phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-21, 21:23

Prosím o radu - neřešil už někdo ověřování platnosti mailu zadaného při registraci čtenáře, nejlépe zasláním mailu s potvrzovacím kódem, po jehož zadání se teprve dokončí registrace čtenáře?

Nerad bych si příliš rozvrtal redakční systém a tím si uzavřel cestu k případné aktualizaci. Za použitelné rady předem moc děkuji.

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava JiHo v 28.04.2007 07:22.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-22, 07:52

tak to te musim zklamat...
ja sem si to na obou mych clubech udelal, a zasahu do readers.php se v zadnem pripade neobejdes.
Funguje to tak, ze pri registraci se vygeneruje specialni odkaz s kodem, ktery se ti posle na mail uvedeny v registraci.
A dokud na ten tzv aktivacni odkaz nekliknes, tak se nemas sanci prihlasit, bo furt ti to bude psat ze jsi se registroval, ale jeste nepotrvdil :-)
No a do kodu readers.php sem musel vypnout automaticke prvni prihlaseni, pak pri kazdem prihlasovani kontrololuji zda dotycny neni veden v tabulce rs:_ctenari_news,kterou sem musel vytvorit, a kam se mi ukladaji ctenari, kteri se zaregistrovali a kteri jeste neaktivovali svou registraci. No a na zaklade te kontroly bud pokracuje klasicke prihlaseni, anebo skoci ta vystraha ze jeste nejsou aktivni :-)¨
Tolik v kostce co to asi tak obnasi.
Pokud si to chces v praxi vyzkouset jak to u mne slape, klidne muzes, jen mam prosbu... do kolonky odkud vis o clubu napis prosimte toto: test registrace... (tva registrace se po tydnu pak sama smaze).
dik

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-22, 11:51

Jo, to je přesně ono.

Stejně nějak nechápu, proč není větší snaha zabudovat tyto věci systémově do phpRS a třeba i Jirka se tváří, že spam vlastně problém není. Když jsem například hlásil vyslovenou bezpečnostní díru umožňující spam rozesílat přímo pomocí infomailu pod článkem, bylo to odmítnuto, i když v konferenci se nakonec řešení našlo. Takže si to v důsledku všichni nějak lepí sami a když přijde nová verze, začínají znovu. :-(

Mohl bych tě poprosit o zaslání readers.php, nebo alespoň té sekvence ošetřující ověření registrace mailem? Do readers.php jsem už stejně musel sáhnnout, když jsem tam zabudoval captcha kvůli spambotům.

Díky předem.

jiho(zavináč)jitrnizeme(tečka)cz

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-22, 20:08

ziaden problem zabuduj level 0 a po overeni mailom bude 1 staci dorobit jeden script a hotovo ziaden problem par riadokov navyse do do readers systemu a overenie existuje.




MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava msteve v 23.04.2007 12:28.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-22, 21:00

jj vidis to ajde to i jednodusejc jak koukam..
ja to totiz mam na verzi 265.. a tam uz zustanu kvuli milionu uprav nafurt :-)

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-23, 09:33

Já jsem už stránky inovoval na phpRS v.2.8.1, takže bych poprosil MSteve, jestli by nebyl tak laskav a poslal mi těch "pár řádků do readers.php". Zatím jsem si do readers.php přidal captcha, do systému přidal level 0 a nastavil level nově zaregistrovaného čtenáře na 0.

Předem moc dík.

jiho(zavináč)jitrnizeme(tečka)cz

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-27, 21:34

Protože jsem se pomoci nedočkal a jediné co jsem se dozvěděl bylo že "já to mám udělané...", tak jsem našel pomocnou ruku na konci svého vlastního ramene.

Mám (ke zhlédnutí na stránkách) hotovou funkční "beta verzi" ověřování registrace čtenáře pomocí kódu zasílaného mailem. Sice bych uvítal, kdyby to někdo ještě překontroloval a případně učesal, ale on asi nikdo nemá zájem a kdo to má, tak se nepodělí.

Funguje to nějak takhle:
Do levelů byla přidána úroveň 0, v blocích bylo nastaveno, že tato úroveň smí vidět jen blok Loginkomplet + v hlavním bloku jen článek s upozorněním o co jde. Když se čtenář zaregistruje, dostane level 0. Mailem je mu zaslán odkaz, obsahující hash hesla, kterým se registrace teprve potvrdí a level se nastaví na default hodnotu. Upraven byl readers.php a do slovníků byly přidány a upraveny nějaké hlášky...

Ještě by to chtělo nějaké vychytávky, ale ty až někdy v budoucnu:
1.) Mazat registrace, které nejsou do 24 hodin potvrzené
2.) Nepovolit vícenásobné registrace se stejným mailem (a případně je smazat a nechat jen nejstarší)
3.) ...

Takže děkuji všem, kteří mi nepomohli a donutili mne se zase naučit něco víc... Ale teď už by se někdo mohl přidat... (:P)

P.S.: Obecně si myslím, že tento přístup většině uživatelů phpRS rozhodně nepomůže, proto jsem všechny své úpravy dával ostatním k dispozici.

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava JiHo v 28.04.2007 16:00.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-27, 21:38

:)

MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-28, 12:39

pekne napsano :-)
ano jak rikam mam to udelano, ale jak sem vyse psal je to pro 265 a tudiz UPLNE zcela jinak. .
Nevim jak v 280 funguji levely, v 265 nejsou, a proto mne myslenka hnat to pres levely vubec nemohla ani napadnout, a tak jsem musel jit cestou, ktera mi vyhovovala nejlepe
Klidne ti cast kodu pro porovnani a udelani si nazoru poslat mohu, ale az v pondeli, bo z tohoto pc nemam nikam pristup :-)
cauky

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: Lada (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-06, 08:30

Rad by jsem tvuj zpusob proveril, vyzkousel a pouzil, je to mozne ?
A dotazek, bylo nutne upravit databazi ?

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-06, 13:27

Ještě chvíli - chci ještě pár věcí doladit. Všechny úpravy se týkají souboru readers.php a je tam zároveň použitá i captcha, takže aby to fungovalo, musí to být v phpRS v.2.8.1, nepojede to v žádné starší verzi (ani v 2.8.0). Jediné další úpravy je založení Levelu 0 a upravení slovníkových souborů, databáze jsem neupravoval.

Až to bude OK podle mých představ, dám to na svůj web ke stažení.

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JiHo v 06.05.2007 13:39.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-07, 11:31

Jestli to chceš udělat opravdu bezpečné, tak by se stejná procedura měla nastartovat i když již registrovaný čtenář změní svůj mail.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-09, 14:28

Kubajs napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Jestli to chceš udělat opravdu bezpečné, tak by se
> stejná procedura měla nastartovat i když již
> registrovaný čtenář změní svůj mail.


to Kubajs nemusis hned vsetko vyzradit :)

tak to je pokracovanie co som sice neprezradil hned ale je to tak treba spravit to ak zmeni emailovu adresu zase sa mu zmeni level na 0 a po aktivacii bude zase 1 alebo nacitame jeho level aky mal pred deaktivaciou,
to aby nas neklamal 1 krat da spravny druhy krat da nespravny lebu ludia su koumaci ale pokial nieco chces daj aspon spravy email aby som ako admin neposielal maily na neexistujuce adresy potom web nema vyznam.





MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-11, 07:23

msteve napsal/a:
-------------------------------------------------------
>
> to Kubajs nemusis hned vsetko vyzradit :)
>

Ani nechci říkal kolikrát jsem se už na tuhle vychytávku chystal, ale čas se prostě nenašel. :(

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-14, 15:32

Zasláním registračního mailu až za 11 minut?

Ale asi bych to neřešil. Může si udělat schránku na free serveru a zahodit heslo. Stejně se mu nedovoláš.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: tomashwolf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-19, 23:36

JiHo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ještě chvíli - chci ještě pár věcí doladit.
> Všechny úpravy se týkají souboru readers.php a je
> tam zároveň použitá i captcha, takže aby to
> fungovalo, musí to být v phpRS v.2.8.1, nepojede
> to v žádné starší verzi (ani v 2.8.0). Jediné
> další úpravy je založení Levelu 0 a upravení
> slovníkových souborů, databáze jsem neupravoval.
>
> Až to bude OK podle mých představ, dám to na svůj
> web ke stažení.
>
> === JiHo === WEB: Jitřní země ===
>
>
>
> Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JiHo v 06.05.
> 13:39.

Tak to poprosím pak o dovolení a stáhnu si to,už mi zbyla pouze jedna ruka,na té druhé jsem si okousal prsty při přemýšlení,jak to udělat :-) díky

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: martinsem (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-21, 14:57

Prosím, prosím, pošlete mi to na mail, musím to vyřešit do 24.5. ! Pošlu vám připomínky a chyby. Díky moc!
martin.sem@iol.cz http:/www.hcmelnik.cz

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: martinsem (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-31, 07:44

Jak to vypadá? Už vám to funguje? Nutně to potřebuju! Díky

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře
Zaslán uživatelem/kou: Knoby (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-06-02, 23:00

Tak jsem to stáhl z jitřní země (http://www.jitrnizeme.cz). A byla tam myslím jedna chybička na řádku 413. Stačilo smáznout první znak, byl to "@" před "$". A už to jede. Tak snad to odradí tu havěť. Díky JiHo
Teď jsem, ale mrkl, že jsi tam u sebe udělal více změn než tu s captchu. Myslím potvrzení emailu atak. Jak se to přidá k phpRS? Nebo si to necháváš pro sebe? Nebo ještě ladíš aby tam nebyly chyby. Já tomu nerozumím a jsem rád za každou pomoc. Tak ještě jednou díky.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Knoby v 02.06.2007 23:17.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-06-03, 14:12

Omlouvám se, měl jsem teď jiné priority, takže jsem na tom nedělal. Současný stav je na Jitřní zemi ke stažení, včetně upravených slovníků (www.jitrnizeme.cz/download.php?sekce=2), ale pár věcí tomu pořád chybí. Jo a pozor, do tabulky levelů byl (natvrdo) přidán level 0 pro "poloregistrované" čtenáře. Teprve po dokončení registrace se level čtenáře nastaví na default hodnotu registrovaného.

Ještě na tom budu pracovat. :-)

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.