phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
nastaveni cest v FCKeditoru
Zaslán uživatelem/kou: michal.siman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-24, 15:34

prosim o pomoc s nastavenim cest v FCKeditoru. verze phpRS je 2.8.0, do ni pridany fckeditor z canadian pages. na minulem hostingu fungoval, ovsem na novem jiz ne a ne ho rozhodit.

mam web [http://hudec.chotesov.cz/], a pro ten take fckeditor nastavuji. na adrese [http://hudec.chotesov.cz/storage/] je adresar pro ukladani obrazku pres fckeditor. tedy prvni promenna definujici relativni cestu z rootu je "/storage/" - alespon se tak domnivam.

dale jsem zjistil, ze absolutni cesta na serveru je /var/www/web9/web/storage/, tu jsem take zadal do promene pro absolutni cestu.

ale bohuzel, pokud v FCKeditoru chci uploadovat soubor, tak se vse tvari ok, ale soubor se neuploaduje, a kdyz chci vytvorit novy adresar tak to vyhodi nespecifikovanou chybu (hlaseni o tom ze nastala neznama chyba).

ovsem pri spusteni scriptu fckeditoru si sam vytvoril v adresari storage dalsi adresar Images a kdyz do nej nahraju nejake obrazky pres ftp tak jej browser vidi.

Samozrejme adresar storages i scriptem vytvoreny Images maji nastavena prava na 777.

Prosim pokud mate nekdo nejakou myslenku tak me zkuste nakopnout, ja uz jsem z toho nastastnej, ten web delam pro zakaznika a proste ne a ne to rozbehat a pritom sem mu slibil ze si bude moc sam uploadovat obrazky a soubory.

zajimave take je ze na predchozim webhostingu (tedy na moji testovaci domene tretiho radu u jineho poskytovatele) to jelo (samozrejme s jinym nastavenim) v pohode.

ps: pokud by se nasel nekdo kdo by to vyresil hned tak za to klidne i zaplatim. v tom pripade please email [email]michal.siman@gmail.com[/email]. diky

Moje nastavení souboru config.php
// SECURITY: You must explicitelly enable this "connector". (Set it to "true").
$Config['Enabled'] = true ;

// Path to user files relative to the document root.
$Config['UserFilesPath'] = '/storage/' ;

// Fill the following value it you prefer to specify the absolute path for the
// user files directory. Usefull if you are using a virtual directory, symbolic
// link or alias. Examples: 'C:\\MySite\\UserFiles\\' or '/root/mysite/UserFiles/'.
// Attention: The above 'UserFilesPath' must point to the same directory.
$Config['UserFilesAbsolutePath'] = '/var/www/web9/web/storage/' ;

Re: nastaveni cest v FCKeditoru
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-24, 15:43

Tohle bych tipnul ze je spatne
$Config['UserFilesAbsolutePath'] = '/var/www/web9/web/storage/' ;

Me to na webu beha s nastavenim
$Config['UserFilesAbsolutePath'] = '' ;

Nicmene si pamatuji, ze jsem si hral jak se souborem
1. fck/editor/filemanager/browser/default/connectors/php/config.php
i
2. fck/editor/filemanager/upload/php/config.php

Zkusim sem hodit to jak je mam nastaveny (stranky bezi to dejme tomu na adrese www.server.com/kccs/)
1.
// SECURITY: You must explicitelly enable this "connector". (Set it to "true").
$Config['Enabled'] = true ;

// Path to user files relative to the document root.
$Config['UserFilesPath'] = '/kccs/nahrano/' ;

// Fill the following value it you prefer to specify the absolute path for the
// user files directory. Usefull if you are using a virtual directory, symbolic
// link or alias. Examples: 'C:\\MySite\\UserFiles\\' or '/root/mysite/UserFiles/'.
// Attention: The above 'UserFilesPath' must point to the same directory.
$Config['UserFilesAbsolutePath'] = '' ;



2.
// SECURITY: You must explicitelly enable this "uploader".
$Config['Enabled'] = true ;

// Path to uploaded files relative to the document root.
$Config['UserFilesPath'] = '/kccs/nahrano/' ;


-------------
Uprimne jsem s tim mel velkej problem rozchodit to :-) Takhle to ale funguje. A taky nezapomenout chmod 777.
DODATEK: Ted koukam ze chmod by mel byt ok. Sry.
DODATEK2: Ted koukam podruhe, vzhledem k tomu, ze funguje filemanager a saha do spravneho adresare, asi to bude chtit upravit ten config.php v adresari upload.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava Michalek v 24.07.2006 15:47.

Re: nastaveni cest v FCKeditoru
Zaslán uživatelem/kou: michal.siman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-24, 16:04

takze o nutnosti upravy souboru config v adresari UPLOAD slysim poprve, je zajimave, ze na jinem hostingu mi to jelo i bez jeho editace.

nicmene, bohuzel ani po jeho editaci to nejede.

nicmene je zajimave, ze i bez nastaveni absolutni cesty na serveru a tedy ponechani prazdne promene $Config['UserFilesAbsolutePath'] se to chova stejne.

napada mi snad jen ze je nejaky problem u poskytovatele. proste je na tom jejich serveru neco nastaveno jinak a ten script neni sam opravnen zapisovat na disk.

ma nekdo jeste jinej napad? (jakykoliv!)

Re: nastaveni cest v FCKeditoru
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-24, 16:07

Já jsem neřekl, že je to nutnost, já jsem řekl, že jsem s tím experimentoval :-) Jak podotýkáš, asi to jede i bez toho.
Takhle na dálku nedokážu říct ani nastavit, musel bych to vidět; ale třeba se najde někdo kdo bude vědět...

Problém na serveru je taky možnost. Na dálku fakt těžko říct.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: nastaveni cest v FCKeditoru
Zaslán uživatelem/kou: michal.siman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-24, 17:11

Po dalsim badani jsem prisel na to, ze:

pokud nastavim relativni cestu na /storage/ a ostatni necham prazdne (a dokonce ani v adresari UPLOAD neni treba nic nastavovat!) tak to TAK NEJAK JEDE.

Rad bych vysvetlil pojem TAKNEJAK: scrip si sam ve slozce /storage/ vytvori dalsi adresar Images. V tomto adresari si ovsem uz nemuze uzivatel z fckeditoru sam vytvarek dalsi slozky ani nic uploadovat. Ale pokud opet ja rucne pres ftp vytvorim v tomto adresari dalsi slozky (adresare) nastavim jim CHMOD 777 tak do nic uzivatel pomoci FCKeditoru muze jak pristupovat tak uploadovat.

Podle Michalka je to s nejvetsi pravdepodobnosti nastavenim na serveru (to uz si nyni myslim i ja) kdy poskytovatel nejakym zpusobem omezuje funkci mkdir(). Michalek tvrdi, ze mel stejne problemy s galerii, kdy mu u 2 z deseti poskytovatelu funkce mkdir() fungovala a u ostatnich ne. Resp. funkce zrejme funguje tak jak ma ale nastavuje vytvorenym adresarum jine parametry (myslim ze se tomu rika UID nebo tak nejak).

V kazdem pripade jsem svuj problem vyresil, ne dokonale, ale k moji spokojenosti. Pokud by nekdo mel dalsi napady, pak se diskuzi nebranim, rad vyzkousim cokoliv.

BTW: Michalek jeste navrhuje upravu fckeditoru pro pouziti pristupu pomoci ftp, coz by jiste fungovalo, nicmene je to pro me zbytecne narocne a neprinese to uz zadne podstatne vyhody navic. Nicmene FCKeditor pry obsahuje funkci umask, ktera by toto mela resit, ale v mem pripade pravdepodobne nezabira.

Re: nastaveni cest v FCKeditoru
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-02-11, 14:27

Supr, komu to nejede na webzdarma tak doporučuji.
Funguje to dobře.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.