phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Upload souborů v administraci
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-08, 13:45

Od jisté doby mi nefunguje upload souborů v administraci phpRs, hlásí toto:
"Nastala chyba!
Soubor je zakázaný typ souboru!
Soubor již existuje!"

Ukládat se mají do adresáře "storage", chmod nastavený na 777. Do tohoto adresáře ale bez problémů uploaduji fotografie pro články do interní galerie. Nastaveno v config.php . Tento samý problém řeším od té doby i na svém eshopu (není vytvořen pro phpRs). Nastavení pro vytvářející se souborové adresáře, pro nové autory jsou též nastaveny automaticky na chmod 777.
Nemohu najít chybu, díky. Verze 2.8.1.



Re: Upload souborů v administraci
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-09, 15:47

jen technická: když ti to od jistý doby nefunguje jakna phpRS tak na nějakym tom eshopu, nezkoušel ses zeptat na podpoře kde máš webhosting jestli tam čirou náhodou neměnili nějaký nastavení? Ono to nebude jen tak, když ti to nejede ani na ne-phpRS shopu....

Re: Upload souborů v administraci
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-09, 15:54

Ne, phpRs shop nemám. Akorát vím, že se měnila verze php. Bohužel by podle mě přestal fungovat upload do interní galerie, ale ten fachčí. Do souboru storage,.
Přestal fungovat plugin soubory.

Jinak vše normálně maká.
Na podporu jsem už volal- Byl spuštěn error_reporting. Samozřejmě že to hlásilo chyby, ale podle mě zcela jinde než by mělo. Plugin jsem přeinstaloval znovu, ale stále stejné chyby. Tak jsem ho prostě zablokoval.

Tohle jsem nevyřešil. Ten eshop po zapnutí error_reporting se eshop nezobrazil vůbec.

No, asi to nevyřešíme. Ale díky.

Re: Upload souborů v administraci
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-09, 17:38

trochu OT: já měl jednou taky problém, že mi na webu některý věci nešly, volal jsem si na pdporu co tak najednou a prej "no, tady se nic neměnilo" a nakonec se měnilo a dělali blbce ze mě. tam kde jsem teď s webem si vuuubec nestěžuju. ;)

Re: Upload souborů v administraci
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-09, 18:20

No, v podstatě jsme ten eshop vyřešili s tvůrcem. Jde o novou verzi php. To samé se bude týkat i hlášení chyb u pluginu "Soubory" , myslím že se objevilo i u "phprs gallery" u nevymazaných galerií a interních zpráv. Ale kromě "souborů" vše funguje.
Jedině¨, ale to nezvládnu vše upravit pro php 5.3.


Re: Upload souborů v administraci
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-09, 19:26

To: Mlejnak
aha, takže se nic nezměnilo, jen se na serveru upgadovali php...

mno, co kdybys taky napsal ty chybový hlášení, pochybuju, že to co jsi uvedl na začátku, budou errory od serveru :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Upload souborů v administraci
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-09, 19:31

Jojo, ale až zítra, ju?

Re: Upload souborů v administraci
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-10, 14:14

Zasílám ty chybové hlášení, případně jejich části.

Týká se především administrace:

phpRs Gallery- správa galerií:

Notice: Use of undefined constant gallery_admin - assumed 'gallery_admin' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/gal_admin/agal.php on line 47 Notice: Use of undefined constant gallery_user_id - assumed 'gallery_user_id' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/gal_admin/agal.php on line 48 Notice: Use of undefined constant gallery_id - assumed 'gallery_id' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/gal_admin/agal.php on line 54 Notice: Use of undefined constant gallery_title - assumed 'gallery_title' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/gal_admin/agal.php on line 54 Notice: Use of undefined constant gallery_id - assumed 'gallery_id' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/gal_admin/agal.php on line 54 Notice: Use of undefined constant gallery_id - assumed 'gallery_id' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/gal_admin/agal.php on line 54 ......
(pouze část celého výpisu)

Interní zprávy:

Notice: Use of undefined constant idu - assumed 'idu' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant jmeno - assumed 'jmeno' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant idu - assumed 'idu' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant jmeno - assumed 'jmeno' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant idu - assumed 'idu' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant jmeno - assumed 'jmeno' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant idu - assumed 'idu' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant jmeno - assumed 'jmeno' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant idu - assumed 'idu' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant jmeno - assumed 'jmeno' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant idu - assumed 'idu' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant jmeno - assumed 'jmeno' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant idu - assumed 'idu' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant jmeno - assumed 'jmeno' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant idu - assumed 'idu' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant jmeno - assumed 'jmeno' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant idu - assumed 'idu' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant jmeno - assumed 'jmeno' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant idu - assumed 'idu' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant jmeno - assumed 'jmeno' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant idu - assumed 'idu' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant jmeno - assumed 'jmeno' in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/intzpravy/intzpravy.php on line 36 Notice: Use of undefined constant idu - assumed 'idu' in /hosting/www/vh- ..... (atd.)

Soubory:
Notice: Undefined variable: soubor_name in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/lang/cz/admin_sl_soubory_cz.php on line 18 Notice: Undefined variable: soubor_size in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/lang/cz/admin_sl_soubory_cz.php on line 18 Notice: Undefined variable: soubor_name in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/lang/cz/admin_sl_soubory_cz.php on line 19 Notice: Undefined variable: soubor_name in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/lang/cz/admin_sl_soubory_cz.php on line 20 Notice: Undefined variable: file in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/lang/cz/admin_sl_soubory_cz.php on line 23 Notice: Undefined variable: file in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/lang/cz/admin_sl_soubory_cz.php on line 24

Notice: Undefined variable: polozky in /hosting/www/vh-obrazy.com/www/plugin/soubory/soubory.php on line 26

Samotný redakční systém je bez chyb.


Re: Upload souborů v administraci
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-12, 12:48

NOTICE jsou pouhá upozornění, že nejsou definovány proměnné, což sic netvrdím, že je OK, ale není to chyba. Na to stačí snižit hodnotu "error_reporting".

Ono tohle je většinou to, na co se hodně nadává mezi programátory, co dělají v jiných jazycích, ale bohužel je tomu tak. PHP prostě povoluje vzít "variable" bez předchozí definice a tu použít, PHP si ji nějak naplní (no občas se pak jeden diví, co že mu to leze do výstupu :-)) ).

Proto je většinou na vývojových serverech "notice" zapnuté, aby to varovlo programátora, že na něco zapoměl, ale na provozním serveru by se to IMHO mělo vypínat.
Alespoň já to takhle dělám, lidi nezajímají chyby programátorů...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 12.12.2009 12:49.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.