phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: bronikus999 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-26, 21:17

Nezabýval se někdo z Vás pluginem a nebo základní úpravou phpRS kdy v případě vložení-okomentování článku, se vygeneruje e-mail s tímto obsahem a odešle na autorův e-mail? Docela mi to zde schází, chci trochu postrčit dobu mezi napsáním komentáře čtenářem a odpovědí autora... Dík

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-27, 13:28

comment.php:
function NovyPridejKom()
{
// uprava vstupu
$GLOBALS["cisloclanku"]=KorekceVstupu($GLOBALS["cisloclanku"]);
$GLOBALS["cislokom"]=KorekceVstupu($GLOBALS["cislokom"]);
$GLOBALS["kobsah"]=KorekceVstupu($GLOBALS["kobsah"]);
$GLOBALS["kobsah"]=PrelozKomZnacky($GLOBALS["kobsah"]); // prelozeni kom. znacek
$GLOBALS["kobsah"]=KorekceVelikosti($GLOBALS["kobsah"]); // omezeni velikosti
$GLOBALS["kobsah"]=nl2br($GLOBALS["kobsah"]);
$GLOBALS["ktitulek"]=KorekceVstupu($GLOBALS["ktitulek"]);
$GLOBALS["ktitulek"]=KorekceVelikosti($GLOBALS["ktitulek"]); // omezeni velikosti
$GLOBALS["kod"]=KorekceVstupu($GLOBALS["kod"]);
$GLOBALS["kodmail"]=KorekceVstupu($GLOBALS["kodmail"]);
// bezpecnostni korekce
$GLOBALS["cisloclanku"]=phprs_sql_escape_string($GLOBALS["cisloclanku"]);
$GLOBALS["cislokom"]=phprs_sql_escape_string($GLOBALS["cislokom"]);
$GLOBALS["kobsah"]=phprs_sql_escape_string($GLOBALS["kobsah"]);
$GLOBALS["ktitulek"]=phprs_sql_escape_string($GLOBALS["ktitulek"]);
$GLOBALS["kod"]=phprs_sql_escape_string($GLOBALS["kod"]);
$GLOBALS["kodmail"]=phprs_sql_escape_string($GLOBALS["kodmail"]);

$ip_adresa=$_SERVER["REMOTE_ADDR"]; // ip adresa ctenare
$aktdatum=Date("Y-m-d H:i:s");

if ($GLOBALS["kobsah"]==''):
  // chyba - prazdny komentar
  echo "<p align=\"center\">".RS_KO_ERR2."</p>\n";
else:
  // test na existenci reg. ctenare
  if ($GLOBALS['prmyctenar']->ctenarstav==1):
    $nast_registrovany=1;
    $nast_reg_prezdivka=$GLOBALS['prmyctenar']->Ukaz('username');
    $nast_reg_id=$GLOBALS['prmyctenar']->Ukaz('id');
    // vyhodnoceni captcha testu - u reg. ctenare je automaticky "true"
    $vysl_captcha_test=1;
  else:
    $nast_registrovany=0;
    $nast_reg_prezdivka='';
    $nast_reg_id=0;
    // vyhodnoceni captcha testu - nutno provest test
    if (isset($GLOBALS['captchaodpoved'])): $GLOBALS['captchaodpoved']=phprs_sql_escape_string($GLOBALS['captchaodpoved']); else: $GLOBALS['captchaodpoved']=''; endif;
    if (isset($GLOBALS['captchaid'])): $GLOBALS['captchaid']=phprs_sql_escape_string($GLOBALS['captchaid']); else: $GLOBALS['captchaid']=''; endif;
    // vyhodnoceni captcha testu - zalezi na nastaveni systemu
    if (NactiConfigProm('captcha_komentare',0)==0):
      $vysl_captcha_test=1; // captcha vypnuta
    else:
      $vysl_captcha_test=OverKontrolniRetezec($GLOBALS['captchaid'],$GLOBALS['captchaodpoved']); // captcha zapnuta - nutno provest vyhodnoceni
    endif;
  endif;
  // test na vysledek kontrolni otazky (captcha kontrola)
  if ($vysl_captcha_test==1):
    // sestaveni dotazu
    $dotaz="insert into ".$GLOBALS["rspredpona"]."komentare values ";
    $dotaz.="(null,'".$aktdatum."','".$GLOBALS["kobsah"]."','".$GLOBALS["cisloclanku"]."','".$GLOBALS["kod"]."','".$GLOBALS["kodmail"]."','".$ip_adresa."',";
    $dotaz.="'".$GLOBALS["ktitulek"]."','".$GLOBALS["cislokom"]."','".$nast_registrovany."','".$nast_reg_prezdivka."','".$nast_reg_id."')";
    // pridani komentare
    @$error=phprs_sql_query($dotaz,$GLOBALS["dbspojeni"]);
    if (!$error):
      // chyba - neuspesny sql prikaz
      echo "<p align=\"center\">".RS_KO_ERR1."</p>\n";
    else:
      // vse je OK; pripocitani 1 komentare k celkovemu poctu
      @phprs_sql_query("update ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky set kom=(kom+1) where link='".$GLOBALS["cisloclanku"]."'",$GLOBALS["dbspojeni"]);
      echo "<p align=\"center\">".RS_KO_VLOZEN_OK."</p>\n";
      
        // nacitanie emailovej adresy autora clanku
        include_once("trclanek.php");
        $clanek = new CClanek();
        $clanek->NactiClanek($GLOBALS["cisloclanku"]);
        $email_autora = str_replace ("(at)","@", ($clanek->Ukaz("autor_jen_mail"))); // odstranenie antispamu

        // test na validnu emailovu adresu autora
        if (true == eregi("^[_a-zA-Z0-9\.\-]+@[_a-zA-Z0-9\.\-]+\.[a-zA-Z]{2,4}$", $email_autora)) {
            // odoslanie infomailu
            include_once('admin/astdlib_mail.php'); // vlozeni tridy CPosta()
            $postovni_sluzby = new CPosta();
            $postovni_sluzby->Nastav('adresat',$email_autora);
            $postovni_sluzby->Nastav('predmet','Novy komentár k článku');
            $postovni_sluzby->Nastav('obsah', strip_tags($GLOBALS["kobsah"])."\n".$GLOBALS['baseadr'].'comment.php?akce=view&cisloclanku='.(int)$GLOBALS["cisloclanku"]."\n");
            $postovni_sluzby->Odesilac();
            
            if ($postovni_sluzby == true) {
                echo "<p align=\"center\">Upozornení autora článku o vložení nového komentáře bylo odesláno.</p>\n";
            }
        }
      
    endif;
  else:
    // chyba - neuspesny kontrolni test (captcha kontrola)
    echo "<p align=\"center\">".RS_KO_ERR6."</p>\n";
  endif;
endif;
// paticka
echo "<p align=\"center\" class=\"kom-link\"><a href=\"comment.php?akce=view&amp;cisloclanku=".$GLOBALS["cisloclanku"]."\">".RS_KO_ZOBRAZ_KOM."</a></p>\n";
echo "<p></p>\n";
}


Skús a napíš či to funguje.

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: bronikus999 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-31, 14:08

Ahoj, díky za odpověď. Každopádně jsem to vložil přesně tam, jak zde ukazuješ ale komentáře nejdou pak vůbec. Zkusím se na to podívat ještě večer ale mám pocit že to nebude asi tak jednoduché..

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-08-01, 14:11

Forum ten zdrojový kód rozosralo. Musíš vymazať medzery, ktoré tam byť nemali, napríklad (in t) => (int)

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: bronikus999 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-06, 17:15

Takže jsem se k tomu dostal až nyní, vše funguje perfektně! Díky moc. Jinak jsem koukal, že by se to dalo ještě vylepšit, své výsledky tady pak zveřejním. THX!!

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-10, 22:00

tak to já jsem asi opět udělal něco blbě, protože mi to zahlásilo chybu na řádku 512 a já si s tím nevím rady co zrovna na tomto řádku může být blbě.

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-12, 09:43

Chyba nemusí být přesně tam, kde jí hlásí PHP. PHP jí zahlásí na řádku, kde na ní příjde, což může být v některých případech o řadu řádků dál, nežli ta chyba ve skutečnosti je (ale interper jazyka na ní nebyl schopen dříve přijít) ...

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-15, 14:49

ono to hlavne si chce precist tu chybovou hlasku a podle ni tu chybu hledat

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-15, 20:18

Kryšpín napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Chyba nemusí být přesně tam, kde jí hlásí PHP. PHP
> jí zahlásí na řádku, kde na ní příjde, což může
> být v některých případech o řadu řádků dál, nežli
> ta chyba ve skutečnosti je (ale interper jazyka na
> ní nebyl schopen dříve přijít) ...
>
> Kryšpín
> www:Hepbeg Club
> Čáslavsko


To je jistě myšleno na ty kteří ovládají php víc než jen základně, že...?

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-15, 21:46

pokud někdo chce s něčím pomoct, tak by měl být schopen sem dát takové informace, ze kterých mu může někdo poradit, kde má chybu, aniž by k tomu potřeboval věšteckou kouli
informace, že to hlásí chybu na řádku 512 je úplně k ničemu a není potřeba jí sem psát

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-16, 12:17

S tímto přístupem se nemusíš obtěžovat MirkuS. Nevím co můžu ještě poskytnout za info krom toho co mi to hlásí... kdyby jsi třeba hned napsal co je nutné vědět pro odborníka aby mohl pomoct tak to sem napíšu, ale arogantně hlásat do světa že ostatní jsou tupci to mi přijde dost ubohé.... někteří jedinci by se měli zamyslet nad tím že se pustí do debatu.... na tomto vláknu jsem naposled.... s takovými tupci se fakt nedá nic konzultovat..... se nech zavřít do parlamentu ... tam čekají na magory jako jsi ty

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-16, 12:49

Jiřík napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Kryšpín napsal/a:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Chyba nemusí být přesně tam, kde jí hlásí
> PHP. PHP
> > jí zahlásí na řádku, kde na ní příjde, což
> může
> > být v některých případech o řadu řádků dál,
> nežli
> > ta chyba ve skutečnosti je (ale interper
> jazyka na
> > ní nebyl schopen dříve přijít) ...
> >
> > Kryšpín
> > www:Hepbeg Club
> > Čáslavsko
>
>
> To je jistě myšleno na ty kteří ovládají php víc
> než jen základně, že...?


Právě naopak. V době kdy jsem znal jen pár základních příkazů PHP, jako je echo, podmímky if a tak, mě docela deptalo, když jsem hodinu čučel do nějakého řádku, marně hledajíce chybu, která ve skutečnosti byla o několik řádku výše.

A MirekS to také myslí dobře, tak ho laskavě neurážej. Snaží se ti jen naznačit, že bys sem měl napsat ne jenom, že PHP hlásí chybu, ale také JAKOU chybu. To chybové hlášení se dá zkopírovat a vložit sem. Navíc je to mnohem rychlejší, než napsat těch několik ironických řádků výše.

Měl by sis uvědomit, že tohle není placená podpora, nikde zde není povinen Ti nic radit. Děláme to jen ze snahy pomoci začínajícím, není to naše povinost nebo zaměstnání. Měl by sis rozhodnout, co je pro Tebe důležitější, buď získat pomoc se svým problémem, nebo nám všem vynadat do idiotů (a nezískat nic).

Pokud ti jde o to druhé děláš to celkem dobře, jen tak dál. Pokud ale by to byla ta první možnost, tak Tvoje reakce v nikom moc nadšení nevyvolají. Každý nemusí hned pochopit oč Ti jde, to ale není důvod pro to abys ho urážel. Ty jsi mojí poznámku výše taky nepochopil. Mám Ti snad proto vynadat?

Měl by ses takovéhle věci naučit, hodí se i pro život. V životě budeš muset spolupracovat se řadou lidí a není dobře se k nim chovat jako hrdinové stupidních seriálů z televize. Ti se mohou chovat arogantně atp. jsou za to režisérem placení, aby to takhle hráli. V reálu je potřeba zvládat i normální komunikaci.

Tak si to zkus ještě jednou nechat projít hlavou a koukni se na Tvoje reakce výše. Pokud v té hlavě něco máš, mělo by Ti dojít, že reaguješ zcela neadekvátně. A pokud ano, tak sem pak zkus zkopírovat to chybové hlášení...

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kryšpín v 16.05.2009 12:50.

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-16, 12:53

pardon, že se do toho pletu, ale podle mě není dostatečná informace věta:

"tak to já jsem asi opět udělal něco blbě, protože mi to zahlásilo chybu na řádku 512 a já si s tím nevím rady"

někdo se ti tady snaží pomoct a vysvětluje ti, že bez podrobných informací to nepůjde a ty jsi vůči němu dalo by se říci arogantní. Máš sem napsat chybovou hlášku co ti to vyhodí a taky obsah těch/toho řádku, kde to chybu hlásí. Nikdo nemůže vědět jestli tvůj soubor je stejnej jako jeho a jestli má na tom řádku to stejné. A když už jsme u toho, stejně si myslím, že většina lidí tu má ty soubory poupravené podle sebe.

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-16, 12:54

a taky těch pár řádků kódu okolo řádku 512, když ti Kryšpín vysvětlil, že ta chyba může být na jiném řádku že je v té chybové hlášce (já bych řekl, že nejčastěji je o řádek dřív)

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-16, 19:15

Omlouvám se všem kdo se zadarmo snaží pomoci a rozvíjet systém který je podle mne dost dobrý a proto jej používám, ale neomluvím se uživateli MirekS. Jeho reakci považuju za normální aroganci. O životě a komunikaci v něm vím své něco už jsem zažil a to včetně takových jako je MirekS. Stačilo napsat "zkopíruj to sem", ale to co píše a mě zvedá. Co víc můžu napsat k tomu všemu co se tam děje???? Ted už to nezkopíruju, protože jsem na tu funkci zanevřel. Nevím si s ní rady, ve vyhledávači na foru k tomu nicc není a než si nechát láteřit jaký že to jsem blb když mi to hlási fatal error online 512 tak je líp se smířit s tím že ta funkce na mým rozhraní prostě nepoběží.....

PS: Vím co je to za práci a odříkání být někomu nápomocný a vzít zodpovědnost za práci ze které nic nemám jen to že mě to baví, a vážím si těch kdo to dělají, prtože také zadarmo vytvářím něco co lidé používají a ještě musím být k dispozici když potřebují dovysvětltit doplnit atd... Není to o tom že by to byla samozřejmost někomu pomoci, ale když už mám vůly pomoci tak to dělám trošku taktně vůči těm co prostě nemají v oboru tak dobrý přehled. PHP znám jen v míře nezbytně nutné, abych mohl vést portál o jiném oboru ve kterém jsem odborník a mám odborné renomé a odpovídající vzdělání. Osobně bych si nedovolil chovat se k uživatelům mého projektu způsobem jako MirekS... Až bude MirekS stavět barák může přijít na radu a ukážu mu jak se dá chopvat zadarmo k uživatelům, nic z toho nemít krom nevyspání a nekonečného papouškování jedné hovadiny stále dokola....

S PHPRS mám dost problémů a nejen výše zmunovaná funkce....a fakt je ten že na ty některé ty problémy prostě zde na foru není odpověd a podle toho jakým způsobem se tu dá nebo spíš nedá dopracovat k informacím tak mám dojem že se snad ani ptát nedoporučuje....Tak jakým způsobem se to mám tedy dozvědět abych se vyhnul tomu že mě někdo bude arogantně atakovat?

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-16, 23:06

No, vidíš, fatal eror je (například) informace, která výše nebyla. Jako další bych sem zkusil zkopírovat celou funkci z Tvého nefunkčního souboru v které se ten řádek nachází a řádek s tím číslem nějak označit (například barevně, nebo tak).

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-17, 18:45

Tak to sem skopíruj, tak ako písal Krišpín o príspevok vyššie. :) Tému sledujem, poradiť pravdepoodbne budem vedieť, ale zatiaľ tu informácie, ktoré treba na vyriešenie nepadli.

Je možné, že ide o zlé sformátovanie kódu na tomto fóre. Mne tá úprava chodí OK. Čo je na tom riadku kde píše chybu + - 5 riadkov okolo?

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-17, 21:03

to asi nema cenu...
kdyz mu Kryspin napise, ze je treba obcas hledat chybu o par radku vedle, ja pak doplnim, ze je treba si precist co to hlasi za chybu a podle toho ji hledat a on na to dokaze akorat odpovedet:

To je jistě myšleno na ty kteří ovládají php víc než jen základně, že...?

tak asi opravdu neni jak mu pomoci (akorat se pak divi, co mu na to odpovim)

a pak pise:

Nevím co můžu ještě poskytnout za info krom toho co mi to hlásí

a pritom porad nenapsal co mu to hlasi a ani tu cas kodu, kde se ta chyba objevuje

Mohl by si vzit priklad napr z [http://www.phprs.net/forum/read.php?32,33137,33137#msg-33137] kde je cela chybova hlaska, cast kodu (vcetne dopsani, co je 6-ty radek, kde je ona chyba) a nebo si vzpomenout, ze sam kdysi byl schopen taky vlozit celou chybovou hlasku [http://www.phprs.net/forum/read.php?32,33382,33382#msg-33382]

P.S. fatal error porad neni zadna informace - to je "jen" kategorie nejvaznejsich chyb, ale porad to neni konkretni chyba, kterou mu to hlasilo podle ceho by se pak problem dal resit

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-17, 23:14

Děkuju všem co se zabývali mou poznámkou a s dovolením se tím už nebudu zabývat já. V jendom okamžiku jsem se musel vzdát myšlenky na aplikaci této funkce a do koncepce už ji nezařadím, alespon ne v dohledné době... z toho důvodu už sem proto ani nemůžu dát onu hlášku... vrátil jsem všechny změny souboru do stavu ve kterém to funguje bez hlášek a tedy i bez oné funkce... v současné době mě velice trápí jiný problém s jinou funkcí, ale to už je na jiné vlákno galerie vs. aktualizace..

Re: Vložený komentář + poslat e-mail autorům
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-19, 00:43

MirekS: súhlas, zvlášť "poteší" keď zistíš, že to nakoniec bolo zbytočné :-/ Škoda času.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.