phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Životnost
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-04-29, 08:35

Ahoj všem,
chci si postavit web na PHPRS, který by měl mít dlouhodobou životnost, ale nevím jak dlouho "vydrží" při různých inovacích serverů s přechody na vyšší verze jak php tak mysql.
Nerad bych přecházel na něco jiného, protože PhpRs je tak trochu jako srdcová záležitost a marně sleduji, jestli vyjde vyšší verze. Děkuji za příspěvky, které mě obohatí.

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: beges (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-04-29, 14:31

Já nevím, ale dnes stavět na php rs....je to skvělý systém, ale ta podpora už není a většina lidí šla do jiných cms. Takový worpres má tisíce šablon, pluginů a běží skvěle. Ale mám testovací web v php rs a stále něco zkouším. Kako kdysi s joomlou, drupalem, php nuke a rs2....V php rs se já stále něco ladit, ale doporučil bych ti něco jiného jako jádro systému. (sorry všem fandům českého systému a panu Lukášovi :-)

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-04-29, 15:17

Neviem o žiadnom probléme v kóde, ktorý by časom spôsobil nefunkčnosť. Z tohto pohľadu kľudne použi phpRS, o podporu by som sa tiež nebál. Na novej opravnej verzii sa pracuje, ak sleduješ fórum, nebudeš ju potrebovať, pretože bude opravovať len niektoré známe chyby.

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-04-29, 16:54

Takřka s jistotou se dá říci, že letos vyjde verze s opravou všech známých chyb, které se za dobu trvání podařilo najít. Nejspíše budou i mírná vylepšení, zásadní změny spíše nečekejte. Jak to bude dále je v tuto chvíli stále velkou neznámou.

Určitě by měla běžet i na současné nejnovější verzi PHP a MySQL. Což znamená, že by měla jistě vydržet i do několika dalších let, protože změny v těchto techologiích probíhají postupně (pokud např PHP zruší jednu funkci, není to ze dne na den a nahradí to obvykle něčím jným a oprava je záležitostí na chvíli, navíc se nejedná o žádný masivní jev)

Pokud ovšem děláte něco významově srovnatelného s celostátním deníkem, tak je asi na místě něco, co má lépe čitelnou budoucnost. phpRS je v současném okamžiku bez jasné záruky budoucího rozvoje.

Pokud je ale pro Vás phpRS srdeční záležitostí, tak jako třeba pro mě, nebo vlastníte své vlastní úpravy či doplňky, které se do rozšířenějších CMS hůře implementují, nebo to prostě jenom nechcete měnit, tak je phpRS v nové verzi, tkerá vyjde letos stále použitelnou alternativou.

Navíc, když je pro Vás phpRS srdeční záležitost, můžete nám s dílčími úlohami pomoci. Pokud se podaří ze zbytků původní komunity kolem phpRS vybrat solidní skupinu, která se domluví na nějakých pravidlech, tak nám můžete pomoci aby přežilo i do dalších let.

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-06-30, 19:50

Celkem by mě zajímalo jak bych PHPRS mohl pomoci já jako naprostý LAMA v PHP i když bych tomto systému pomohl moc rád. Používám jej a také je to spíše o srdíčku. Zkoušel jsem jiné cms, ale nakonec byla volba pro PHPRS z důvodu, že je to hlavně česky a srozumitelné a lze sáhnout do kodu aniž by se to celé položilo. V té jednoduchosti je obrovská síla. Sofistikovanější systémy mají pro mě tu obludnost, že jsou tak složité, že ani jednoduché zásahy do css nejsou pro lamu bez nebezpečí že se to pos.re. Navíc hledat v anglickém kodu je pro českého ořecha dost složité.

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-06-30, 20:24

JJ souhlasím s Vámi naprosto ve všem. Pokud budu užitečný pomůžu také!!!

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: spleen (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-15, 18:34

Dnes sem napsal na webhosting , měl sem nějaký dotaz, zároveň mi ale napsali

"Do budoucna bychom Vám doporučovali přesun na server s novějším PHP5.3. Pokud instalujete aktuální verze opensource, bylo by to určitě vhodnější. Přesun by byl proveden zdarma a do 7 dní.

Co to tedy vlastně pro mě znamená?"

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-15, 19:21

spleen napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Dnes sem napsal na webhosting , měl sem nějaký
> dotaz, zároveň mi ale napsali
>
> "Do budoucna bychom Vám doporučovali přesun na
> server s novějším PHP5.3. Pokud instalujete
> aktuální verze opensource, bylo by to určitě
> vhodnější. Přesun by byl proveden zdarma a do 7
> dní.
>
> Co to tedy vlastně pro mě znamená?"


Nič. Na 5.3 phpRS beží bez problémov. Jediná drobnosť v 5.3. je hláška DEPRECATED na ereg a eregi funkcie, ktorá ťa ale nemusí trápiť, stačí mať vypnuté chybové hlásenia. V ďalšej verzii php, kde nebude podpora ereg a eregi stačí do configu vložiť dve funkcie alebo nahradiť ereg / eregi za preg_match a všetko pôjde ďalej.

Ak máš rôzne cudzie alebo vlastné kódy a chceš mať istotu, najprv to otestuj a podom prejdi.

Mimochodom, na hostingu som zvyknutý na také možnosti, kde si SÁM vyberiem príponu a verziu php, ktorá sa pre danú príponu použije. Haluze s technickou podporou plánované a presuny na iné servery mi preto prídu ako dosť otravné a neohrabané riešenie. To isté je s databázami, takže všetkým, ktorý vyberajú hosting doporučím hosting u websupport. Fungujú už aj pre ČR a nič lepšie čo sa týka možností a konfigurácie nepoznám.

Mne na jednej doméne súčasne beží php PHP 4.4, PHP 5.2 aj PHP 5.3. a môžem si to prepínať kedy chcem a ako chcem.

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: spleen (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-16, 05:48

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------

> Ak máš rôzne cudzie alebo vlastné kódy a chceš mať
> istotu, najprv to otestuj a podom prejdi.
>

Můžeš prosím napsat jak to mám otestovat a pak tedy přejít? Pro laika?
Má současná verze php je 5.2.14 zatímco webhosting právě píše
"Tyto opensource systémy však obecně doporučujeme spíše provozovat na serverech s PHP 5.3."



Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-16, 09:40

Nainštaluj 5.3 na localhost. Napríklad XAMPP zvládne nainštalovať aj laik.

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: spleen (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-17, 07:45

Xampp nainstalován, verze 5.3.5 , web běží, děkuju

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: spleen (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-20, 14:20

a jak si vlastně ověřím jestli mám zapnuté či vypnuté chybové hlásenia.? děkuji

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-20, 14:36

Napríklad pridaním súboru test.php s obsahom:
<?php
    phpinfo();
?>

a vo výpise nájdi:
display_errors
error_reporting

Prípadne:

<pre>
<?php
	print_r(ini_get_all());
?>
</pre>


pomocou ini_get môžeš tieto nastavenia testovať priamo v kóde a podľa toho vykonať nejakú akciu.

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: spleen (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-20, 15:24

omlouvám se ,ale jak tedy vypnu chybove hlášení ?

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-20, 21:12

php.ini je textový soubor. Najdeš ho třeba - v mém případě - v adresáři ...\usr\local\php\ (neříkám že to v jiném serveru nemůže být jinde, tohle neznám) Když ho změníš - nastavíš třeba zobrazování všech chyb, pak uložíš a potom necháš restartovat server, tak se budou zobrazovat ty chyby, které nastavíš. Pokud je nějaký řádek odkomentovaný (tj bez středníku na konci) tak ten platí, tím se php řídí, ostatní bere jako komentář. Najdeš si tam který začíná error_reporting = ......
A budeš tam mít nad tím nápovědu, jak nastavit zobrazování chyb.
takže například
error_reporting = E_ALL
nastaví zobrazování úplně všech chyb
a podobně, Je tam nápověda
a další je zde:
[http://www.php.net/manual/en/ini.list.php]

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-20, 21:24

config.php
<?php

error_reporting(0); 	// chybove hlasky vypnute
//error_reporting(E_ALL);  // chybove hlasky zapnute

// toto hore si zakomentujes/odkomentujes podla toho, ci ladis alebo frcis v ostrej prevadzke


Robieva sa to aj cez .htaccess alebo php.ini ako písal Krišpín

Re: Životnost
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-08-22, 07:38




Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.