phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Rozdělení webu na hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-02-22, 15:56

Mohu tedy vědět, zda to půjde?
V tom horším případě máme nachystanou verzi, že vydáme znovu jen takové ty hlavní články (jako překlad rozhovorů, recenze, články, ... ) a ostatních asi 1000 článků "propadne" ...

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Rozdělení webu na hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-02-22, 17:18

Jak říkám já, všechno jde. Jenom malé děti a noviny se musí nosit. I chcíplá koza jde - ta jde stáhnout. (:P)

Původně jsem myslel, že Ti jde o dva weby se stejným vzhledem, šablonou, .... a chceš jen rozdělit články mezi weby.

Varianta jedna (bez zásahu do phprs) je to Tvoje "vyklofání článků a nově vložit do databáze nového čistého phpRS.

Druhá je pracnější. Např. vytvořit na jedné databázi dvě phpRS (každé s jinou předponou tabulek) a pak udělat společnou databázi článků a čtenářů. Má to úskalí v tom, že musíš všude do dotazů na články a čtenáře vložit jednotnou předponu. Pak také přidat sloupec do tabulky články, který bude rozlišovat kam kde se má článek objevit.


Možná existuje nějaké jednodušší řešení, ale zatím, mne nic jiné nenapadá. Možná by i Pa3k poradil něco jednoduššího.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Rozdělení webu na hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-02-22, 19:09

Původně mi o to šlo (proto i název tohoto topicu), ale postupně jsem změnil názor, že ten jeden web zruším (abych nemusel platit tolik peněz ročně) a chci ho spojit s tím druhým.

Byl bych radši, kdyby se podařilo zachránit všechny vydané články :(
K té pracnější variantě: kdyby bylo až moc složité poté rozlišit, kde se jaké články mají zobrazovat, mohlo by to být případně i tak, že by se všude zobrazovaly všechny.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Rozdělení webu na hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-02-22, 19:39

však jsem to zhruba popsal v předchozích příspěvcích.

Jenže tobě už nejde jen o zobrazování, ale o spojení dvou databází (minimálně tabulky články a komentáře) a po jejich sloučení opět rozdělení.
Což o to, sloučit by se to dalo tak aby vše na sebe navazovalo (napsat php scriptík na spojení), ale pak musíš na jednom webu provést ty mnou popsané úpravy.

POKUD NĚKDO NEPORADÍ LEPŠÍ ŘEŠENÍ


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Rozdělení webu na hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-02-22, 20:04

Aha, dobře tedy.
Na tom druhém webu mám ještě tak na 2-2.5 měsíce zaplacený hosting, tak snad se to do té doby stihne

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-02-27, 10:18

Tak lepší nápad asi nemá :) Ten PHP skript asi těžko někde stáhnu, že?

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-02-27, 11:34

Samozřejmě, že ke stažení to není asi nikde. Musí se to napsat, protože jde o to, aby byly správně přiřažené komentáře k jednotlivým článkům.

Komentáře a články jsou provázány svým ID záznamu. Ve dvou databázích pak jsou záznamy se stejným ID a musí se postupně přidávat s opravou ID u komentáře (pokud existuje). Němělo by to být nic těžké si s tím poradit.
Pokud by se jednalo o pár článků. pak by se to dalo i ručně, ale pokud je záznamů víc......

EDIT:
Upřesnění - není to provázáno ID, ale linkem článku


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 01.03.2011 20:31.

Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-02-27, 14:03

Článků je něco přes 1000.
Ale jelikož já takový skript nenapíšu, uchýlím se asi k tomu, že vydám (jak jsem již psal) jen naše překlady rozhovorů, článků, recenze apod a pro zbytek asi vytvořím subdoménu "archiv" a tam nahraju celý původní web.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-01, 18:36

Jsem si uvědomil, že by to byla asi jediná věc (možná pak ještě jedna, ale to jen možná), kterou bych potřeboval.
Mohl by mi prosím ten php skript někdo napsat, když to teda nejspíš není nic těžkého? Moc by mi to pomohlo, chtěl bych ty weby už přestěhovat.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-01, 20:03

potřebuji vědět jaký je stav komentářů k článkům (jsou-nejsou), ankety k článkům (jsou-nejsou),
na obou webech jsou stejné (nebo nejsou stejné) levely, skupiny článků, témata (topic)

zda jde jen o to mít pouze články v jedné tabulce a ostatní není podstatné, .....

nejlépe na PM nebo mejla - dořešíme podrobnosti.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 01.03.2011 20:30.

Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-16, 18:10

Ahoj, potřeboval bych ještě pomoc.

Reaguji na: [http://www.phprs.net/forum/read.php?2,11917,11932#msg-11932]
Tohle už na jedné subdoméně mám a funguje to - potřebuji tam vypisovat jen 1 téma. Jak prosím udělám, abych vypisoval třeba 8 z 20 různých témat?

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-16, 20:35

cross182 napísal/a:
-------------------------------------------------------

> Jak prosím udělám, abych vypisoval třeba 8 z 20 různých témat?

Ak tie témy nemôžeš zaradiť ako potomkov jednej témy, tak asi jedine tvrdou úpravou SQL dotazu v search.php. Ak by si vytvoril rubriky:
- téma web 1
    - téma 1 webu 1
    - téma 2 webu 1
- téma web 2
    - téma 1 webu 2
    - téma 2 webu 2

tak s tým nemáš žiadny problém.



Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-16, 21:32

No bude problém to vytvořit asi jako podtému, jelikož spojuji dvě různé databázé do jedné, takže struktura musí zůstat zachována.
Ale mám tam vytvořenou jednu "nadskupinu 1" a do ní pár "potomků". Ale jsou tam ještě další témata, které jsou na úrovni "nadskupiny 1". Leda, pokud bych je poté mohl zařadit pod tu "nadskupinu 1" a články by zůstaly zařazeny správně.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-17, 17:51

Tak nakonec to snad rozdělit do té "rodičovské" skupiny jde. Ale došel mi další problém - a to stránkování. U "search.php" je ve tvaru "|0-15|15-30|30-45|", u index.php "index | 1-14 | následující | Celkem 407 zpráv".

Možná bych i přežil ten styl výpisu stránkování |0-15| (nahoře jsem to odstranil). Chtěl jsem to přizpůsobit v CSS, v FF jsem si označil část toho stránkování, zobrazil zdrojový kód a našlo mi to "std-navig-akt-str", ale v CSS nic takového není. Mám si ten styl vytvořit?

K tomu stránkování jsem zkusil použít kód na konci v tomto topicu: [http://www.phprs.net/forum/read.php?32,35293] ale je tam asi někde chyba, protože se mi zobrazila jen bílá obrazovka.


EDIT: Tak už jsem to opravil, byla tam mezera v proměnné "$cil_atributy" :)

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava cross182 v 17.03.2011 22:46.

Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-19, 01:29

Btw. "Požadovaná stránka nenalezena!" ... vytvářím Aliasy v DB. Jsou správné (stalo se mi to už několikrát teď), cesta k souboru je správná, ale přesto to vyhodí tuhle hlášku. Smazal jsem tedy alias, napsal jsem přesně to samé (nebyla tam předtím ani např. mezera za .txt apod) a už to najednou jelo.
Teď se mi ale nedaří jeden alias rozjet ani přes smazání a znovu-vytvoření. Nevíte, čím to je? Docela dost mě to zdržuje :-\
V DB je to uloženo správně.
EDIT: Btw. teď jsem to tam vložil znovu (naprosto stejně) a už to funguje ...

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava cross182 v 19.03.2011 11:39.

Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-20, 15:24

cross182 napísal/a:
-------------------------------------------------------
> No bude problém to vytvořit asi jako podtému,
> jelikož spojuji dvě různé databázé do jedné, takže
> struktura musí zůstat zachována.
> Ale mám tam vytvořenou jednu "nadskupinu 1" a do
> ní pár "potomků". Ale jsou tam ještě další témata,
> které jsou na úrovni "nadskupiny 1". Leda, pokud
> bych je poté mohl zařadit pod tu "nadskupinu 1" a
> články by zůstaly zařazeny správně.

Články sú na rubriky viazané len pomcou id rubriky, poradie rubrík a ich zanorenie v štruktúre rodič/potomok nemá na články vplyv. Rubriky môžeš kľudne popresúvať ako potrebuješ, len je nutné zachovať ich id a dať pozor na to, aby si mal správne nastavené stĺpce "id rodič" a level. V phpRS tieto funkcie chýbajú, takže to dosiahneš jedine editáciou obsahu db tabuľky.



Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-21, 21:20

Jojo, díky :) Už jsem to tak vyzkoušel na testovacím webu a šlape to dobře :)
Moc všem děkuji za reakce a pomoc, velké dík patří také Lonankovi. Brzy to spustím, děkovačku samozřejmě i s odkazem na toto fórum hodím :)

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Spojení dvou webů - hl. web a "podweb"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-08-04, 17:23

Ahoj, zase já :)

Chtěl bych se zeptat a poprosit o pomoc.
Máme na webu subdomény ava.blink-182.cz a plus44.blink-182.cz. Jako hlavní stránka slouží klasicky blink-182.cz .

Je možné nějak udělat, že když vydám článek, který je zařazen do kategorií patřících jedné ze subdomén, tak se po kliknutí na nadpis otevře článek na dané subdoméně, tedy např. ava.blink-182.cz/view.php?cisloclanku=2011080012 a ne na blink-182.cz/view.php?cisloclanku=2011080012 ?

Snad chápete, o co mi jde.

Prostě když článek patří na jednu ze subdomén, aby se po rozkliknutí načetla daná subdoména s otevřeným článkem.

Děkuji.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.