phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3
Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-21, 11:53

Vytvořil jsem účet v administraci (byl jsem stále přihlášen za svůj) a poslal redaktorovi, ať se přihlásí. Přihlásil se, ale když pak na něco v menu kliknul, napsalo mu to "Neplatna prihlasovaci session."
Tak jsem se odhlásil, abych na to mrkl a psalo mi to to samé ... přihlásil jsem se zpět za svůj účet a už mi to dělá taky ... Do té doby, než jsem se odhlásil mi to jelo ...
Smazal jsem v admin.php ten script na začátku a pak to jelo ... kam ho mám tedy prosím vložit? Co jsem ale četl, tak je potřebný snad jen k nějakým pár věcem ...

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava cross182 v 21.02.2009 11:59.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-21, 15:23

Pořád tu mám nějaké problémy (kvůli tomuto 1. jsem kdysi FCK editor oficiálně nepoužil):
1. Tento text má být na jednom řádku - první slovo má změněnou barvu, další je pak tučné a nakonec tam mám odkaz ("syntaxe"). Ale po uložení článku mi to udělá tohle:
[img]http://i40.tinypic.com/ratdva.jpg[/img]
Když dám editaci (viz. problém 2.), tak je tam kód:
<p><span style="color: rgb(255, 0, 0);">Sem </span>vložte <strong>příslušný </strong>text včetně HTML</p>
<a href="http://blink-182.cz">syntaxe </a>
<p>nebo v případě nevyužití této části vše vymažte - tedy včetně tohoto textu!</p>

Vloží to tam tedy tagy odstavce ... dá se to někde vypnout? Dělá mi to dost velkou mezeru pod Nadpisem novinky, páč to vloží <p> hned na začátek ...
EDIT: Dělá to jen v Úvodu. V Hlavní text to jede normálně.

2. Problém mám stále ten, že při editaci článku se mi nezobrazí FCKeditor, ale stále se zobrazuje originální formulář phpRS. Vyřešeno

3. Překrývání textu po otevření článku: Vyřešeno.
[img]http://i44.tinypic.com/2s1n1ja.jpg[/img]
Ale to bude nejspíš jen problém stylů.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava cross182 v 21.02.2009 19:12.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-21, 22:28

FCKConfig.EnterMode = 'br' ; // p | div | br
FCKConfig.ShiftEnterMode = 'p' ; // p | div | br

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-21, 22:33

linkovanie javascriptu daj do admin.php takto:
// test na existenci promenne $zobrazhlavicku - povoluje/zakazuje zobrazeni HTML zahlavi a zapati
if (!isset($GLOBALS['zobrazhlavicku'])): $GLOBALS['zobrazhlavicku']=1; endif;

if ($GLOBALS['zobrazhlavicku']==1):
?>
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head>
 <title><?php echo RS_ADM_HTML_TITLE; ?></title>
 <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=<?php echo $GLOBALS['rsconfig']['kodovani']; ?>">
 <meta name="author" content="Jiří Lukáš">
 <script type="text/javascript" src="fckeditor/fckeditor.js"></script>

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-22, 10:53

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> FCKConfig.EnterMode = 'br' ; // p | div | br
> FCKConfig.ShiftEnterMode = 'p' ; // p | div | br
>
> | PATRIK JÁN | RZP.SK | APZZS.SK | KOHAPLANT.SK |
> SUJAN.SK | FILMDAT.CVU.CZ | RESETCLUB.SK |
> TRIDENT.SK | OMIETKY.COM |


Toto už upraveno mám, ale nepomáhá to ... :(
Když jsem koukl do databáze, tak jak Úvod tak Hlavní text začíná i končí stále tagem <p></p>, ale v Úvodu se zároveň tento tag uzavře před odkazem a znovu otevře za odkazem ...
Nenapadá tě něco? :(


Ad. javascript: A jo ... já jsem vůl ... jsem se podíval jen na začátek dokumentu a nenapadlo mě, že hlavička je níž .... díky.


EDIT: Ještě mě napadlo změnit to p/br v fckconfig.js (vytvořil jsem si soubor my_fckconfig.js, protože když jsem dělal změny tříd "Basic" "Default" "vlastní" v 'fckconfig.js', tak mi na to FCK editor nereagoval a hlásil, že takové třídy neexistují ... ). Takže tu mám dva konfigurační soubory 'my_fckconfig' a 'fckconfig' ... takže jsem to v tom fckconfig zaměnil
> FCKConfig.EnterMode = 'br' ; // p | div | br
> FCKConfig.ShiftEnterMode = 'p' ; // p | div | br
A už to tak blbě odřádkovalo (<p>) i v Hlavním textu. Vrátil jsem to tedy zase zpět a ... už mi to dělá i tam ...

EDIT 2: Když dám editaci článku, smažu to odřádkování (tím se mi tedy smaže i odkaz na daném slově), vložím odkaz znovu a odešlu článek, tak to funguje jak má.
(jen pro upřesnění - na začátek / konec textu to vloží <p> / </p>. To bych taky chtěl odstranit, protože to dělá velké mezery zbytečně ... ale o odstranění by se patrně mělo postarat to přepsání EnterMode ... nicméně to nefunguje.)

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava cross182 v 22.02.2009 11:11.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 16:34

He další z mých věcí co jsou ve frontě nevim jestli to tu už bylo ale našel jsem...........

FCKeditor a zbytečný tag odstavce <p></p>

Možná Vám vadí vlastnost FCKeditoru, kdy prázdný text je vrácen jako prázdný odstavec, ale lze to vypnout.

Editujte konfigurační soubor FCKeditoru, fckconfig.js a přidejte řádek FCKConfig.IgnoreEmptyParagraphValue = true ;, pokud už tam není. Pokud je, nastavte hodnotu na true.

Pak bude pro příště vždy místo prázdného odstavce vrácena prázdná hodnota. Takže když nic do FCKeditoru nenapíše autor, tak výsledkem hodnoty textu bude "", tedy prázdná hodnota (empty).

Dejte vedět :-)


Tak ne JINAK:

FCKConfig.EnterMode = 'br' ; // p | div | br
FCKConfig.ShiftEnterMode = 'br' ; // p | div | br

Akorad na hrube odradkovani, musete odentrovat 2x, (<br /><br />) ale uz se to chova dobre a nedela to odstavce. ty si udelate sami..........

Je to tak? :-)

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Atifan v 27.02.2009 16:59.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 18:57

Nechápu to, ale najednou to jde ... tolikrát jsem toto už přepisoval, ale ... jde to. Díky.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: Jenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-01, 05:30

FCKeditor má rozsáhlé nastavovací menu o mnoha položkách. V phpRS s ním zkušenosti nemám, implementoval jsem jej pouze do Drupalu. Pokud je toto menu dostupné i v phpRS tak tento problém automatickýho převodu textu do entit se nechá vyřešit více než elegantně. Pokud je tedy toto menu v phpRS k dispozici, tak v sekci "Pokročilé volby" se do zcela prázdného okna "Custom Javascript configuration" vloží:
FCKConfig.IncludeLatinEntities = false ;

Přesně tak, jak je to tu napsané. Jinak hláška a problém. Pokud v phpPRS menu není, nechá se to uklohnit ručně v souboru fckeditor.config.js, co FCK má v těle modulu. A entity jsou pryč. Zase na druhou stranu to má jistý smysl, entity nedovolí útočníkovi vpálit do systému přes FCK škodlivý skript. Ale upravovat takový text ve zdroji je zase nad lidské síly.
Problém možná vypukne jinde, pokud není FCK počeštěný, budou veškeré pokyny a bublinky pod odkazy a tlačítky v angličtině. Já jsem také FCK nepočešťoval, protože mne nebaví po každé aktualizaci /že je jich ale Drupalu a i u modulů samotných množství více než velké, FCK sám měl aktualizaci v lednu 2009 a čeká se další, protože je již venku betaverze/ tak tedy to tam po aktualizaci soukat znova. Drupal sám to ale obchází /pokud má českou lokalizaci/ velmi elegantně, dodává pro FCK potřebnou češtinu přímo z jádra. Je na to finta, v lokalizaci jazyka se nechá stále EN, ale hned pod okénkem s touto volbou je další, kde se nastaví autodetekce jazyka /Auto-detect language - true/ a je vystaráno.
FCK je dobrý editor, jeho hlavní přednost vidím v zabudovaném kodéru Wordovskýho salátu do slušnýho a 100% validního /!!/ kódu. Dále vynikající management obrázků a odkazů, včetně skriptování v Jávě, kdy lze obejít to, že odkaz do extra okna není XHTML standartem podporován a není to pak validní. FCK to elegantně obchází naskriptováním. Ale s vložením FCK do phpRS to bude asi taneční hodina pro více pokročilé. Tedy, aby mu zůstaly všechny funkce a výhody, které má. TINY je už na tom hůře, tedy s validitou kódu.

Omezení užívání FCK:
Někdo to tu psal že by chtěl aby měl FCK jen někdo, tak toto se nechá u FCK dobře vyřešit, ale opět potřebujeme to konfigurační menu. Musíme se dostat do "FCKeditor Global Profile", otevřít zde složku "Visibility settings" , první je tam roletka nastavená na "exculde", přehodíme ji na "inculde". Pak následují asi tři textová okna voleb, kde v prvním smažeme úplně všechno a napíšeme tam:
edit-body

V dalším textovém okně od shora ponecháme:
admin/*/logintoboggan

a hned na další řádek pod to:
node/add/*

Zde ale asi narazíme - tento řetězec musíme zřejmě v phpRS nahradit něčím, co souvicí v phpRS s volbou a obsluhou článků a souborem, který má na starosti jejich vkládání /node.tpl dělá, mimo šablon v Drupalu zřejmě to obsluhování obsahu /články, stránky/.
Výsledek toho úsilí, alespoň tedy u mne byl, že FCK je k dispozici jen u nabíjení stránek, článků a při úpravě menu v blocích. V komentářích už není, useři jej tam menusí mít. Pokud jsou někteří registrovaní useři neukáznění, tak těm lze zakázat FCK přímo v jeich profilech natvrdo, což by snad u phpRS také šlo.
Třetí textové okno v sekci "Visibility settings" ignorujeme. Ale věřím tomu, že je tady dost schopných odborníků, kteří poradí, otatně jak čtu FCK už v phpRS rozchodili. Já osobně jsem si do FCK přidával nějaký funkce navíc, co nejsou v distribučním balíčku /rovnání textu do boků, FCKna celej monitor/. To se dá udělat snadno právě v tom konfiguráku fckeditor.config.js Pokud chcete, mohu poradit, tedy to málo co vím, chystám se tam ještě dobastlit stránkování, když je článek moc dlouhej. V Drupalu+FCK jsem v nějak v obraze, ale FCK versus phpRS, bohužel nemohu sloužit, ale věřím že by to mělo jít, tedy jej do phpRS začlenit s plnou parádou. phpRS by na tom jedině vydělalo...



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava Jenda v 01.03.2009 05:41.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-01, 15:27

Jenda: Otázka implementácie FCK do akéhokoľvek textarea je otázka pár minút. Je tu na fo samostatná sekcia fóra, kde je popísaných niekoľko možností ako to dostať do phpRS.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: karel (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-17, 21:45

Potřeboval bych poradit jak vložit na web youtube video, když mám úpravu na FCKeditor ? Když vložím embed ukáže se jen tento kod ne video. Jak dosáhnout toho aby se zobrazily video?

Děkuji

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-19, 00:07


Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.