phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: kolcaba (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-02, 16:16

mam velky problem. Udelal jsem web www.fap.xf.cz ,ale vzdy jsem ho prohlizel jen ve Firefoxu, kde se zourazuje normalne. Kdyz ho otevru v IE, vypada priserne, nevite nekdo co s tim?Jestli se to neda nejak upravit?

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-02, 16:41

ano da

- zmenit 24bit PNG obrazky na 256 farebne (IE nevie robit alpha priehladnost)
- osamostatnit hlavicky z toho hlavneho <table> co pouzivas na dizajn, dva zanorene table su fakt sila (nic proti tebe Patriku, ked to budes citat ;) )
- poupravovat trochu css aby to logo nebolo tak hore a nebola ta verlryba v tom menu.

inak nevidim, ze by tam boli nejake problemy medzi Moz a IE

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-02, 16:43

první (a hlavní) problém je, že v IE nefunguje průhlednost obrázků .PNG. (snad se toho dá nějak docílit, někde jsem to četl, ale už nevím kde) Tak bych je buď vyměnil za jijich GIF varianty, a když to nepůjde (barvy, které v GIF nejsou etc.) tak za jejich varianty v JPG, a pozadí by bylo to, co bude jako pozadí na webu. Pak bych si ještě pohrál s tím logem ..

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 10:27

Smiko:
Ano pravda, tých tabuliek je tam zanorených dosť, uznávam. Skús ale niekedy vytvoriť layout ;) Tie zanorené tabulky sú tam LEN kvôli spravnemu zobrazreniu v MSIE, predtým to bolo celé ako jedna talula, ale v tom ****** MSIE proste nedržalo nastavenie šírky blokov v kombinácii s collspan a rowspan.

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 14:00

Patrik:
uznavam ze IE je shit. poznam na vlastnej kozi ked volaco testujem v Mozille a naraz sa prepnem do IE tak ani neviem kde mam zacat robit upravy :)
inak, nemyslis ze by bolo lepsie dat zahlavie a zapatie stranky do samostatnych divov ako ich pripajat k tabule a potom do nej zanorit dalsiu blokovu tabulku ?

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: kolcaba (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 18:24

tak jsme se aspon shodli na tom,ze IE je shit. Ted jsem se bavil s jednim kamosem a ten rikal, ze aby se mi ty obrazky nahore nerozjizdely tak mam v CSS uzamknout tabulky. Nevite nekdo jak na to?:-) nechci kvuli tomu zakladat dalsi tema...

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 18:29

smiko napísal/a:
-------------------------------------------------------
> inak, nemyslis ze by bolo lepsie dat zahlavie a
> zapatie stranky do samostatnych divov ako ich
> pripajat k tabule a potom do nej zanorit dalsiu
> blokovu tabulku ?

Nechápem presne čo myslíš ale s tým zjednodušením bol problém. V tomto prípade ide o roztiahnutie na výšku aj pri menšom obsahu ako je výška stránky ...a dalšie veci súvisiace s nadväznosťou pozadia bokov.






Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 03.04.2006 18:29.

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: kolcaba (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 18:37

ehm... me se neptej co by bylo lepsi, ja vubec netusim. Zacal jsem s phpRS minuly tyden a taky to tak vypada.Predtim jsem delal jen stranky ve Frontpage:-)

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 18:58

Patrik:
no myslel som prave to,ze oproti povodnemu freestyle si v 2006 zahrnul hlavicku aj paticku stranky do tabulky. co ja osobne povazujem za dost nevhodne.

proste si spravil toto:
<table>
halvicka
<table>
bloky
</table>
paticka
</table>


proste dvojite zanorene tabulky mi nejdu nejako do hlavy. neslo to spravit s <div> v halvicke a paticke aby si sa vyhol dvojitym tabulkam ?

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 22:13

<OT>
umístit na stránky dovětek: "Neoptimalizováno pro MSIE"
</OT>


to, že je MSIE "Shit" ví snad kde kdo, ale stejně to kde kdo používá. Nic s tím nenaděláme, jde jen jediné...
Udělat stránky tak, aby se v MSIE "tak nějak" zobrazili, a zárověň na to upozornit tím dovětkem, že všechny browsery to zobrazí OK, jen ten MSIE ne...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pykaso (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 00:30

bohužel toto není řešení

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 10:37

Smiko:
Pokiaľ si spomínam, tak te DIV robil šarapatu v tom, že pri zmenšení tabuľky "trčí" v nej obsah von, už si presne nepamätám dôvody :) ale pôvodný návrh freestyle2006 bol o jednej tabuľke a nebehalo to dobre... Ak máš nápad ako to zjednodušiť napíš.

Čo sa týka MSIE, treba používať také konštrukcie ktoré mu nerobia problém... a hackovať, podtržítkovaž alebo matrjoškovať... a modliť sa. Modliť sa k Najvyššiemu adminovy, aby nám úbohým webmasterom konečne zoslal spásu z binárneho neba v podobe novej verzie tej pekelnej paródie na browser s menom MSIE. Aby tu tá zdochlina, ktorú zabudli zakopať už toľko nesmrdela. MSIE by sa mohol volať ZombieBrowser :-D ROFL

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 11:38

pykaso napsal/a:
-------------------------------------------------------
> bohužel toto není řešení

není, já vím...

ale sám víš nejlépe, že hledat odpověď na tuhle otázku není nic tak těžkého a na netu je toho spousta. Strýček "google" toho vyhodí tolik, že je co číst...

Jenže lidem se tak nějak číst nechce... :-((

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 13:58

Jak myslis ze trci ?
Sak sa definovat min-wight. viem, ze to IE nepodporuje ale kazdy dizajn je stavany na urcite rozlisenie. Pri zuzovani stranky sa obrazky zacnu vytrcat mimo tento div, ale to nieje chyba. myslis, ze si tu stranku bude niekto zmensovat na menej ako 790px do sirky ? neblazni :) to ako by si povedal ze treba robit stranky tak aby si ich pohli pozriet ludia aj s IE 5. to by bola najvacsia hlupost. cas straveny pri tom odladovani nestoji za to.
ja robim stranky tak aby vyzerali na IE 6 dobre. a ked vyzeraju na IE 6 dobre, tak budu aj na IE 5.5 lebo tam velka zmena nieje.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 14:42

smiko napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Jak myslis ze trci ?
> Sak sa definovat min-wight. viem, ze to IE
> nepodporuje ale kazdy dizajn je stavany na urcite
> rozlisenie. Pri zuzovani stranky sa obrazky zacnu
> vytrcat mimo tento div, ale to nieje chyba.
> myslis, ze si tu stranku bude niekto zmensovat na
> menej ako 790px do sirky ? neblazni :) to ako by

Ach jaj, zas ma nutiš reagovat na veci ktore som pisal x krát a viem ze moj nazor poznas :( Nejde len o šírku stránky ale aj o šírku obsahu, ktorý dopredu nepoznáš pretože ide o red. systém. A nevieš kedy je alebo môže byť šírka obsahu väčšia ako šírka stránky... zas tu vzniká v MSIE problém.

> si povedal ze treba robit stranky tak aby si ich
> pohli pozriet ludia aj s IE 5. to by bola
> najvacsia hlupost. cas straveny pri tom odladovani
> nestoji za to.

na weblog nie, na komercny web urcite ano, u mna meriam MSIE 5 este stale okolo 7% to je dosť. Napríklad žiadny z komercných portálov si nedovolí utrpiet na "cti" tým že budú mať v MSIE niekde rozhodený design - preto radšej použijú tabuľky.

Čo sa tyka optimalizácie na rozlíšenie - ja mam na to názor asi takyto: stranky by mali byť zobrazené korektne čitateľne a správne pokiaľ možno bez ohľadu na zobrazovacie možnosti zariadenia, ktorým ho prezeráš, t.j. ak existuje 5%. Navyše ocením keď layout "drží" aj pri 1600 x 200 s 200% velkosťou písma.
Záleží ale dosť na cielovej skupine. Na weblogu je to fakt jedno...




Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 14:51

Patrik:

ale ja nehovorim o obsahu. ak budes mat stredovu tabulku definovanu s urcitou sirkou ohranicenu z kazdej strany, tak vies ze sa nerozsiri podla pisma, ale bude drzat tvar. zmensovat sa moze, pismo sa zorvna.
ja som reagoval na zahlavie a zapatie kde tie tabulky nemuseli byt

to je dost velka navstevnost tych 7% s IE 5. jakoze ked robis tabulkovy layout tak to vyzera takmer vsade rovnako to hej. lenze mi islo len o tu hlavicku a paticku

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 15:32

Nic v zlom ale skus pred kritikou o tom trochu rozmyslat. Take kritizovanie "je to zle pretoze su zanorene tabulky" neberiem. Ukaz, ako by si to spravil bez tej tabulky - hlavne si vsimni pozadie bocnych blokov v layoute fs2006. Dalsia vec je ze sirka nie je fixna, ale meni sa. No a bonbonik nakoniec je to cele 100% na vysku aj ked je vyska obsahu mensia ako vyska okna prehliadaca, footer drzi prilepeny na dolnom okraji ale pritom meni svoju vysku podla obsahu. Pismo mozes zvacsit/zmensit takmer donekonecna a vsetko funguje ako ma. Ak toto spravis pure CSS tak aby:

- to fungovalo aspon v MOZ/FF IE 5+ a OPERE, bez rozpadov layoutu a bez neprijemneho trcaniu, orezu alebo prekryvania obsahu pri zmene velkosti pisma (alebo ak bude v bloku siroka tabulka ako napr. forum alebo download)
- bez JavaScriptu a zlozitych CSS hackov tak aby system pochopil a mohol upravovat aj zaciatocnik
- tak aby layout nebol jednoucelovy a aby ho "nezhodili" rozne doplny alebo pluginy, pri ktorých sa nedá predpokladat max. sirka bloku...

ak toto spravis, tak zjem vlastnú klavesnicu po kuskoch. :-D Rad si pockam na riesenie. Nie, ak to spravis - zjem ju vcelku nepokrajanu a neuvarenu.

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-27, 11:15

Chyba v IE 6.0

Naposledy som na webe upravoval zobrazovanie fotiek na stranke cez plugin "gal_admin" tak, aby sa zobrazovali pomocou lightboxu.

Potom som si vsimol, ze mi v IE hlasi chybu pri nacitani hlavnej stranky (index.php), chybova hlaska je: objekt "Misc" nie je definovany", chyba na riadku 407. Tuto chybu hlasi len na hlavnej stranke, pritom subor "index.php" som neupravoval a do clankovej sablony fs_base.sab som pridaval len skripty pre lightbox.

Predtym IE nehlasil ziadne chyby a nezda sa mi, zeby to bolo z dovodu pouzitia lightboxu a poslednych zmien co som urobil na webe. Ale sam od seba IE tu chybu nehlasi.

Stretol sa niekto s takouto chybou? Pripadne poradi niekto ako ju odtranit? Skontroloval som subory index.php a fs_base.sab a nevidim tam chybu, navyse riadok 407 tam nie je, takze v ktorom subore mam definovat objekt "misc" ?

Vdaka za kazdu radu.

Vo firefoxe tuto chybu nehlasi vobec.

[http://www.zeleznicne.info]

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-27, 15:46

Riadok chyby sa týka vygenerovaného HTML. Pozri tam. Prípadne v JS súbore, chcelo by to link na web, kde to robí alebo presný tvar chybovej hlášky.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 27.07.2009 15:47.

Re: IE a Firefox
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-27, 18:02

ahoj pa3k a vdaka za radu,

to ma mohlo napadnut a pozriet zdrojovy kod stranky, ale panika premohla racionalne uvazovanie.

Chyba na mojom webe www.zeleznicne.info nema nic spolocne lightboxom, ktory som pridal pre zobrazovanie obrazkov, ale v piatok som pridal jednu novinku a spolu s textom sa ulozila aj cast kodu:

"Misc.createSwitch("zoom", [["azoom-1", "zoom1"], ["azoom-2", "zoom2"], ["azoom-3", "zoom3"]], [Storage.data, "zoom"]);"

Chybu som si samozrejme nevsimol hned. Zajtra si to este overim na druhom PC, lebo doma nemam nainstalovany windows. Ale asi to bude ono. Chybu hlasi na hlavnej stranke a dalsich podstrankach 2, 3, ---- teda tam, kde sa zobrazuje plugin novinky,

Ale mi odlahlo ;)

Je to tak, ze to robil ten kod, po odstraneni novinky problemy zmizli. ;)



[http://www.zeleznicne.info]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pertinax v 28.07.2009 09:05.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.