phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-22, 00:15

Dobrý den,

hledal jsem a nenašel. Zničehonic mi přestaly fungovat informační maily o nových článcích. Nevím zda je to počtem již registrovaných uživatelů nebo úpravou (omezením) funkce mail na straně hostingu, nicméně jsem se chtěl zeptat jak mohu upravit odesílání infomailů například po 20 nebo 30 "kusech". Nikde jsem to tu nenašel a nejsem tak zdatný, abych si to sám upravil. Nejspíš se bude upravovat soubor astlib_mail.php ale nevím jak na to.

předem děkuji za pomoc

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-22, 01:11

ted jsem to spocital, mam cca 241 ctenaru kteri maji povoleny infomaily. vyzkousel jsme to a kdyz povolim infomaily jen 225 ctenarum tak se vse odesle. kdyz dam vic, tak uz to nejede. muze to byt systemem a nebo je to ono omezeni na strane hostingu?

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: gord007 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-22, 09:40

Co máš za verzi souboru astlib_mail.php???
Já mám phpRS Admin Standard Mail library 1.1.4

A tam to jde nastavit..

var $zpusob_odeslani='vse'; // zpusob rozeslani e-mailu: vse|sady
var $velikost_jedne_sady=40; // mnozstvi e-mailu zapouzdrenych do jedne e-mailove sady

[http://www.rozsec.cz] - [http://www.czechppm.cz]

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-22, 21:34

ja mam 1.0.9 - asi proto, ze mam verzi 2.8.0 s celkem dost upravami a ani uz nevim kde jsem ktery delal. myslis ze to pujde kdyz nahradim jen ten astlib_mail.php tim novejsim nebo budu muset updatovat i neco jineho?

diky za trpelivost

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: gord007 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-22, 22:06

Jo myslím, že by to mělo stačit...

[http://www.rozsec.cz] - [http://www.czechppm.cz]

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-23, 00:07

a nemohl bys mi jej prosim poslat? nebo nekam UPnout?

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-23, 08:39

Stáhni si normálně 281 a pak si z ní ten soubor zkopíruj..... ;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-23, 21:49

aha, dekuji :)

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-24, 10:24

Chtěl bych opravdu moc poděkovat za radu ohledně mého problému. Na straně hostingu sice údajně žádné omezení není, ale prostě najednou mi neodejde více jak 225 infomailů. Soubor astlib_mail.php z distribuce 2.8.1 můj problém díky dávkovému odesílání opravdu vyřešil. Ještě jednou děkuji.

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: chopper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-08-15, 22:45

zdravím..já mám stejný problém..ale těch mailů mám více než tisíc a musím řict,že mi to neodesílá i po úpravách v tomto návodě..zkusil jsem nastavit nebo zmměnit 40 na 20,to nepomohlo..může mi nekdo poradit jak to udělat,aby to těch tisíc mailů odeslalo?? měnit do do levelé a vše ručně přepisovat a měnit levely je nad lidské síly.. lze nejak upravit výše zmiňované 2 řádky?? aby to odeslalo naráz těch tisíc mailů ??

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: tbk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-08-31, 18:02

Zdravím všechny znalé a ochotné. Mám phpRS 2.8.0 a nefungujou mi informační e-maily. Jenže e-mailových adres, na které by se měl rozeslat e-mail je jen 17. Pokud všem kromě několika málo - zkoušel jsem 3 - zakážu posílání novinek, e-maily dojdou. Když mají nastaveno posílání všichni (17), dojde e-mail jen mě (jsem první v seznamu zaregistrovaných čtenářů). Vůbec nevím, co s tím.
Výše zmíněný soubor nemohu mezi soubory najít. Upgradu na 2.8.1 bych se radši vyhnul. Mám provedeny některé změny kódu a trvalo mi to dost dlouho, protože nejsem s php moc kamarád...
Díky

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-01, 00:01

Skús upgradnúť len admin/astlib_mail.php

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: tbk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-02, 17:07

Díky, bohužel nezafungovalo. Opět nepřišlo většině lidí, podobně jak je popsáno výše.

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-02, 23:42

OK, tak skús zmeniť default v tomto switchi:
function NastavZpusobOdesilani($typ = '') // nastaveni zpusobu odesilani e-mailu
 {
 switch (strtolower($typ)):
   case 'vse': $this->zpusob_odeslani='vse'; break;
   case 'sady': $this->zpusob_odeslani='sady'; break;
   default: $this->zpusob_odeslani='sady'; break;
 endswitch;
 }

ak nepomôže, kontaktuj poskytovateľa hostingu a pýtaj sa na obmedzenie funkcie mail

+ skús sa pohrať s nastavením počtu maiov v jednej sade:
var $velikost_jedne_sady=40; // mnozstvi e-mailu zapouzdrenych do jedne e-mailove sady



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 02.09.2008 23:43.

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: tbk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-09, 20:22

Tak jsem provedl úpravu podle výše uvedeného návodu a rozposlal všem registrovaným e-mail s prosbou o odpověď. Dosud se nikdo neozval, takže bych tipoval, že e-mail nikomu nedošel.
Hosting mám na WZ.CZ, ale ani tam by snad neměl být problém s odesláním 17 e-mailů najednou...
Bohužel se v php moc nevyznám (teda skoro vůbec), dá se to nějak ověřit? Např. nějaký PHP příkaz, co by rozeslal na několik (třeba těchto 17) e-mail, abych si ověřil, že je/není chyba na straně WZ.CZ.
Funkce infomailů pro mě není prioritní, na druhou stranu bych byl moc rád, kdyby to fungovalo :-)
Díky za každý další názor či tip...

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-10, 08:27

Na wz a neměl by být problém? Kamaráde, od té doby, co tam mám víc jak deset registrovaných, tak jsou emaily v pytly. Konec konců, stačilo si to na wz přečíst, proč tomu tak je: [http://www.webzdarma.cz/pp.html?2#2] Freehosting je freehosting. Ale mě osobně už je to pomalu šumák, chystám se odtamtud zdrhnout na něco lepšího.........

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: tbk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-10, 16:53

Díky, mrknu na to. Jsem v práci, máme dětský filtr, tak mě to na tu stránku nepustí :-) mrknu doma...
Myslel jsem, že fakt 17 by neměl být problém... jsem zvědavý, co se tam dočtu...

Re: Infomaily o článcích
Zaslán uživatelem/kou: tbk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-11, 21:31

Z dlouhodobého hlediska to není zrovna nejlepší, ale vybral jsem ze 17 registrovaných 10 čtenářů, kterým budou chodit e-maily... Blbé, ale lepší než nic.
To jsem si nikdy nepomyslel, že by WZ.CZ stálo až takhle za houby, že by neumožňovalo odeslat více než 10 e-mailů najednou...



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.