phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Zadavani noveho uzivatele / admina
Zaslán uživatelem/kou: michal.siman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-06, 11:07

Mam drobny problem. Jelikoz nejsem paranoidni jako nekteri uzivatele internetu, tak pouzivam vsude jedno prihlasovaci jmeno a heslo. Teda pokud to jde. A prave v nove (a asi ani ve stare) phpRS to nejde. Respektive, kdyz chci zadat sve obvykle uzivatelske jmeno tak mi to vypise hlasku ze:

Přidání uživatele (autora)

Error U1: Požadovanou akci nelze provést, jelikož uživatelské jméno je příliš dlouhé! Maximální velikost je 10 znaků.

Zpět na hlavní stránku sekce

Coz mi prijde v dnesni dobe opravdu velmi OMEZUJICI. Nedalo by se s tim neco udelat? A jeste je tu jeden drobny detail, v te chybove hlasce je napsano ze "uživatelské jméno je příliš dlouhé!" ale kdyz se vratim zpet na ten formular tak tam zadna polozka s nazvem "uživatelské jméno" neni, je tam pouze polozka s nazvem "Uživatel (User)" - sice detail, ale vypada to blbe :-)

Re: Zadavani noveho uzivatele / admina
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-06, 11:29

z milionu uzivatelu si na to nikdo nestezoval

uprav si to - auser.php

if (StrLen($GLOBALS["pruser"])>10): // test na velikost

nevim jaxe k tomu postavi databaze, nemam cas to ted hledat;

ad cestina) tak pokud ti TOHLE vadi, tak teda potes panbuh

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Zadavani noveho uzivatele / admina
Zaslán uživatelem/kou: michal.siman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-06, 11:36

ad cestina: netika se to cestiny, tyka se to toho, ze se v chybove hlasce odkazuje na nazev pole, ktery ale neexistuje protoze se to pole jmenuje uplne jinak. mne to vubec nevadi, ale dovedu si predstavit jak nekdo to pole hleda a divi co mu to vlastne pises :-)) bylo to jen upozorneni!

ad vice jak 10 pismen v username: nevim jestli pouziva phpRS milion uzivatelu (pouzivat tohle cislo bych se docela bal zvlast kdyz je nas 10 milionu) ale v kazdem pripade dle mych zkusenosti se ma vec tak ze vetsina lidi si radci upravi login nez by si stezovala, to jsme mi, cesi :-), ale me uz pekne stve si pamatovat desitky loginu a hesel a chtel bych vsude pouzivat stejne! bylo to opet jen upozorneni!

Re: Zadavani noveho uzivatele / admina
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-06, 11:39

No jo, milion je nadsazeny, ale stejne :-) BTW phpRS nepouzivaji jenom cesi, takze taky bacha na to.

ad znova cestina: ja myslim, ze kazdymu dojde co tim je mysleny, pokud ne, ma tu forum aby se zeptal, nee? :-)

ad 10 znaku) zvol si kratsi prihlasovaci udaje vsude :-D ja mam 8 a 9 a nestezuju si :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Zadavani noveho uzivatele / admina
Zaslán uživatelem/kou: michal.siman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-06, 11:45

ad milion: ok, tak jeste slovaci (nebo vis o jine narodnosti ktere to puziva?) :-)

ad cestina: oki

ad 10 znaku: ja si prece nebudu menit sve nekolik uzivane uzivatelske jmeno!? radeji si upravim to omezeni v kodu :-), pokud to jde tak volim vzdy radeji upravu kodu :-)

Re: Zadavani noveho uzivatele / admina
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-06, 11:51

Uz sice odbihame od tematu, ale...

ad milion) vim o par anglickych (ci nemeckych) webech, kteri phpRS pouzivaji. Nerikam ze si ten web delali nemci ci anglicani, delal to nekdo ceskej (slovenskej) ale nemci a anglicani to pouzivaji.

ad 10 znaku) taky proto jsem ti poradil kde to upravit

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Zadavani noveho uzivatele / admina
Zaslán uživatelem/kou: michal.siman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-06, 12:03

nechci vyvolavat flameware, je mi jasne ze se urcite najde nejaky nasinec ktery prepise vramci "zakazky" phpRS do ciziho jazyka, ale myslim ze jsou to opravdu jen vyjimky.

realna cisla znas asi ty, dle meho nazoru muze na phpRS bezet tak rekneme tisicovka realnych webu (a ted myslim alespon trochu funkcnich ne jen testovaci a nikdy poradne nepouzite na nejakem free hostingu). a i ten tisic je mozna hodne velka nadsazka.

nicmene phpRS je urcen primarne (zatim) pro cesky nebo slovensky hovoriciho uzivatele a vzhledem k teto skutecnosti a k nekolika stovkam opravdu kvalitnich a smysluplnych pouziti, je to jeden z nejlepsich pocinu na ceskem internetu - a to myslim naprosto vazne. sam jsme vyzkousel nekolik podobnych redakcnich systemu, od nuke az po blogCMS radka hulana, a myslim, ze ac je ten posledne jmenovany velice dobry a temer profesionalni nastroj, ze phpRS je opravdu spicka pro ceskeho uzivatele ktery nema na systemy za desitky tisic.

takze otazka zni (pokud se ti na ni chce odpovedet, pokud to cislo vubec znas): kolik existuje fukcnich a smysluplnych realizaci phpRS? (ja to tipuju do tisicovky max. a mysliom ze je to hodne DOBRY vysledek pro vsechny lidi kolem phpRS!)

Re: Zadavani noveho uzivatele / admina
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-06, 12:11

Dejme tomu ze v seznamu phpRS webu je aktualne 641 webu. Dejme tomu ze 41 z toho seznamu jich nefunguje.

To mameee, dejme tomu 600. Dejme tomu, ze prave je 100 webu v priprave. To mame 700. Jeste musime zapocitat weby, ktere v seznamu nejsou (proc tam nejsou to je druha otazka), to muze byt dobrych 200 webu. Dostavame se tak na cislo 900. I kdybych se netrefil presne, neco kolem 800 webu to bude. Zda je to cislo uspesne, to at si kazdy urci sam, ja myslim ze to uspech rozhodne je!

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Zadavani noveho uzivatele / admina
Zaslán uživatelem/kou: michal.siman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-06, 12:13

No a tim bych to tu uzavrel :-) ja osobne myslim ze je to cislo velmi uspesne!

Re: Zadavani noveho uzivatele / admina
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-06, 12:33

Michalek napsal/a:
-------------------------------------------------------
> uprav si to - auser.php
>
> if (StrLen($GLOBALS["pruser"])>10): // test na
> velikost
>
> nevim jaxe k tomu postavi databaze, nemam cas to
> ted hledat;

Struktura tabulky `rs_user` a zmenit //user` varchar(10) NOT NULL default ''// ovsem hodnotu u pole ..


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.