phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Hudba na stránkách - při procházení nepřerušit
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-12-16, 09:08

Zdravím.
[http://www.ava-plus44.com/]
Umístil jsem na svou stránku hudební přehrávač - vpravo nahoře. Jenže když uživatel klikne na nějakou podstránku, hudba se logicky přeruší - načte se celá stránka znovu.
Jak toto vyřešit? Dát ten celý vrchní černý panel do iframe ? Nebo to jde i jinak? Popř. pokud přes ten iframe, co vše budu muset upravit?
Díky.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Hudba na stránkách - při procházení nepřerušit
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-12-16, 12:27

Jen tak co mě zrovna napadá.

Jedna možnost je rozdělit stránku pomocí klasických framů. Nahoře bude jeden jako úzký pruh s přehrávačem, dole samotná stránka. Dá se to upravit tak, že to nepůjde poznat, že se jedná o framy.

Druhá možnost, nabídnout čtenářům otevření přehrávače v extra okně. Nechá se to nastavit, aby se neotvíralo celé okno prohlížeče, ale jen menší okno bez veškerých lišt apod., viz. otevírání do extra okna u mého pluginu Multimedia online. Použil jsem na to tenhle javasricpt z téhle stránky: [http://java.tatousek.cz/archiv.asp], hledej v části navigace otevření okna, je tam pár možností.

Nějaký další nápad, třeba lepší, než mám já, ti tu možná ještě někdo napíše;-)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Hudba na stránkách - při procházení nepřerušit
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-12-16, 13:23

Oki, díky za ohlas :)
Budu se do toho moct pustit stejně až o víkendu, páč tu jsem na koleji a na FTP se dá připojit jen přes webFTP a testovací verzi webu mám na WZ.cz ... a tam to FTPčko pořád padá ... takže na ty další nápady klidně počkám :)

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Hudba na stránkách - při procházení nepřerušit
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-12-17, 10:34

Automaticky spúšťaná hudba na stránke nemá čo hľadať, nedávaj to tam a naserieš menej ľudí. Kto si chce prehrať hudbu, pustí si.

Re: Hudba na stránkách - při procházení nepřerušit
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-12-17, 10:41

Vždyť není automaticky spuštěná. V tomhle se už delší dobu taky pohybuju, tak vím, že to obtěžuje.
Je tam přehrávač, který si uživatel MŮŽE zapnout. Když nezapne, tak se nic nestane.
Jde mi jen o to, že když si uživatel zapne hudbu a přejde do nějaké sekce, aby se mu nepřerušila.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Hudba na stránkách - při procházení nepřerušit
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-12-18, 12:32

Frames - je to ale IMHO zbytočne veľká daň za takúto srandu. Ľudia sú predsa zvyknutí, že ak opustia stránku prestane hrať hudba alebo video. každý dnes pozná youtube alebo internetové rádio - a nikto neočakáva, že by video hralo ďalej aj po prechode na inú stránku. Otváranie do tabov je pomerne rozšírené, nevidím v tom problém nechať to na užívateľoch. Ak im to chceš uľahčiť bez použitia frames - napíš zrozumiteľný text pri odkaze, ktorý otvorí prehrávač do nového okna, aby useri rozumeli tomu prečo do nového okna.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 18.12.2008 12:33.

Re: Hudba na stránkách - při procházení nepřerušit
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-12-18, 20:09

Oki, to zní celkem logicky. Díky, zkusím to takhle :)

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.