phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Život RS
Zaslán uživatelem/kou: Jaros.ml (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-06, 14:25

Zdravím,
zcela náhodou jsem narazil na tento web. Já, kdysi dávno zarpřísáhlý PHPRSák, jsem musel mrknout na jeden web který na tomto RS ještě běží. Dnes už fungujuju na jiném, dle mého názoru živějíším RS. Je to podle mě škoda, protože sentimentálně pořád sleduju jestli se objkeví nová verze, plug-in nebo cokoli, ale nic.
Chci se ovšem yeptat jak to vypadá? Vyvíjí se tedy vůbec? Bude se něco dít nebo mám pořítat že s expirací domény skončí i jeden významný článek mé "kariéry"? Určitě je to škoda, PHPRS je podle mě unikátní už jen tím, že je kompletně český....

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-07, 00:23

jo, tohle by zajímalo víc lidí...

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: Jenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-10, 21:34

Nutno se na to dívat bez emocí. Vývoj "Trojky" započal někdy na konci roku 2005 a začátku 2006, pokud se nemýlím. Čas oponou trhnul a samotný PHP je o hodně verzí dále, MySQL databáze také. Přišla řada nových technologií. Pokud by měl mít další vývoj trojkový verze vůbec smysl, muselo by se dnes již začít od začátku. Přiznejme si to, ač tato verze phpRS nikdy nespatřila světlo světa, je již zastaralá. Pokud by to někdo vzkřísil, tak nové jádro a celý úplně překopat. Mne samotnýho to velmi mrzí. phpRS bylo moje seznámení s PHP a databázemi, začínal jsem někde na verzi phpRS 1.7, nebo 1.9, už ani dobře nevím...

Z piety udržuji stále svojí sajtu na phpRS 2.6.5, tato verze se mi líbila nejvíc. U nových projektů jsem již dezertoval k Drupalu, nebylo zbytí. I když na phpRS nedám stále dopustit. Nostalgie je krásná věc, ale má své meze. Čas nezastavíme...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava Jenda v 10.06.2009 21:36.

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-11, 10:12

Já svůj web udržuju stále na phpRS 2.8.0, mam v tom dost změn a dělat je znova se mi nechce. Spiš dělám postupně další a další. Pravdou je, že nová verze by mě zajímala, ale nejspíš bych web neupgradoval, neb jsem lenoch líná a dělat a dohledávat porůznu změny co jsem udělal se mi nechce.

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-11, 10:25

phpRS 3 bude komplet nové, žiadna recyklácia kódu, dokonca úplne iná architektúra, modularita, API. Proste - má to byť úplne nový systém, napísaný od základov. To že sa nevyvýjajú pluginy je pravda. Osobne vyvýjam ale všetko namieru pre seba takže von toho moc nepúšťam. Pre vlastné projekty používam taký malý fork založený na zaplátanej 2.8.1 so SEO a dalšími neštandardnými úpravami. Predpokladám, že takto toto robí väčšina pokročilých užívateľov. Prestáva mi to už ale stačiť.

Plánujem pár pluginov ale určite nie pre verziu 2.8.1. Ak bude trojková verzia tak dobrá, že ju budem používať - budem pre ňu aj písať pluginy. Ak nebude podľa môjho gusta alebo príde neskoro, použijem vlastný systém. Problém vidím v tom, že podpora pre verziu 2 upadá (hlavne opravy) a verzia 3 ešte nie je vonku. Je tu asi ročný sklz oproti pôvodným predstavám.

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: Jaros.ml (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-11, 10:32

Nejenže upadá podpora, ale na na webu se už dlouho neobjevila ani zmínka o tom, že by někdo vůbec ještě žil....

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-11, 10:56

Jaros.ml napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Nejenže upadá podpora, ale na na webu se už dlouho
> neobjevila ani zmínka o tom, že by někdo vůbec
> ještě žil....


Podpora je na takej úrovni, akú si udrží komunita. Ak sa nájde kritický bezpečnostný problém, vyrieši sa väčšinou na fóre do niekoľkých hodín alebo dní. To nie je zlé. Oficiálna oprava ale nevyjde a to je zle. Použitiu phpRS systému s občasným sledovaním noviniek cez stránky fóra to ale stačí. Pokročilí useri si spravia aj tak každý nejaký ten vlastný fork... a nová verzia ich trápi až keď je vonku.

No a neaktualizovaný obsah supersveta ma trápi najmenej - ak nie je nové nič podstatné, je zbytočné písať články len preto aby tam niečo bolo. Tento stav ma samozrejme nijak neteší, ale že by mi to trhalo žili sa povedať nedá.

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: Fit (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-14, 14:53

Mám takový dotaz, jak to tady čtu. Bude návaznost z verze 2.8.1 na tu trojkovou? Myslím jako, jestli to bude na stejné databázi, aby fungovaly články atd...? Nerad bych při případném přechodu všechno ručně předělával. Předpokládám, že snad ne. Díky...

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-14, 16:17

Oficiálně to nevím, ale pokud trojková verze vznikne, vznikne jistě i s převodními databázovými skripty, tak jako tomu bylo doposud. Takže základní funkce systému bude zachována. Horší to bude s pluginy, které nepocházejí z dílny autora systému. Pokud bude tato verze (a že asi bude) hodně nekompatibilní, tak pluginy fungovat nebudou a bude na jejich autorech (nebo komunitě) aby si je upravila. Tady se pochopitelně nedá zaručit nic.

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: Fit (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-14, 23:50

Hm, tak alespoň to, myslel jsem si to. S fotogalerií to asi bude bohužel horší, no uvidíme... Každopádně by bylo moc škoda, kdyby tento systém zaniknul. Osobně mi přirostl k srdci...

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-08-10, 15:40

jo jo klucí, když to tady tak čtu, pomalu mi ukápla slzička. Jak tu bylo řečeno, je již spousty nových technologií a jiných vychytávek a co se týče redakčáků dalo by se to přehazovat vidlema. Stejně tak jak tu bylo psáno i já matlám svou upgradovanou 280++, jelikož díky všem úpravám a vychytávkám, už mi to za ten čas nestojí. Kdysy to byl ATIFAN, kde jsem se vůbec spoustu věcí okolo phpRS naučil a za deset let pochopil jak to vše šlape.
Po smazání ATIFANu z netu (to je na jiné téma) mi to ale dlouho nevydrželo. ATIFAN jsem si procházel na off serveru sám a pomalu čekal až vyexpirují všechny loginy a já budu jen jediný čtenář. (he, teď když to píšu připadá mi to, že jsem byl asi zralej na blazinec :-) ) a prostě si nostalgicky vzpomínal a prohlížel to v čem se dalo dokázat utopit přes10let. A 100x jsem si říkal kašlu na to, budu jen user sosat informace a z netu si udělám denní tisk a download a dost. PRD, vydrželo mi to asi měsíc, vzal jsem kostru ATIFANu, vyprázdnil DB a jedu dál, znovu, a možná líp a z většim nadšením, protože je spoustu dalších webíků, co jsem v tom postavil a jedou a žijou, dokážou využít potenciál a vychytávky tohodle systému, který se dá stavět jak lego, když víte jak.
Na co mi bude jaguár, když do něj nic nenaložim, radši zůstanu u dobrý hajtry, co jede, funguje, ma kolem sebe, ještě stále spoustu lidiček co jsou do toho zapálený.
Jo pravda, taky jsem pár webů pohřbil, nebo spíš mi je sebrali pod rukama a dnes ????
Pláčou na nedostatek modulů, nadměrnou cenu za rozšíření a jiné. A já (já se jim směju mám Dynavix, hmm to jem mimo mísu) a já, jo směju se jim za rohem aby to neviděli, jelikož nejsem svině. Ale v duchu si řikám, dobře vám tak vy k*rvy zas*any, phpRs vám nebylo dost dobrý !!!!
A tak co to jen půjde, budu žít na phpRs a doufám, že v něm ještě někde něco postavím, ať jsou technologie jaký jsou. A až to položí i phpRs, bude mi to už asi opravdu fuk, ale to bude nejen konec phpRs, ale tak trochu i můj.........

Nebudu tu dělat žádný vzkaz, těm co začínají, ani těm co utekli, ani těm co to chtějí vzdát, ani těm co to tu drží nad vodou atd........................ každej si to přeberte po svém :-)
Mějte se fajn. Jediná mrcha co mi pije šíleně krev je čas !!!


Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: chopper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-08-25, 09:16

já musím říct že spousty mých webů jelo na phprs a zatím jedou..samozřejmě jsem čekal na nové verze..ale bohužel čekat další rok nebo více asi tento systém úplně potopí.. začal jsem si teda hrát a s programatorem jsme udělali toto www.megabajt.cz ,tento system obsahuje téměř vše a vyvíjí se.. nemusíš vkládat pracně plugin fotogalerie,forum a spousty dalších věcí..

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-08-25, 12:59

Neber to rýpavě, ale vlastně podporujete vy lamy:
"nemusíš vkládat pracně plugin fotogalerie,forum a spousty dalších věcí.." ???

Mám za to, že to na tom bylo to nejhezčí to toho něco vpáčit a rozběhat to.....

Sice hezké, ano taky mám asi 4 verze které jsou již seskládány rovnou k použití až po tu nejsilnější kde je asi 45plugin. Nahodíš DB a jedeš.

JENŽE:
To pak celé ztrácí to svoje kouzlo, to že jsi se pro něco rozhodl za něčím jdeš a dotáhneš to do konce a máš z toho radost. Takže vlastně bych řekl, že se tím odrazuje určitá část generace, jelikož jsou všichni zvyklí na asistenční služby a ze všech jsou jen useři. A co až tu nebudeš, kdo bude dělat podporu, nebo máš někoho z těch userů, co by se toho chtěli naučit víc a máš to komu předat? a co potom budou dělat tihle asistovaní useři ?
No asi najdou nějaký jiný systém, třeba už bude stavět stránky podle povelů co vypustíme z pusy.

"Udělej mi web....."

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-08-25, 23:09

ASi tak jak říká Atifan. Baví mě se v tom rejpat a když na něco nemužu přijít a čumim do toho jako vůl tak se tady nebo někde zeptam jak na TO či ONO.

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: Fit (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-11-27, 18:38

Pořád žádné novinky? Moc by mě zajímalo, jaký je vývoj? Nemá někdo nějaké nové info, předpokládané zveřejnění nové verze? Případně nějaké ochutnávky? Asi ne co :-). Byla by obrovská škoda, kdyby už nebyla další verze...

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-08, 21:38

Na phpRS jsem jel asi dva roky. Velmi záhy jsem pochopil (z přístupu všech kteří se na vývoji podíleli), že tento RS je odkázaný k zániku.
Už zase dva roky jedu (a ještě dlouho pojedu) na podporovanějším RS. Ikdyž neříkám lepší, phpRS mě vyhovovalo líp. Ale vadilo mě plno nedořešených věcí a reakce na foru, typu: "tak si to dodělej". Jenomže o tom to je. Velká většina to chce užívat a ne furt něco opravovat nebo dodělávat.
Takže to byl ten začátek konce.
Škoda.

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-09, 08:03

NU, na jednu stranu máš pravdu na jednu ne.
Kdo chce čuchnout k hotovému, je jasné že se stáhne třeba na WordPres, Drupal a kde co, sakra to mi jich víc nenapadá :-) sám jsem je osobně vyzkoušel a čekal že najdu něco lepšího. Navíc pohodový výběr šablon, kterou minimálně používá někdo další :-)
Každý RS měl něco do sebe, každý se mi něčím líbil, ale stejně tak mi u nich něco a víc a hodně chybělo. Učit se znovu kde co a je a jak funguje, jelikož ne vždy mi bude vše vyhovovat ?
NE, prostě jsem se zakousl do phpRs a dokud pojede, pojedu v něm i já, budu v něm stavět webíky kdo bude mít zájem a starat se o ně a vymýšlet různé prkotinky.
"Na phpRS jsem jel asi dva roky.........." tak to jsi tomu asi fakt nedal, já 10let co by ATIFAN (podpora pro grafické karty ATI v ČR.) pak jsem to z jistého důvodu utnul, ale bez phpRs být nemůžu. Potřebuju se v tom vrtat furt něco vylepšovat a pod.... Tedy jsem sebral jen kabát z ATIFANu a jedu znovu tak to bude už dohromady 12let ? :-)

A co se týče "tak si to dodělej . . . . " co vím vždy se tu vše nějak řešilo a nebo odkázalo již na řešené.
Taky jsem začínal hele prosím, jak a co? A potom jsem už jenom četl, sbíral, zkoušel :-)
Sice mi momentální úpadek mrzí a lepší to už asi nebude, jelikož už nekomunikuje ani autor, ale to nevadí. Dokud do phpRs nenacpu a nevylepším vše co mám a snad nebude zakázané, nebo se změní technologie natolik, že to fungovat už pak nebude, budu s ním třeba až do důchodu. :-) :-)


Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-09, 15:45

Ano, musím souhlasit s Atifanem.. Dva roky, to jsi tomu moc nedal. Já na tom jedu teď dokupy cca pátej rok (to taky neni moc) a jsem spokojenej. Díky lidem tady jsem si tam udělal dost věcí navíc. Díky tomu, že když jsem se zeptal, mě buď odkázali na řešení a nebo mě postrčili správnym směrem. Ono je totiž "užívat" a "Užívat". Ještě jsem nenašel "systém" kterej by měl všecko na co si vzpomenu. A phpRS mi vyhovuje i proto, že se v něm může "rejpat" i člověk, kterej tomu php zrovna moc nedá...

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-09, 19:18

To: archie

protože phpRS také znám, nebudu tě zatracovat.

Poznal jsem (a musel nastudovat) hodně CMS.

a abych jen nevychvaloval "phpRS"...

Ano, je spousta jiných a lepších CMS (než je phpRS), které umí všechno, bohužel umí jen pro potřeby autora, který si ho napsal pro sebe (vezmu-li ty, které jsou Free), cokoliv dalšího navíc je cesta peklem...

phpRS bylo autorem napsáno jako otevřený CMS, který si mohl kdokoliv upravit "k obrazu svému"...
Já vím, systém šablon nic moc, PlugIns taky nic moc, případně pro tu konkrétní jednu verzi...

Ale to byl záměr autora (JL) :
"Tady máš jednoduchej CMS a zbytek je na tobě, není to ucelenej systém, dodělej si na něm, co potřebuješ, uč se..."

Tohle byla myšlenka autora phpRS...

[cite]
Ale vadilo mě plno nedořešených věcí a reakce na foru, typu: "tak si to dodělej". Jenomže o tom to je. Velká většina to chce užívat a ne furt něco opravovat nebo dodělávat.
[/cite]

Ano, chtěl si hotový systém, tak jsi přešel jinam...
Byl jsi líný se cokoliv nového učit...
Nejsi programátor, jen User...

To není výtka, jen konstatování.

Nakonec, hotových CMS je spousta, a dva roky s phpRS... To je jen kapka v moři...

bohužel budeš neustále zavislí na někom, kdo ti ten kus tebou požadovaného kódu napíše, zatímco ti, co si prošli kus života s phpRS si buď celý phpRS upravili k obrazu svému nebo si časem vybudovali vlastní a lepší CMS...

A to bylo vlastně záměrem autora

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Život RS
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-10, 11:53

jo ten konec je super, a jedu dál a dál se učím a každý den narážím na nové věci a furt je co objevovat a opravovat vylepšovat. Informace to je nejenom poznání systému, ale i tady na fóru, znám ho od začátku co vzniklo včetně toho starého a stále v něm nacházím novou problematiku a řešení co jsem předtím nečetl .

Sice to co je v podpisu není to pravé, ale jede tam taková kravinka co mi napadla až po celých 10ti letech.
Kalendář v bloku - do budoucna plánuji všechny měsíce a obrázky budou trošku světlejší aby se to dalo přečíst a pár dalších změn. třeba jsem to někdy někde přehlédl, ale měl to tak někdy někdo ? :-)

A tak nějak člověk hopsá od jednoho k druhému do toho spousty blbin vymyslí lidičky co jste jim kdy phpRs postavili a tak různě. Moříte se(no já zatím moc ne :-)) s validací, řešíte seo a pod....
Nejsem programátor, a nikdy nenapíšu svůj kód co by něco dělal, maximálně echo "ahoj světe";
ale vím co co dělá jak co funguje a co s čím souvisí, mimo jiné se člověk naučí spousty jiných věcí jak najít onen řetězec o kterém píše stránka že je chybně a pod a tak dále a furt dokola.........

Prostě kluk má lego, já mám phpRs :-) :-)

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.