phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Zpětná kompatibilita 2.8.0 s 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: bendy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-03, 22:59

Vzhledem k tomu, že napr. tabulka rs_clanky ve verzi 2.8.0 obsahuje oproti starsi verzi vice sloupcu, mám dotaz jestli bude možný jednoduchy upgrade na novou verzi. Zkousel jsem z 2.6.5 importovat databazi (i pouze tabulku s clanky), ale zatim neuspesne.
diky bendy

Re: Zpětná kompatibilita 2.8.0 s 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-03, 23:23

až bude plná verze, budou tam i rozdílové SQL skripty, takže to bude možné snadno.

Re: Zpětná kompatibilita 2.8.0 s 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: bendy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-04, 11:29

Kryšpín napsal/a:
-------------------------------------------------------
> až bude plná verze, budou tam i rozdílové SQL
> skripty, takže to bude možné snadno.

Diky Kryspine
hodne jsi me uklidnil. Prepisovat 200 clanku a o galeriich ani nemluve...., uff



Re: Zpětná kompatibilita 2.8.0 s 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: JimNorton (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-17, 23:25

No jak jsem na to koukal, tak jsem mel take trosicku obavy.Ale pak jsem si rekl, ze je to jen Beta verze, ktera se do finalni jeste zmeni.Tak jsem doufal v neco takoveho, co odpovedel Kryspin.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JimNorton v 17.01.2006 23:28.

Re: Zpětná kompatibilita 2.8.0 s 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Vobo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 12:54

Už jsem úplně nedečkavej na novou verzi a měl bych otázku.
Vzhledem ke změně tvaru adresy článků, budu muset všechny články "přepisovat"? Nová verze linků se mi moc líbí, jen přemýšlím jak to udělat s těma původníma linkama.
Dík za odpověď
Martin

Re: Zpětná kompatibilita 2.8.0 s 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 13:18

Jestli máte na mysli tu změnu, kdy je v adrese něco jako: ......Jak-jsem-si-znovu-natloukl-nos .....
tak to bude automaticky vygenerované z názvu článku (v tomto případě by se článek jmenoval Jak jsem si znovu natloukl nos a ta změna v linku přibude automaticky, u VŠECH článků.

Re: Zpětná kompatibilita 2.8.0 s 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 15:42

Kryšpín

on myslel najskor zmenu v cisle clanku. nazov v adrese nehra rozhodujucu ulohu, ale prave cislovanie ktore sa zmenilo z tvaru RRRR/MM/DD/cislo clanku, na tvar RRRR/MM/cislo clanku.

ano kompatibilita bude zachovana. nebudes musiet nic prepisovat. a ked sa ti pacil stary format, tak sa to bude dat prerobit. (aj mne sa pacil, ale uz nebol postacujuci vzhladom k tomu, ze niektori vydavali viac ako 99 clankov denne)

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Zpětná kompatibilita 2.8.0 s 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 16:24

Dodám ešte toľko, že phpRS je (resp. pokiaľ moja pamäť siaha vždy BOLO) dopredne kompatibilné voči novšej verzii systému. Myslím, že toto je aj snaha jeho autora - t.z. je zaručená môžnosť automatického prechodu základnej časti systému zo staršej verzie na verziu novú a to pomocou SQL upgrade skriptu. Je to bez komplikácií s prepisovaním článkov alebo iných dát do novej verzie systému. Jednoducho funguje tzv. SQL script pre upgrade starého systému na nový. Vymenia sa súbory, databáza zostane pôvodná, len sa upraví pomocou UPGRADE scriptu. Určité komplikácie môžu nastať ale vždy sa dajú riešiť a býva to v upozornení v inštalačnom balíku - ako napríklad známy problém s prenosom oprávnení užívateľov z verzie 255 na 265.

Do určitej miery funguje aj kompatibilita spätná, t.j. nová verzia phpRS je DO URČITEJ MIERY spätne kompatibilná s layoutami, rozšíreniami a doplnkami, ktoré sú určené pre staršie verzie.

Pre lepšie pochopenie tejto problematiky odporúčam nahliadnuť do súborov z distribúcie 265:
dulezite_zmeny.txt
upgrade_na_2-6-5_cz.txt
Podobný systém bude fungovať aj pri prechode z 265 na 280.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.