phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: bronikus999 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-21, 05:27

Tak to už asi nasadil jiný redakční systém kterých jsou mraky... tam je to již takto vyřešeno dle vzoru phpBB!!

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-21, 13:22

Zkusím trochu přiblížit současný stav. Centrem celého mého projektu je evidence zakázek. Přirdužuje se k ní pár desítek dalších, ale zakázky jsou základním kamenem systému. Celý systém jsem tvořil v mezičasech skoro dva roky, takže věřte, že je to už celkem velký macek.
Moje současně provozované řešení přístupu vyžadovalo jen jemný zásah do systému. Struktura firmy byla postavená na skupinách. Stejně jsem potřeboval rozšířit údaje o čtenářích, takže mimo telefon, mobil, profesi, apod. jsem ještě přidělal číslo skupiny. Na to, plus id čtenáře, se pak filtrují všechny databáze. Stačila mi tedy původní struktura levelů.

Jak jsem už uváděl, fungovala řada levelů jako "nereg, zaměstnanec, skupinář, kontrola, vedení, ředitel". Všechny věci co zaměstnanec a skupinář viděli, byli odfiltrovány levelem a číslem skupiny. Kontrola, vedení a ředitel - ti viděli vše a lišilo se to jen množstvím údajů, které mohli editovat.

-----------------------------------------------------------------

Teď je jen o trochu pozměněné: "nereg, zaměstnanec, skupinář, vedouci střediska, kontrola, vedení, ředitel", ale v konečném důsledku mi to udělalo skoro nepřekonatelný zásah do celého systému.

Už to není jen linka, ale vedoucí střediska má na starosti vždy několik skupin a ty musí mít možnost prohlížet a editovat. Přestalo platit "člověk=jedna skupina". Když pominu fakt s přístupy k editaci, jsou na tom postaveny i všechny sestavy ... přehledy, grafy, vyhodnocování, ... prostě úplně vše co si jen dokážete představit.

Jistě, můžu rozšířit systém o další tabulku, kde udělám závislost skupin a středisek a pak všechny rozhodovací fáze o tuto tabulku rozšířím ... ale nepřipadá mi to jako ideální řešení.

Teď už si nemůžu být jistý, že stávající struktura podniku je konečná a jestli mám teď do toho šahat (jako, že mě to stejně nemine), raději bych vše podřídil rovnou jen levelům. Z mého pohledu by to tedy znamenalo třeba povyhazovat testy na číslo skupiny a mít nadefinovanou strukturu levelů tak aby obsáhla i toto členění.

Při ukázání na určitou část stromu bych mohl k tomu bodu vygenerovat všechny sestavy a přehledy tak jak by měli být. Ukázáním na skupinu by byla sestava za zadou skupinu, výběrem střediska by těch skupin bylo víc. Tohle už samozřejmě nesouvisí se samotným levelem, jen pro názornost.

Když se to po sobě tak čtu, zní to v podstatě úplně jednoduše, že? :))

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-21, 13:50

Tohle je zakázkové řešení problému.
Já jsem spíše vycházel z nejjednoduššího řešení a minimálního zásahu do systému. Tedy změna minimálního počtu souborů (úprava podmínek vyhodnocení), úprava jedné položky databáze....

Možnost přiřazování levelů pro čtenáře v admin menu lze udělat i po skupinách, tak aby se nemuselo u každého čtenáře nastavovat vše ručně.
Je otázka kolik bude použito levelů a co se vyplatí více.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-23, 01:19

Chtěls vidět praxi, tak jsem ti jen přiblížil co teď budu řešit.

1) Pokud zjistíme, že bychom byli schopni udělat obecně prospěšné a jednoduché řešení ... proč to neudělat?
2) Jestli by to ovšem znamenalo příliš velký zásah do systému a změny by zabily stávající systém levelů (v novém by se to nedalo nastavit tak aby to fungovalo i po staru), tak to prostě udělám na míru svého systému. Databázi levlů přidám do věty pár desítek přepínačů a podle nich pak budu vybírat. Jak jsem už řekl, není to ideální řešení, ale pro mě bude dostačující.

Ať už to dopadně jakkoli, stejně mě to čeká. Půjde jen o to, jestli z toho bude mít nakonec užitek víc lidí nebo to to bude bez širšího užitku zadrátováno v mém systému.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: intranet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-23, 11:31

Tak mne by sa to tiež zišlo, ale už som tu spomínal že neviem ako na to a ani po prečítaní týchto úvah o možnosti riešenia stále neviem ako by sa to dalo.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-23, 15:52

*****Re: Kubajs*****
Souhlasím s Tebou, protože trávit čas nad něčím co využije pár lidí asi nemá smyls, každopádně to vyřešit lze.
Samozřejmě z hlediska:
1) uživatelského je lepší vytvořit systém levelů a jeho subsystém. Uživateli se pak přiřadí pouze level a subsystém levelů se již obslouží programově. Toto by bylo vhodné zakomponovat do nového PHPRS.
2) programátorského je zase jednodušší mnou navrhovaná varianta. Je "trošku" náročnější na administraci, ale v rozumném rozsahu, popř. částečných znalostí administrace MySQL, lze v celku pohodlně vyřešit.


*****Re: intranet*****
dával jsem sem odkaz na možnou variantu řešení při nastavování levelů Z D E .
Mrkni a pak zkus navrhnout o co a jak doplnit.

***** *****
Nepodsouváme nikomu jakékoliv řešení, jen se snažíme z toho všeho najít nejschůdnější a proveditelné řešení.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-23, 18:03

bronikus999 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Tak to už asi nasadil jiný redakční systém kterých jsou mraky... tam je to již takto vyřešeno dle
> vzoru phpBB!!

tak jmenuj...

ano phpBB. Jenže těch útoků na phpBB je tolik, že je to až nechutný.
A už vidím BFU, jak si neustále apdejtují CMS...

ROFL


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 23.02.2009 18:09.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-23, 19:35

Re: JanVar:
Viz jeden příspěvek.
Re: Budoucnost phpRS..? Nejspíš ztráta času!
Zaslán uživatelem/kou: bronikus999 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-21, 16:45

No jestli to má vůbec smysl!
Nejsem v HTML ani v PHP žádný začátečník, až na vyjímky, dělám si v tom všechno sám. Pokud jde o stránkový alias - dost těžký náraz do zdi! Ať udělám cokoliv s HTML kodem, stránku vždy nelze zobrazit, myslím, že to byla poslední kapka od odejití od tohoto RS. Naučil jsem se v něm hodně věcí, jenže už je to dávno OUT system, je škoda, že není jeho podpora i nadále..


Nevím, že se vůbec pozastavuješ nad bronikus999 názory. Stačilo mi si přečíst pár jeho příspěvků a pochopil jsem o čem to je. No a kdyby jste přemýšleli kdo je to BFU, .....

My se snažíme najít řešení - on pouze kritizovat "nedostatky" (mnohdy si za ně může sám).


Mimochodem koukal jsi na ten můj obrázek, dochází mi inspirace. [http://www.phprs.net/forum/file.php?4,file=256] .




* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 23.02.2009 19:39.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-23, 19:55

<OT>já vím, je to "trotl", ty jeho bláboly znám... :-)) </OT>

na ten obrázek jsem koukal, neboj se.
Proto jsem naznačil to dvouúrovňové řešení (třeba i do budoucích verzí jako možné finální...).
Ale přiznámm se, že to byl jen okamžitý nápad, a dál jsem nad tím nepřemýšlel, protože to sám nepotřebuju (to jsem uvedl). IMHO je ten můj nápad přesně na cestě, kterou hledá Kubajs.



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-23, 20:01

jj souhlasím, jenom se pořád nemůžu zbavit dojmu, že je to dost velký zásah do systému. Nevím (i když to už není můj problém) jak to zvládnou aplikovat "nováčci".

Já systém levelů také zatím nijak nepotřebuji, ale zase mě láká se učit něco nového a rozšiřovat si vědomosti.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-24, 10:54

Z "venku" by to právě mělo být co nejjednodušší. V základním nastavení by tam bylo jen jedno vlákno což by odpovídalo současnému stavu. Pokud by si to nechtěli rozšířit do stran, nepoznali by rozdíl.

Vnitřně to bude ovšem horší, samotné vyhodnocování si zatím nedokážu představit.


Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: intranet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 01:02

Lonanek napísal/a:
-------------------------------------------------------

Pozrel som sa, no nemám momentálne žiadne pripomienky. V podstate stačilo by naozaj iba niečo jednoduché, aby to malo aspoň "náznak" stromovej štruktúry. Mne ide iba o články, ktoré by bolo možné podeliť podľa potrieb. Zišlo by sa mi keby to minimálne bolo:
- skupina 1 vidí iba svoje články
- vedúci 1 vidí iba svoje články + články pre skupinu 1

- skupina 2 vidí iba svoje články
- vedúci 2 vidí iba svoje články + články pre skupinu 2

- nadriadený vedúci vidí všetky tieto (1+1+2+2) + to čo je určené iba jeho skupine.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 10:42

To co bys chtěl mám v podstatě udělané bez zásahu do levelů. Ne tedy na články, ale používám to v ostatních pluginech co jsem dělal.

- předpokládal bych, že se nešáhne do stávajícího systému levelů a budou se dělat jen kosmetické změny
- jediné co bys musel udělat je přidat číslo skupiny k db článků a jeho editaci v článku
- udělat výběr článku k zobrazení nejen na základě levlu, ale rozšířit ho i na test skupiny (od úrovně vedoucího skupiny níž), to samé ve vyhledávají funkci

Re: Este raz levely (kluby)
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-29, 14:14

Svého času jsem sháněl řešení pro "Kluby", které by existovaly paralelně k levelům. Členství v klubech by mohlo být kombinované, takže by čtenář mohl být členem ve všech ale třeba i v žádném. Přidala by se tabulka klubů a v čtenářském profilu jsem zvažoval pole se seznamem klubů, kterých je čtenář členem. Podle tohoto pole by se zpřístupňovaly články, diskuse a pod. U článků by ale nejspíš muselo být opět pole se seznamem klubů, které článek mají vidět, totéž v diskusích, pluginech, downloadech atd. Pořádně by se to rozkošatělo a stejně by to neřešilo případné levely uvnitř samotných klubů, pokud by se měly lišit (v jednom klubu by čtenář byl jen členem, v jiném třeba moderátorem a v dalším třeba správcem...).

Vzhledem k tomu, že tento problém nikdo nepotřeboval řešit, pro další rozvoj phpRS byla tato myšlenka taky nezajímavá a samotnému se mi do tak rozsáhlých úprav nechtělo (nedej bože potom to předělávat do případné další verze!!!), tak jsem vše řešil instalací phpBB3, které tohle má dávno vyřešené. Pořád mi přišlo méně pracné dělat pravidelné upgrade, než tohle programovat a pak s hrůzou čekat na aktualizaci phpRS.

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.