phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: ThomasV (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-05, 10:58

tak sem tam dal sitemap.php do toho googlo a piseto chybu na lajne 3

Line:
3
Parsing error
We were unable to read your Sitemap. It may contain an entry we are unable to recognize. Please validate your Sitemap before resubmitting.

muze mi se prosim dat primo ten tvuj php soubor, ktery ti funguje jako prilohu, protoze forum to deformatuje at to mam presne jak ty

jo a ve volacích lincích k článku mám diakritiku místo ní se pak v xml zobrazujou kosočtverce nevadí to taky , jestli jo tak jak to opravit diky moc



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava ThomasV v 05.10.2007 11:05.

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: jeef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-05, 11:14

Hmm, soubor se mi nepodařilo přiložit a navíc mi forum smazalo rozepsanej příspěvek.

Doporučuji podívat se na stránku jedna tohoto tématu na příspěvek, který psal pa3k a začíná slovy "Jasné, chyba je v zlom kódovaní." I já jsem měl problémy s Googlem.

Jinak můj funkční soubor je na [http://denicek.zestoda.net/sitemap2.txt]

JF

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: ThomasV (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-05, 11:27

diky,
furt to pise stejnou chybu Line:
3
Parsing error
We were unable to read your Sitemap. It may contain an entry we are unable to recognize. Please validate your Sitemap before resubmitting.

tak nevím, nemuze to byt tou diakritikou v nazvech clanku? jestli ano jak ji odstranim?
podle validatoru mu vadi ? misto diakritiky
validace je zde
[http://validator.w3.org/feed/check.cgi?url=http%3A%2F%2Fradiologieplzen.eu%2Fsitemap.php]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava ThomasV v 05.10.2007 11:29.

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-05, 11:40

mám sitemap upravenou podle tohohle [http://denicek.zestoda.net/sitemap2.txt], jenom jsem tam zpřeházel jsem pořadí čísla článku a seo_linku aby se to podobalo tomu jak se to vypisuje přímo ve stránkách. Snad to není špatně pro googlika. Vůbec tomu nerozumím...

uplně validní to ještě není: [http://validator.w3.org/feed/check.cgi?url=http%3A%2F%2Faggi.empyrea.net%2Fsitemap.php]

pokud víte někdo jaké upravy je třeba tak prosím pisněte....

...::: [http://aggi.empyrea.net/] :::...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava aggi v 05.10.2007 11:41.

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: jeef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-05, 11:41

Jasně, že je to diakritikou, proto jsem psal o Pa3ikově příspěvku :-)

[http://denicek.zestoda.net/phprs_seo26to28.php.txt] (bez mezery za osmičkou) uložit jako php soubor do kořene webu a zavolat adresu v prohlížeči. Skript by měl z nadpisů udělat SEO linky.
Ale vlastně tam už nějaké jsou, takže to jsem řešil ručním zásahem do databáze, ale skriptem by to šlo určitě taky, jen ho neumím napsat :-( Ale docela by mě zajímalo, jak se tam diakritika dostala.

Jinak pozdravujte Jirku Ferdu od jednoho z těch dvou, co měli na gymplu stejné příjmení. I když se tak dívám na tituly před a za jménem, to snad ani nemůže být on. :-O Tak pozdrav vyřídit jen v případě, že mu ještě není čtyřicet :-)

JF

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: ThomasV (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-05, 11:42

pa3k:
Riešenie je previesť znaky v URL na ASCII. Chyba vznikla nesprávnym prevodom SEO linku na ASCII, pretože v URL by znak ó byť nemal. Uprav funkciu pre generovanie SEOlink-u a ulož článok znova.

kde co mam v cem upravit poradi nekdo; mam taky kodovani w1250 takze seo linky jsou v db s diakritikou, coz google pak nevezme. diky

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: ThomasV (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-05, 11:45

40 mu neni a chodil na mikulasky v plzni stejne jako ja, ja jsem ale mladsi

btw nevis tedy jak to udelat aby ty linky byly rovnou bez diakritiky takto bych musel po kazdem novem clanku vlat ten php skript, chtelo by to zautomatizovat



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava ThomasV v 05.10.2007 11:48.

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: jeef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-05, 11:49

To aggi:
Validní to je, jenom se mu nelíbí deklarace, ale to google (asi) zkousne. A mě se zase líbí způsob URI, připojení SEO linku rovnou za číslo článku.

To ThomasV:
Tady to žije, než dopíšu odpověď, jsou tu dva nové příspěvky :-) Ale řekl bych, že jsem odpověděl i na tenhle a jak jsem se tak koukal, tak by mělo stačit spustit ten skript, přepíše stávající SEO linky s diakritikou.

JF

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: jeef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-05, 11:54

ThomasV - podívej se na soukromé zprávy, zkusíme to mimo diskusi a pak napíšem nějakej závěr.

JF

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-21, 12:01

Problém se zveřejňováním ještě nevyšlých článků je možné ošetřit úpravou řádku:

$result = mysql_query('SELECT link,seo_link,date_format(datum,"%Y-%m-%d") as datum FROM rs_clanky WHERE visible=1 and (to_days(datum) <= to_days(now()))');


Mám ale dotaz k funkci SEO link - pokud je tam chyba a někdo tu psal, že ji nějak ošetři - nemůžete sem poslat opravenou verzi?

Díky moc.

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-27, 22:36

Některá zjištění, protože se zatím nikdo neozval:

Neošetřených věcí je ve funkci function VratSEOLink($retezec = '') ještě víc (skript aarticles.php). Pokud do názvu článků třeba přenesete text z Wordu, dejte si pozor také například na pomlčky a uvozovky. Nebo třeba když do názvu článku někdo dá například tag italic. A tak dál.

P.S.: Opravenou verzi už nepotřebuji...

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: uli (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-12, 23:18

Musí být v sitamap.php vše, tohle tam dá jenom články, ale co třeba soubory jako kalendar.php a jim podobné, ty se tam přidat nemusí.
Dík za odpověď
Kuba

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-23, 12:26

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Jasné, chyba je v zlom kódovaní. Adresa na riadku
> 907 obsahuje znak, ktorý je nesprávne prevedený,
> resp. systém ho posiela z phpRS vo win kódovaní,
> ale sitemap musí byť v utf-8.
>
>
>
> Riešenie je previesť znaky v URL na ASCII. Chyba
> vznikla nesprávnym prevodom SEO linku na ASCII,
> pretože v URL by znak ó byť nemal. Uprav funkciu
> pre generovanie SEOlink-u a ulož článok znova.


Vyřešil tohle prosím už někdo?



×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-23, 17:45


Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-23, 19:39

Nie, forum rozbilo odkaz, daj si vyhľadať VratSEOLink.

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-23, 21:24

Oki, díky, dostal jsem se na jedno téma o třech stránkách.

Jen takový dotaz ... jde mi jen o to, aby mi to sežral ten google.
Zatím jsem přečetl necelou stránku, jde tam o verzi 2.8.1. Já mám 2.8.0 . Píše se tam o souboru "aarticles.php" a v ní tu zmiňovanou funkci VratSEOLink. Doplnil jsem tam znaky, místo kterých mi to zobrazovalo ten černý kosočtverec s otazníkem. Konec vypadá tedy takto:
...,'ň','Ň','ď','Ď','×','ľ',"'",'ó','Ó'); // btw. můžu mít zapsanou tu jednoduchou uvozovku takto: "'" ?
...,'n','N','d','D','x','l','-','o','O');
Teď tedy stačí starší články znovu uložit, aby se to správně přepsalo a už by tam nemělo nic googlu vadit? [http://ava-plus44.com/sitemap.php]


Uživatelé tu psali, že jim google vygeneroval zprávu typu:
Line: 907
Parsing error We were unable to read your Sitemap. It may contain an entry we are unable to recognize.
Please validate your Sitemap before resubmitting.
Line: 907
Invalid URL This is not a valid URL. Please correct it and resubmit.


Zaregistroval jsem se a píše mi to vesměs to samé, krom toho URL:
Souhrn souboru Sitemap
Na většině webů se neindexují všechny stránky.
Zlepšete procházení a indexování stránek společností Google. Další informace.

Řádek 8
Chyba analýzy
Nemohli jsme přečíst váš soubor Sitemap. Může obsahovat data, které nedokážeme rozpoznat. Před opětovným odesláním soubor Sitemap prosím zkontrolujte.


Mohly by to být tedy ty chybné znaky? Díky moc.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-23, 22:58

Pro ty, kteří si chtějí vytvořit sitemap.xml

Tady si můžete stáhnout script: [http://enarion.net/google/phpsitemapng/]
Rozbalíte, rozbalenou složku nakopírujete na vaše FTP, spustíte zadáním adresy (např. www.example.com/phpSitemapNG ), vyplníte požadované údaje a spustíte generování.
Je to anglicky.

Já zatím generuju, takže zkušenost ještě nemám. Ale fungovat by to mělo :)

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-23, 23:42

No, takže jsem to spustil. Na procáku mi to žralo 100%, prohlížeč byl spíše zaseknutý než aby jel, generuje to strašně dlouho (záleží na velikosti obsahu web samozřejmě). Je to nejspíš o nastavení podmínek, než si script spustíte - takže např. stránku rservice.php zakázat - lépe řečeno, co se týče vydaných článků, nechat asi jen "view.php". Teda podle mě rservice jsou jen nějaké věcičky jako tisk, odeslat mailem, apod.
Dále asi i zakázat soubory typu .rar, . RAR, .mp3, .avi ... atd ...
Snad jsem hostingu nepřivedl nějaké problémy, páč ten script musel mít hodně mega a hodně vytížit server :(

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Sitemap
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-09-04, 10:29

Nemáte to někdo upravený aby to zobrazilo jen "vydané" články? mě se tam ukážou i články čekající na vydání. Nebo se to tam pro tento účel může nechat?

omlouvám se, řešení jsem úplně přehlédl

tak mam ještě jeden problém. když jsem doplnil ten dotaz o to co psal JIHO tak mi to ukazuje jen již vydané články, bohužel však ne ten nejnovější. I když je na webu uz cca týden.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava mr3ska v 04.09.2009 10:52.

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.