phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Level pro redaktory a download jen pro přihlášené?
Zaslán uživatelem/kou: d.klusacek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-07-26, 12:27

Ahoj,

velmi se mi líbí funkce levelů pro čtenáře, ale teď bych potřeboval udělat level pro redaktory.
Tj. že by se pro každého redaktora (admina) v systému automaticky vytvořila analogie čtenářského levelu.
Jde o to, že web má veřejnou a neveřejnou část, kdy do neveřejné smějí chodit pouze redaktoři a admini systému.
Myslím, že 2.8.1 takovou věc neumí - nebo ano?

Teoreticky by šlo z každého redaktora udělat zároveň i čtenáře, ale bylo by nutné se například logovat na různých místech podle toho, co by dotyčný chtěl zrovna dělat (editovat vs. prohlížet).

Vzhledem k tomu, že funkcionalitu "čtenářů" (readers.php) vůbec nepotřebuji, tak by možná bylo jednodušší pro "skryté rubriky" a články v těchto rubrikách přidat kontrolu, zda se uživatel předtím zalogoval coby redaktor. Co myslíte?

Druhá věc se týká downloadu - potřeboval bych, aby soubory mohli stahovat pouze administrátoři/redaktoři webu. Tj. aby se download.php a příslušná volání povolila jen přihlášeným lidem. Jak ale ochránit download pokud by někdo uhodl url?

Díky za případnou pomoc, či nasměrování do starších diskuzí (nic jsem nenašel),

Dalibor

Re: Level pro redaktory a download jen pro přihlášené?
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-07-26, 15:08

co nastavit čtenářům (neregnutým) základní lvl 1, redaktorům třeba lvl 2 (soubory a články které nemá nikdojiný vidět pak schovat pod ten lvl 2 a adminovi dát pak třeba lvl 3, aby viděl uplně všecko? Tedanevim jestli jsem tě z toho popisu správně pochopil...

jo a mimochodem, například galerie umí že se zaloguješ do administrace webu, ale mužeš ji pak upravovat/mazat přímo na webu a ne jen z administrace...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava mr3ska v 26.07.2010 15:10.

Re: Level pro redaktory a download jen pro přihlášené?
Zaslán uživatelem/kou: d.klusacek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-07-26, 15:19

No jasne, ze bych mohl redaktorum nasatvit level 2 atd. Ale redaktor by se pak musel hlasit na 2 ruznych mistech - readers.php a admin.html podle toho, co by chtel delat - a to ja ani on nechceme :-)
Chtel bych to nejak rozumne propojit aby ucet redaktora/admina znamenal automaticky i vstup do urcite - jinak nepristupne - sekce.

Ve skutecnosti mi staci 2 levely => 1) kdokoliv internetu se dostane do nekolika rubrik a jinam ne.
2) Kdokoliv prihlaseny jako admin nebo redaktor se dostane do celeho webu. Tot vse.

Dik za ten tip s galerii, nekde mi jeste bezi, tak se mrknu, jak to tam delaji.
Dalibor

---------------------
BTW. posilal jsem ti odpoved na tvou zpravu (2x) ale mam pocit, ze ti to vubec nedoslo - nevidim to v odeslanych zpravach...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava d.klusacek v 26.07.2010 15:20.

Re: Level pro redaktory a download jen pro přihlášené?
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-07-27, 00:57

s tou galerii nemas za co... ja si na to vzpomel protoze jsem s ni zrovna nedavno delal.

OT: jo, prislo mi to... ted jsem na to koukal. kouknu na to, dik



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.