phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  PředchozíPrvní...23456789101112Další
Aktuální stránka:7 z 12
Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-07-30, 20:47

myšleno při tvorbě šablon,
a komu to vadí má návod...
view.php to nespraví - bude to stále jen náhled krátkého článku,


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-07-30, 20:57

Navyše toto:
if ($GLOBALS["clanek"]->Ukaz("text")):
určite bude fungovať? Pretože z trclanek ide prázdny string alebo obsah. A musel by sa ešte vymazať predvolený text pri vložení nového článku. Jednoduchšia je úprava view.php Navyše sa zjednotí chovanie so search.php

PS: práve som si všimol, že podobne sa chová ešte preview.php :-D Tak neviem... Osobne používam a chápem nastavenie krátkeho článku ako vlastnosť článku, kde prosto dlhý text nepoužijem ak nastavujem, že článok je krátky. EDIT: Ešte doplním dôvod. Jednoducho nechcem, aby sa na článok, ktorý nemá nič navyše oproti náhľadu nedalo kliknúť, nič viac.

PPS: Rozdiel medzi náhľadom krátkeho článku a zobrazením krátkeho šlánku má byť v čom? Nejako vizuálne? Lebo ma nemapadá žiaden rozdiel, akurát nezobrazenie časti pre typ článku "dlhý". Alebo mi niečo uniká?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 30.07.2012 20:59.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-07-30, 21:12

může tam být třeba přidána anketa, hlasování, .... to co obsahuje "CELÝ", ale bez položky TEXT

Jinak souhlas s obecným pojetím. Pokud je vytvářen krátký článek, pak je pole text prázdné. Dokonce je to i popsáno v textu pole "Sem vložte ..... nebo celý obsah vymažte". :-)

Preview není tolik tragedické, ale také se odvolává na článkové šablony, to vidí jen admin, redaktor, ... a alespoň jej to může trknout k výmazu textu v sekci TEXT.

if ($GLOBALS["clanek"]->Ukaz("text")):
určite bude fungovať?

opět by pak bylo vhodné při ukládání článků a volbě krátký článek obsah pole text vymazat.

Má to ale i své proti... může tam mít admin umístěny poznámky k článku...

Pak jediné funkční a nejlogičtější vyhodnocení:
if ($GLOBALS["clanek"]->Ukaz("typ_clanku")==1):  // 1 - standardni, 2 - kratky
... standardní
else:
... krátký
endif;



* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-07-30, 21:36

No vymazat text není problém. Jenže mi to nepřijde úplně OK.
Ale když při tvorbě článku volím typ Krátký nebo Dlouhý tak by to měl zohlednit celý systém.
Takže to řešení co nastínil Pa3k se mi zamlouvá. Pak by neměl mít problém ani žádný běžný uživatel.
Tak se na to zkusím podívat.

Dík všem.

Josef




[http://joesoft.info]

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-07-30, 21:43

Oprava v 282:
[http://www.kvalitne.sk/koncepty/282/view.rar]

DO ostrej to zatiaľ nedávam, ono je tu ešte otázka, či tam má byť rozdiel v tej pridanej ankete a hlasovaní.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-07-30, 21:43

Pak pozbývá platnost nastavení:
související anketa, související články a hodnocení.

Tedy krátký článek je pak pouze informace - náhled. Nic víc se čtenář nedozví.

Imho jedna podmínka do šablon? To není snad velký problém pro fajnšmekry... když už nevymažou hlavní text.


EDIT
Pokud potřebuješ upravit šablony do ostré verze, není problém...


EDIT 2
na webu upraveny šablony [http://prolamy.hys.cz/test/index.php] a samozřejmě i soubor vzhledu ke stažení


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava Lonanek v 30.07.2012 21:52.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-07-31, 11:43

No ja to chápem tak, že ak je článok krátky, chcem ho mať vždy krátky, bez ankiet a súvisiacich článkov. Vždy to tam v phpRS bolo a všetky staré šablóny mali takéto chovanie.

Ide o to, že ak vypisujem rubriku z bloku, zobrazí sa výpis článkov práve cez krátku typ zobrazenia, napríklad:
[http://prolamy.hys.cz/test/search.php?rsvelikost=sab&rstext=all-phpRS-all&rstema=1]

Podľa mňa by mal byť tento výpis kompaktný a prípadné pripojené ankety a súvisiace články tam nemajú čo robiť. je to štandard aj na veľkých publikačných weboch, pozri si ľubovoľný spravodajský portál.

Preto si myslím, že pôvodná otázka skôr súvisela s tým, že ak je článok nastavený ako krátky, nesmie sa zobraziť jeho hlavná časť aj keď ju článok obsahuje.

AK už meniť šablóny tak aspoň tak, aby sa odkaz na detail krátkeho článku zobrazoval len vtedy ak tam je nejaký obsah navyše. Nepáči sa mi, že na krátky článok sa dá kliknúť, otvorí sa detail cez view a žiadny obsah navyše tam nie je. To ma dokáže nasrať :-) Lenže to by už bolo treba hodnotiť aj či je povolené hodnotenie, či existujú nejaké pripojené ankety, alebo súvisiace články.

Podľa môjho názoru je krátky článok na toto zbytočný, chápem ho ako použitie jednoduchého oznamu a ako krátky ho dávam práve preto, že nehcem od toho nič viac. Ono je to otázka filozofie layoutu a vpodstate je to v rukách autora layoutu, takže vpodstate to môže mať každý layout inak. :-)


Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-07-31, 15:12

Přesně tak jak Pat3ku píšeš. Tak jsem to myslel ale asi nenapsal dost srozumitelně.

Josef



[http://joesoft.info]

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-07-31, 18:46

S názorem souhlasím, ale ne všichni uživatelé to chápou právě takto.
Řešením je také zakázat v šabloně (nepovolit) odkazovat článek.

Také chápu krátký článek jako informaci - tedy admin chce pouze něco důležité sdělit a víc bych od toho neočekával, ale ... uživatelé jsou uživatelé.

Co se týče toho ostatního, anket, souvisejících, hodnocení... první dvě lze nastavit v administraci článku, tedy uživatelsky. A hodnocení - proč nehodnotit stručný text? Volba svobodného rozhodnutí.

Nevím je to názor...

Pokud tedy něco řešit jako krátký článek, pak jsem pro jednoznačně neodkazovat na tzv. přečtení celého článku. Zase je to pouze na autorech šablon. Pokud někdo trošku rozumí php a phpRS, pak si to stejně upraví podle svého :-)



* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Thomash (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-08-06, 22:36

Ahoj, zdravim kuzelkare ze Smiric :o)

Jen jsem se chtel zeptat v jakem stadiu je tedy nyni 2.8.2 a je nekde ke stazeni?
Jedu na tom par webu a porad mam problemy s Captchou, nejakej zasranej robot mi tam sazi komentare a to uz jsem i prejmenoval soubory ktery komentare delaji....

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-08-06, 22:42

[http://www.phprs.net/magazin/download.php?sekce=7]
Problem so spamom vyriešiš najskôr zmenou otázok a v pregenerovaní identifikátorov cez plugin Captcha.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 06.08.2012 22:44.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Thomash (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-08-07, 11:02

Ahaaa, tak on je to primo plugin... tak ja ho pohledam a snad to bude konecne ok.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-08-07, 11:05


Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Thomash (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-08-07, 11:11

Uz jsem to nasel, mne prave bylo divny, ze to neni nainstalovane rovnou, tak jsem myslel ze to musim nekde stahnout a nemohl jsem to nikde najit.... :)

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-08-07, 11:29

Odporúčam zvoliť vhodné otázky. Tie defaultné sú nie moc zhodné, najmä tie matematické - ľahko sa prelomia. Osvedčili sa mi otázky typu: Aké je hlavné mesto Česka alebo niečo podobné, kde nieje napísaná za otázkou odpoveď v zátvorke (ano/ne).

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-08-07, 12:53


Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Thomash (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-08-08, 08:54

Díky všem za nápady. Ještě jsem se chtěl zeptat jak je to s češtinou a rozlišováním malých a velkých písmen v odpovědích na captchu.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-08-08, 09:59

čeština je závislá ná použitém kódování a odpověď captcha není case sensitive.
Odpověď je převedena na řetezec s malými písmeny (strtolower(trim($captcha_odpoved));)


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-08-09, 13:04

Zdravím, měl bych prosbu. V uživatelském menu je nově zrušen html zápis, dobře mu tak, a nahrazen značkami. V pluginu loginkomplet je fce PrelozZnacky pro konverzi vybranych příkazů. Jeden bych potřeboval změnit nebo vytvořit nový. No, přesně řečeno bych potřebol regulár co by spolkl něco takového:
<a href="lide.php" class="menu">Lidé</a>

Tedy link bez nutnosti celé cesty, protože všechny odkazy v menu mi vedou lokálně a hlavně zadání class, který vytvoří položku menu co hezky zapadne mezi ostatní linky z ostatních bloků.

Bohužel jsem ještě nedošplhal do znalostí regulárních příkazů a tak vzývám nějakého dobrotivého guru o pomoc.
Zatím jsou tam na linky:
"/\[odkaz\]((http:\/\/|https:\/\/|ftp:\/\/)([a-z0-9\.\-@:]+)[a-z0-9;\/\?:@=\&\$\-_\.\+!*'\(\),\#%~]*?)\[\/odkaz\]/is",
"/\[url\]((http:\/\/|https:\/\/|ftp:\/\/)([a-z0-9\.\-@:]+)[a-z0-9;\/\?:@=\&\$\-_\.\+!*'\(\),\#%~]*?)\[\/url\]/is",
"/\[url=((http:\/\/|https:\/\/|ftp:\/\/)[a-z0-9;\/\?:@=\&\$\-_\.\+!*'\(\),~%#]+?)\](.+?)\[\/url\]/is",

překládající se jako:
"<a href=\"$1\">$1</a>",
"<a href=\"$1\">$1</a>",
"<a href=\"$1\">$3</a>",

Předem dík za každý tip.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-08-13, 16:36

Tak v souvislosti se spamem popíšu situaci, která mi teď na jednom webu nastala. Před pár týdny mi tam začal naskakovat docela slušně spam, za týden tak kolem dvaceti komentů. Vyměnil jsem otázky, vygeneroval nové identifikátory, všechno marné. Až dnes jsem zjistil, že zakopaný pes byl jinde. Robot se mi regnul a protože registrovaný čtenář již captchu nevidí, tak mi tam vesele sázel jeden spam za druhým a otázku tak obešel. Přišel jsem na to až teď náhodou, protože jsem si udělal extra tabulku pro logování komentů včetně odpovědí na otázky a tak, abych věděl, která otázka zrovna byla prolomená. A ono se mi tam žádná odpověď neobjevila, za to se mi objevovalo stále stejné jméno (čehož jsem si mohl všimnout už dříve přímo v komentech, ale nezkoumal jsem, rovnou mazal, kde by mě to napadlo, že?). Registraci jsem mu zrušil, smazal čtenářské session v db a protože na webu nepracujeme s registrovanými čtenáři, ale jen s návštěvníky, tak jsem prozatím smazal celý readers.php. Tak to berte jako info, jak ještě může spam pronikat.

Přidám jen zamyšlení. Už před časem mě trápilo, že captcha otázky jsou jen v comment.php a nedají se použít jinde. Třeba při registraci čtenáře či v guestbooku, který jsem si na web přidal. Proto jsem příslušné funkce vytáhl do extra souboru, který následně přes myweb.php includuju do celého webu a mohu ho použít, kde je třeba, bez zbytečného kopírování funkcí do dalších a dalších souborů, jen s příslušnou úpravou formulářů a vkládacích funkcí. Myslím, že podobné řešení dostupnosti captcha otázky pro celý systém a zranitelné formuláře v něm mohlo být udělané již od začátku. Nu což, stalo se, už je to, jak to je, střílet se pro to nebudem. Ale dávám to jako zamyšlení pro případný další vývoj... ;-) :-)

PS: Že captcha otázky nejsou case sensitive, jsem doteď netušil a nově nasázel otázky s nutností psát velká písmena. :-) Jenže ono to stejně při srovnání v db na to nebere ohled. Dá se ta funkce nějak upravit, aby to řešila? Jednodušeji, než celým vytažením odpovědi a extra porovnáním proměnných?

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava zdenekh v 13.08.2012 16:39.

Jít na stránku:  PředchozíPrvní...23456789101112Další
Aktuální stránka:7 z 12


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.