Správce souborů : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně pluginu Správce souborů?
phpRS - redakční a informační systém
Upload více souborů
Zaslán uživatelem/kou: Lads (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-28, 12:23

Dobrý den,

používám plugin Správce souborů (na phpRS 265) a jsem s ním velmi spokojen... jediná věc, která mi chybí je nějaká možnost uploadu více souborů najednou. Mluvím řádově o 50 až 100 souborech. Uploadovat je po jednom je skoro o duševní zdraví.

Proto bych se chtěl zeptat, zda už někdo podobný problém řešil a jaké by bylo možné řešení...

předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Re: Upload více souborů
Zaslán uživatelem/kou: Lads (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-28, 12:39

v současné době mě napadají následující nápady:

a) umístit na stránku více políček pro načítání - toto řešení je sice snadno proveditelné, ale můj problém to neřeší - stejně člověk musí asi 50x vybrat soubor - a to je jak už jsem řekl o duševní zdraví a také je to hodně náchylné k chybám - člověk sem tam na něco zapomene, pak to musí dohledávat...

b) asi existuje nějaký způsob, jak vybrat více souborů najednou - podobně je to vidět např. v Flicker (viz. [http://blog.converter.cz/index.php?p=1302&c=1] ) nebo ve WordPressu (viz. [http://wordpress.org/development/2008/03/wordpress-25-rc2/] ) - to by bylo asi uživatelsky nejpřívětivější, ale na integraci by to bylo obtížnější...

c) další možnost bych viděl na uploadu souborů přes FTP do nějaké speciální složky odkud si je následně nějaký můj skript přebere, vloží do Správce souborů apod. Toto řešení mi v současné době asi příjde nejpřijatelnější jak pro uživatele, tak pro relativně snadnou integraci...

d) samozřejmě by byla možnost nahrávat soubory jen přes FTP a do Správce souborů je nepřidávat, ale myslím, že pro větší web je právě Správce souborů hodně důležitý, aby vytvořil nějaký pořádek v souborech... dyť tím, že jsou v vlastně informace o souborech v databázi se s nima dá dělat spousta věcí :-)

Rád bych se zeptal jaké řešení by jste doporučovali?

Re: Upload více souborů
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-29, 14:14

A/ obmedzenie je v max_upload_size a max_post_size
B/ jedine cez Javu , flash alebo podobný plugin, v HTML ani v JavaScripte to spraviť nejde
C/ dá sa, stačí spraviť jednoduchý plugin, ktorý prehľadá zvolený adresár, nájde všetky súbory a po jednom ich podhodí správcovy súborou, resp. ich priamo premiestni do zadaního adresára a uloží do databázy - trochu náročné na úpravy ale bez obmedzení (JavaScriptom s automatickým preposielaním zoznamu súborov cez post sa dá obísť obmedzenie aj na mat_time_limit (default býva 30 sec) ak to hosting neumožňuje nastaviť
D/ :-) no comment

Re: Upload více souborů
Zaslán uživatelem/kou: Lads (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-29, 15:05

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Osobně jsem zvolil možnost C. Napsal jsem na to jednoduchou úpravu, zrovna ji testuji. i na výkon. Pokud by byl zájem rád se o ni podělím, ikdyž by to potřebovala zkontrolovat...



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.