phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
problém nekompatibility verzí MySQL
Zaslán uživatelem/kou: Kolči (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-02, 18:58

Jsem zacatecnik a pokousim se zprovoznit phpRS.Nastavim config,nahraju to na ftp spustim samocinnej script db phprs.php,vyplnim tabulku dam odeslat a zobrazi se jen prazdna stranka.To je prvni problem.A ted druhy:Kdyz se chci prihlasit jako admin s heslem heslo,napise mi to tohle:Systém nemůže nalézt potřebné databázové tabulky! / Could not find database tables!--Prosím poradte mi nekdo,a nerikejte mi ze sem blbej.Jsem zacatecnik,co chce vyzkouset phpRS



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 25.12.2005 18:28.

Re: poradte PROSIIIIM
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-02, 21:52

1. vyzkoušej to nejdříve na lokále, je to lepší a pro úpravy vhodnější.
2. nejspíše jsi něco napsal špatně do toho zákládače phpRS databáze, a/nebo do config.php (můj odhad)
3. databázi můžeš vytvořit i pomocí phpMyAdmina, bývá na kdejakém hostingu. Lze do něj nahrát SQL skript na vytvoření databáze taky. (ten získáš například na lokále pomocí zálohy phpRS databáze)

Re: poradte PROSIIIIM
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-03, 06:12

Databázi určitě vytvoř v phpMyAdminovi .. on někdy zlobí db_phprs.php ... (v nové verzi mi nejel ještě nai jednou a to jsem jí instaloval mockrát ... za BFU se nepokládám, ale tohle už mě dostává :) .. asi tam bude něco, čemu jaksi něco jinýho vadí :D

Prostě to založ v phpMyAdminovi ... to je jistota a je to bez problémů :)

A zkus třeba použít vyhledávání ... proto to fórum tu možnost má .. podobné problémy se tu řešili snad stokrát ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: poradte PROSIIIIM
Zaslán uživatelem/kou: celeb (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-06, 20:12

Ja som mal velmi podobny problém...Nahral som súbory presne ako bolo povedané...Nastavil som config.php (toto mám na 99% dobre pretože som to pužíval pri jednom fóre a to fungovalo bez chyby...) a dal som db_phprs.php a tam cista stranka... A okrem toho ked som skusal predtym tak vypisalo ze nie je mozne vytvgorit spojenie...

Re: poradte PROSIIIIM
Zaslán uživatelem/kou: celeb (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-06, 20:27

ak by sa nahodou niekto nasiel kto toto prave cita a je online najde ma na ICQ 340 470 744

Re: poradte PROSIIIIM
Zaslán uživatelem/kou: Hyena (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-21, 09:17

Mne zase rozchodenie cez db_phprs nejde, ked to robim cez Firefox. S IE tento problem nemam. Co je sice blizko vrcholu absurdity, ale tak uz to byva. :-)

Re: poradte PROSIIIIM
Zaslán uživatelem/kou: Dawe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-23, 23:25

Podlemně nejlepší je narvat to tam přez phpmyadmina :) takle to dělám vždycky a nikdy sem s tim nemel problém...ale třeba s instalací přes nějaký stránky,skripty, mám potíže docela často :p (třeba u galerií nebo fór)

Dawe
[http://ww2-memorials.com]
PHP antitalent

Re: poradte PROSIIIIM
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-23, 23:31

podle mne je nejlepsi narvat databazi z command lajny... :)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: poradte PROSIIIIM
Zaslán uživatelem/kou: mxiq (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-12-23, 23:12

Narazil jsem na totožný problém (po vyplnění údajů v db_phprs.php jen prázdná stránka).

Při nasypávání sql scriptu přez cmdline i PhpMyAdmina hlásí chybu na řádku 54, nechce se mu vejít text do proměnné "titulek" v tabulce rs_ankety.

Skusil jsem to obejít, naplnění problematické tabulky přeskočit a nechat script běžet od toho řádku dál, ale chyba se opakuje na řádku 81, pro proměnnou obsah. Není mi jasné proč k chybě vůbec došlo, syntaxe vypadá na první pohled OK (stejně jako jinde, sql znám jen z rychlíku).
Mám strach že i když přeskočím všechny chyby a naplním ty zlobivé tabulky ručně, celý systém nepoběží korektně. Co s tím?

Prostředí : MS W2000-Server s IIS, MySQL 5.0.17, PHP 5.1.1, phpRS 2.6.5 (win1250)

M.

Re: poradte PROSIIIIM
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-12-24, 12:31

mxiq napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Narazil jsem na totožný problém (po vyplnění údajů v db_phprs.php jen prázdná stránka).
>
> Při nasypávání sql scriptu přez cmdline i PhpMyAdmina hlásí chybu na řádku 54, nechce se mu
> vejít text do proměnné "titulek" v tabulce rs_ankety.
> Prostředí : MS W2000-Server s IIS, MySQL 5.0.17, PHP 5.1.1, phpRS 2.6.5 (win1250)

jasně, problém nekompatibility MySQL... ale řešeno to tu už také bylo..
pokud si dobře pamatuji, tak default se s novými verzemi moc nesnáší...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: poradte PROSIIIIM
Zaslán uživatelem/kou: mxiq (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-12-24, 19:36

Skutečně... s MySQL 4 se všechno rozběhlo na poprvé.

THX. M.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.