phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
dnes + čas u článku
Zaslán uživatelem/kou: Pecan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-28, 22:05

ahojte, mohli by jste mi někdo poradit jak uděla to, že se u článku bude zobrazovat u Dnes ještě čas kdy by článek vydaný? třeba Vydáno: Dnes 22:05, jen pro pořádek, to Dnes už mám, potřebuji jen ten čas, díky moc

Re: dnes + čas u článku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-29, 08:25

pozri toto vlákno, aj na druhej strane je riešenie
[http://www.phprs.net/forum/read.php?32,22490,page=1]

Re: dnes + čas u článku
Zaslán uživatelem/kou: Pecan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-29, 11:47

jj, sem jsem si díval, ale moc jsem to nevyřešil, když to dám do článkové šablony, tak to ten čas prostě nenačte

Re: dnes + čas u článku
Zaslán uživatelem/kou: Balicek7 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-02, 16:16

Nahrad radek u funkce nactiClanky
Tímhle
$dotaz="select c.idc,c.link,c.seo_link,c.titulek,c.uvod,c.text,c.tema,date_format(c.datum,'%d. %m. %Y v %H:%i ')as vyslden,c.autor,c.kom,c.visit,c.t_slova,";
$dotaz.="c.visible,c.zdroj,c.skupina_cl,c.znacky,c.typ_clanku,c.sablona,c.level_clanku,c.anketa_cl,l.hodnota as level_hodnota ";



me to slo..

Re: dnes + čas u článku
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-02, 16:28

To: Balicek7
kdyby chodily smaily, dostal bys palec nahoru

jasné, stručné, elegantní

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: dnes + čas u článku
Zaslán uživatelem/kou: Pecan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-02, 16:37

no, já vás teď možná zaskočím trochu divnou otázkou...ale v kterém souboru mám tyto řádky nahradit? zkoušel jsem najít ve specfe.php, ale tam jsem nic takového nenašel, díky moc

Re: dnes + čas u článku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-02, 17:53

Pecan napísal/a:
-------------------------------------------------------
> no, já vás teď možná zaskočím trochu divnou
> otázkou...ale v kterém souboru mám tyto řádky
> nahradit? zkoušel jsem najít ve specfe.php, ale
> tam jsem nic takového nenašel, díky moc


No to pretože nehľadáš text: "function nactiClanky" ;-) Inak by ti našlo jediný súbor: trclanek.php

Re: dnes + čas u článku
Zaslán uživatelem/kou: Pecan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-02, 17:54

díky, ne, hledal jsem jenom nastiClanky, ale díky moc

Re: dnes + čas u článku
Zaslán uživatelem/kou: Pecan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-02, 19:27

jen jestli se můžu ještě zeptat, kdyz jsem do souboru trclanek.php nahradil to co jsi mi poslal, tak už se mi u článků neukazuje Dnes, ale normálně datum: 02. 07. 2009 v 19:15, ale pokud jsem z toho kódu oddělal v %H:%i tak se mi zase ukazovalo Dnes, nevíš co s tím můžu udělat aby se mi ukazovalo Dnes v 19:15? díky moc

Re: dnes + čas u článku
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-06, 15:52

Musíš vybrat datum jednou pro porovnání pouze data (pro případné zobrazení dnes atd.) a pak datum pouze ve formátu času - v tomto případě to nemůžeš míchat dohromady (šlo by to, ale jinak, ne takto přímo, raději to prostě udělej jak píšu - vyber datum z DB v podstatě dvakrát, pokaždé v jiném, vhodném formátu).

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: dnes + čas u článku
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-06, 20:43

v kodu je vhodne pracovat s nativnim typem - v pripade casu je jim u php timestamp a formatovani vystupu pak delat az pri zobrazovani a nemotat to do SQL dotazu (a na to formatovani je vhodne mit funkci, kterou lze volat opakovane)

takze ze SQL dotazu bych to formatovani odstranil, nechal si tam vracet cas jako timestamp a pak bych pouzil funkci, ktera mi to datum zformatuje az pri zobrazeni (a kazdy user tak muze mit treba definovano jaky format data chce videt)

tohle je napr pekna funkce:
function Zobraz_Datum($datum, $format_cas='G:i', $format_datum='j. n. Y') {
  $predlozka=array(0 => ' v ', ' v ', ' v\e ', ' v\e ', ' v\e ', ' v ', ' v ', ' v ', ' v ', ' v ', ' v ', ' v ', ' v\e ', ' v\e ', ' v\e ', ' v ', ' v ', ' v ', ' v ', ' v ', ' v\e ', ' v\e ', ' v\e ', ' v\e ');
  return strtr(date($format_datum . ($format_cas?$predlozka[date('G', $datum)]:'') . $format_cas, $datum), array(date($format_datum) => 'Dnes', date($format_datum, strtotime('-1 day')) => 'Včera', date($format_datum, strtotime('+1 day')) => 'Zítra'));
  }
prvni parametr je povinny - datum jako timestamp
druhy a treti parametr je nepovinny, nezadavame, pokud nam vyhovuji defaultni hodnoty
druhy parametr je format casu a pokud nechceme cas videt, tak ho zadame jako prazdny string
treti parametr je format datumu
formatovani se dela pomoci parametru pro php prikaz date()



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 06.07.2009 20:45.

Re: dnes + čas u článku
Zaslán uživatelem/kou: Pecan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-06, 20:50

díky, a dá se to nějak použít v mém případě? že by jsem to jen vložil do trclanek.php?



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.