phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: ciceros (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-23, 19:27

Zdravim, nevite někdo kde a čím přepsat kod aby fungovalo phprs na webhostingu(ic.cz) s php 7.2.
Díky za jakoukoliv radu.

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-28, 14:32

Ono nefunguje? Aké to hádže chyby? Mne ide 7.3 bez problémov, jediné hlášky mám upozornenie na Deprecated:

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; CWebStat, CMyReader, CLayout, CClanek.

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-28, 14:34

+ each()

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-28, 18:18

Neviem akú má ciceros verziu phprs, ja mám 2.8.1 a som si to otestoval v administrácii, čo mi umožňuje poskytovateľ hostingu a tu je výsledok:

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /nfsmnt/hosting1_2/a/2/a2df3ab3-19ee-4dd6-831e-6c0e22ad452b/zeleznicne.info/web/db/phprs_sql_to_mysql.php:77 Stack trace: #0 /nfsmnt/hosting1_2/a/2/a2df3ab3-19ee-4dd6-831e-6c0e22ad452b/zeleznicne.info/web/config.php(106): phprs_sql_dbcon() #1 /nfsmnt/hosting1_2/a/2/a2df3ab3-19ee-4dd6-831e-6c0e22ad452b/zeleznicne.info/web/index.php(15): include_once('/nfsmnt/hosting...') #2 {main} thrown in /nfsmnt/hosting1_2/a/2/a2df3ab3-19ee-4dd6-831e-6c0e22ad452b/zeleznicne.info/web/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 77

[http://www.zeleznicne.info]

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: ciceros (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-29, 09:45

Zdravím, mam verzi phprs 2.8.1 , přepsal jsem config.php na mysqli a zkoušel jsem jsem i each ale stále mě to házelo spoustu chyb ať jsem kliknul na cokoliv. Je pravda, že mam spoustu pluginů. Tak jsem se domluvil na webhostingu že mě nechají php5.6 ještě 6 měsíců. Bohužel asi budu muset přejít na jiný redakční systém. Mam čtyři weby a přepsat kód je pro mě složitější než ty stránky udělat třeba ve wordpressu. Nešli mě rozchodit odkazy na články v rubrikách, fotogalerie, guestbook ani administrace. Myslím, že kdo není programátor tak to phprs plnohodnotně nerozchodí.


[http://www.zavlekov.ic.cz]







Celkem upraveno 1×. Poslední úprava ciceros v 29.01.2019 09:45.

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-29, 10:25

Pre nové verzie treba nastaviť mysqli, inak by to chodiť malo.
U mňa je PHP Version 7.2.13: [http://www.kvalitne.sk/koncepty/282/]

$dbtyp="mysqli";

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-29, 10:29

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in ************/kvalitne.sk/web/koncepty/282/admin/aext_prom.php on line 20

toto je skor upozornenie, ze funkcia je do buducna nepdporovana a v dalsich verziach php fungovat nebude, inak funnkne je to OK. tieto hlasky sa daju vypnut nastavenim config.php:

// nasteveni chybovych hlaseni
error_reporting(-1); // zobrazi vsetky chybove spravy php - doporucene pri vyvoji a testovani
//error_reporting(0); // vypina vsetky chybove spravy php - doporucene pri ostrom nasadeni na webe

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-29, 10:32

Ciceros, ak nemáš problém preniesť obsah do iného systému, tak to radšej zmigruj na drupal alebo wordpress. Ak chceš pomôcť s rozbehaním phpRS na php 7, hoď sem chyby, ktoré ti to vypisuje. php 7 nie je pre phpRS problém, chhyba bude niekde v pluginoch, úpravách alebo v nastavení webu (mysql, vs mysli).

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-29, 11:06

each() deprecated fix v admin/aext_prom.php:
// funkce pro vytvoreni reference mezi dvema poli
function Extract_prom($pole, &$target) {
	if (!is_array($pole)) {
		return false;
	} else {
		$is_magic_quotes = get_magic_quotes_gpc();
		reset($pole);
		foreach ($pole as $klic => $hodnota) {
			if (is_array($hodnota)) {
				Extract_prom($hodnota,$target[$klic]);
			} else {
				if ($is_magic_quotes) {
					$target[$klic]=stripslashes($hodnota);
				} else {
					$target[$klic]=$hodnota;
				}
			}
		}
		return true;
	}
}

tá funkcia aj tak nie je treba, rieši kompatibilitu pri nastavení magic_quotes_gpc na verzii php < 5.4.0
:-D

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: ciceros (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-29, 11:28

Díky moc pa3k mám na řešení 6 měsíců tak zkusím současně obě varianty Wordress i úpravu PHPRS.

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-29, 11:49

No ja už mám na locale nainštalovaný drupal aj wordpress a snažím sa nájsť spôsob ako zmigrovať web do niektorého z nich. Ale keď porovnávam v databázach tabuľky, tak zatiaľ nenachádzam žiadne riešenie. Ani na internete nič rozumné nie je, ak nepočítam návody na stránkach drupalu ako migrovať z iných systémov.

[http://www.zeleznicne.info]

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-29, 12:23

Z RSS to import článkov nevie?
wordpress má toto: [https://themeisle.com/blog/import-rss-feeds-into-wordpress-as-posts/]
inak skôr by som šiel do Drupalu, keď už zmenu, tak na niečo poriadne.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 29.01.2019 12:34.

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-29, 12:30

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP


stačí nájsť v súboroch kde je class:
function nazov_funkcie(***parametre***)

a nahradiť:

public function __construct(***parametre***)

je to v súboroch:
autor.php
trlayout.php
trmyreader.php
trwebstat.php
trclanek.php

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-29, 22:28

No čo sa týka rss.php, tak ten súbor už dlhšiu dobu nepracuje správne. Ja som to zistil len náhodou, keď ma informoval záujemca odoberať cez rss informácie z webu.

Problém je v tom, že vo výpise sa nezobrazuje "úvod" článku.

Podľa môjho zistenia rss nefunguje správne na viacerých weboch pod phprs, ani na supersvete. Ten istý súbor rss.php (verzia 1.1.3) je aj vo verzii phprs 2.8.2. Ale na niektorých weboch bežiacich na phprs rss.php funguje správne. V mojom prípade to je asi z dôvodu prechodu na vyššiu verziu php u poskytovateľa hostingu a s tým spojené problémy s kódovaním, viď chybovú hlášku:

<b>Warning</b>: htmlspecialchars(): charset `windows-1250' not supported, assuming utf-8 in <b>/nfsmnt/hosting1_2/a/2/a2df3ab3-19ee-4dd6-831e-6c0e22ad452b/zeleznicne.info/web/rss.php</b> on line <b>66</b><br />
^

Pre migráciu som uvažoval využiť súbor sitemap.php, ktorý sa dopĺňal na web neskôr a ktorý uvažujem nejako upraviť tak, aby ho wordpress akceptoval ako rss, wordpress má v sebe možnosť importu cez rss.

Čo sa týka voľby drupal alebo wordpress, tak si myslím že wordpress sa dosť dotiahol na drupal. Pre mňa bude rozhodujúce to, do ktorého z nich budem vedieť web zmigrovať, či vôbec a čo najviac z neho. Ide mi najmä o články, prípadne fotoalbumy k článkom, fotoalbumy externej galérie apod.

[http://www.zeleznicne.info]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pertinax v 29.01.2019 22:31.

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-01-30, 10:33

pertinax napsal/a:
-------------------------------------------------------
> No čo sa týka rss.php, tak ten súbor už
> dlhšiu dobu nepracuje správne. Ja som to zistil
> len náhodou, keď ma informoval záujemca
> odoberať cez rss informácie z webu.
>
> Problém je v tom, že vo výpise sa nezobrazuje
> "úvod" článku.
>
> Podľa môjho zistenia rss nefunguje správne na
> viacerých weboch pod phprs, ani na supersvete.
> Ten istý súbor rss.php (verzia 1.1.3) je aj vo
> verzii phprs 2.8.2. Ale na niektorých weboch
> bežiacich na phprs rss.php funguje správne. V
> mojom prípade to je asi z dôvodu prechodu na
> vyššiu verziu php u poskytovateľa hostingu a s
> tým spojené problémy s kódovaním, viď
> chybovú hlášku:
> <b>Warning</b>: htmlspecialchars():
> charset `windows-1250' not supported, assuming
> utf-8 in


[https://secure.php.net/manual/en/ini.core.php#ini.default-charset]

$prdata .="\t\t\t<description>".OdstranNoveRadky(htmlspecialchars(strip_tags($pole_data["uvod"])))."</description>\r\n"; // uvodni cast

$prdata .="\t\t\t<description>".OdstranNoveRadky(htmlspecialchars(strip_tags($pole_data["uvod"]), ENT_QUOTES, $GLOBALS['rsconfig']['kodovani']))."</description>\r\n"; // uvodni cast


> <b>/nfsmnt/hosting1_2/a/2/a2df3ab3-19ee-4dd6
> -831e-6c0e22ad452b/zeleznicne.info/web/rss.php<
> /b> on line <b>66</b><br />

Čo sa týka prechodu, nie je problém si napísať jednoduchý XML export pre články + možno komentáre, s dátami aké potrebuješ. Horšie to bude so zvyšným obsahom mimo článkov ako galérie, ankety, vkladané značky v článkoch, článkové šablóny, užívatelia. To myslím až tak jednoducho nepôjde - jedine ručne alebo spraviť konverzný skript.
No a to rozhodnutie Wordpress alebo Drupal by som nerobil na základe možností importu, ale skôr podľa vlastností týkajúcich sa prevádzky. Drupal sa s WP nedá provnať, je to iná liga resp. úplne iný šport :-) Pre Wordpress hovorí rozšírenosť (pre mňa toto nie je argument) a vraj užívateľská prívetivosť. No neviem, vždy keď do adminu WP vleziem, rozmýšľam, kde tá prívetivosť a jednoduchosť je :-D Ten systém mi príde strašne neohrabaný a neprehľadný, stále v tom vidím len platformu na blog, ale asi len vec vkusu alebo moja neochota sa v tom nejak hlbšie vŕtať…



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 30.01.2019 11:02.

Re: PHPRS a php7.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2019-05-15, 16:39




Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.