRS 2.8.3
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2020-05-01, 15:11

Asi by sa dalo aj z 2.6.5 priamo na 2.8.1... uz je to pravek, nepamatam si.

Re: Prechod na phpRS 2.8.3
Zaslán uživatelem/kou: jardach (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2020-05-03, 14:13

Moc děkuji za odpověď.
Právě proto, že je to již pravěk jsem moc nedoufal, že je ještě nějaká šance.
Nejdřív to zkusím na subdoméně přímo, a když bude problém tak postupně.
Dám vědět, jak jsem dopadl.
Jarda

Re: Prechod na phpRS 2.8.3 (z 2.6.5)
Zaslán uživatelem/kou: jardach (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2020-08-30, 10:11

Původně:
phprs 2.6.5
na Českém Hostingu s PHP_5.3 a MySql_5.1

přímý upgrade na
phprs 2.8.3a
na Českém Hostingu s PHP_7.3 a MariaDB 10.3

Z mého pohledu to funguje naprosto bez problémů. Na webu s phprs nepoužívám žádné doplňkové moduly. Pro toho, kdo je používá to možná může být jinak.

Zaregistroval jsem si takovou "zkušební" doménu, na které jsem to nejdříve otestoval.

Novou databázi je nutné vytvořit v klientské sekci administrace hostingu.
Je potřeba počítat s tím, že její jméno si nemůžeme zvolit. Vytvoří se automaticky.
Trochu problém byl s exportem obsahu databáze (přes PhpMyadmin) z verze MySql_5.1 tak, aby to šlo importovat (přes PhpMyadmin)do MariaDB_10.3.
Po importu do nové databáze to sice napsalo nějakou chybu které nerozumím:

/*!40101 SET CHARACTER_SET_CLIENT=@OLD_CHARACTER_SET_CLIENT */
MySQL hlásí: Dokumentace
#1231 - Variable 'character_set_client' can't be set to the value of 'NULL'

ale vypadá to, že všechny tabulky se vytvořily a naplnily správným obsahem.
(Zajímavé je, že když jsem to za pár týdnů dělal již naostro, proběhl import bez problémů a tahle hláška se neobjevila.)

Pak jsem nakopíroval všechny soubory starého webu (prehistorické verze 2.6.5) do nového hostingu a následně jsem tam nakopíroval soubory nové verze 2.8.3a. Soubory stejného jména jsem povolil nahradit novými.

Soubor config.php jsem upravil ručně, protože jsem na to byl zvyklý. Nedošlo mi, že to udělá ten skript instalace_phprs.php. Při prvním spuštění webu se sice spustil ten skript instalace_phprs.php, ale hned mi to napsalo "ERROR-vypršel čas", i když jsem to spustil několik sekund po nakopírování. Na vině asi bude moje (paranoidní) nastavení webového prohlížeče. Tak jsem v tom souboru tu kontrolu času zrušil (udělal z něj poznámku) a pak se to rozběhlo bez problémů. Zvolil jsem upgrade a pak už jen odklikával "OK-ulož a pokračuj", protože jsem ten soubor config.php měl již změněný. Doklikal jsem do konce, zadal heslo a hotovo. Soubor instalace_phprs.php jsem smazal a spustil web.

Jelikož stále používám pravěkou verzi s tabulkovým layoutem, musel jsem po upgradu docela dost doladit vzhled v css stylech.

Děkuji autorovi (autorům) za perfektní práci.
Jarda.

Re: Prechod na phpRS 2.8.3 (z 2.6.5)
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2020-08-30, 14:43

Super, dík za odozvu. Pri tak starej verzii býva problém s pluginmi, ale tam väčšinou tačí zmeniť mysql_ na phprs_sql_ pri databázových funkciách.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 30.08.2020 14:45.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.