phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Testovani 265b3: mozna doplneni
Zaslán uživatelem/kou: mat. (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-01, 18:20

Zdravim všechny.

Par postrehu ci poznamek k nove verzi.

Velmi si vazim všech, kteří vyvijeji a prispivaji k neustalemu zlepsovani systemu phpRS.
Na tomto poli si myslim, ze snaha p. Jirky Lukase a dalsich je unikatni a redakcni systém v podobe phpRS a jeho veskerych vytecnych atributu (robusnost, jednoduchost, modularnost, rozisirelnost, snadna obsluha, instalace, atd.) nemá často konkurenci ani u drahych placenych RS.

Vyvoj sleduji jiz téměř 2 roky, s obvykle delsimi prestavkami zavinenymi pracovnim vytizenim se k phpRS vždy rad vracim, dosledovavam nove zmeny, verze a hraji si (vetsinou) na localhostu (stabilni nemenou pak samozrejme "venku") a ucim se novym vecem v phpRS+mySQL.

Nyní jsem se po case opet dostal k nove verzi, shodou okolnosti jde o cerstve vydani treti beta verze 265. Přes všechny i zminene vyhody bych se však zameril na věci, které mi chybi.

Rad bych popsal mozna doplneni, které bych uvital.
(Jsou tu mozna nektere tipy, ktere se opakuji, ale jde o subjektivni pohled, tak se nezlobte.)

Jde zejména o muj pohled coby admina, resp. redaktora, writera.

1) Jiz několik patku doufam, ze se povede implementovat vylepseny import obrazku do interni galerie.
Jeste vic jsem doufal, kdyz primo v zakladni verzi phpRS je jiz externi galerie od M.Safuse.
Samotny napad a funkce galerie i s moznosti vkladani obrazku (i nahledu!) formou spec. phpRS tagu, je skvely, nicmene pro nektere serialove clanky (napr. cestovani), bych chtel naimportovat vice fotek najednou (coz jsem snad i u testovacich verzi ext.galerii od MŠ videl). Ozelim klidne NAZEV i POPISEK obrazku, ty at se nastavi na nejaky univerzalni (snad i volitelny) text pro všechny stejny. Ale importovat obrazek po obrazku je strasna otrocina.
REsenim by mohlo byt mozna trochu casove méně narocne naimportovani jednoho obrazku a pote všech dalsich jiz přes phpAdmina ci primou upravou sql tabulky (nakopiruju jeden radek a ten pak rozkopiruju…samozrejme pak nutna uprava napr. jmen souboru-obrazku..atd), ale když o tom jen trochu premyslim (nezkousel jsem), tak mi to prijde snad ještě otroctejsi.
Jako bonbonek by pak mohla pribyt moznost otvirat obrazky v plne velikosti z nahledu do novych oken uzaviratelnych pokuhym klikem na obrazek...

2) Jako Dalsi doplneni bych uvital…tzv. obrazek článku. Tedy moznost vkladani obrazku k clanku tak, aby se zobrazoval clanek na titulni strane (pripadne i při vysledich hledani, atd) sezvolenym OBRAZKEM, aby po kliknuti na obrazek se clanek otevrel, atd… Dodelavam tuto zmenu modifikaci a upravou nekolika souboru, nicmene je to takove kostrbate a při kazde zmene verze phpRS je nutno znovu opravovat. I proto by to mohlo byt v zakladu…
Ne každý sice o tohle ma zajem, ale jednoduchou volblou Vlozit obrazek ANO/NE lze mit na vyber, pripadne pokud se nevlozi "vlastni" obrazek, zobrazi se obrazek rubriky.

3) Vyborné prepracovani a doplneni komentaroveho systemu nemá chybu. At uz z pohledu ctenare (při psani mu nabizi jeho registrovane jmeno, atd.), tak z pohledu admina – mazani, editace, atd.
Proc ale komentare nezobrazit hned pod otevrenym clankem,ale je nutne se k nim (zbytecne?) proklikavat přes odkaz „Počet komentaru“ (ci podobne, jak si kdo upravi). Osobne si tuto upravu dodelavam, plati stejny pripad jako v predchozim bode – hodilo by se to jako standard.

PRo ted snad vse, co jsem mel na srdci.
Vetsina uprav lze doprogramovat, ale jak jsem napsal vyse - s novou verzi phpRS je pak spousta prace - vsechny upravy v podstate delat znovu...

Pokud vyjde trochu casu a HLAVNE se mi podari i svou troskou domlyna obohatit ci upravit zdroj podle mych(vasich) poznamek, podelim se!


Vsem diky za pripadnou reply.


Martin

Martin

----

Dont worry be happy! :-)

:: [http://cyklo.net]

Re: Testovani 265b3: mozna doplneni
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-01, 18:42

Zdravim, za vsechny dekuju za pochvalu phpRS :-)

ad 1)
Jojo, moje galerie umi (za optimalni situace) nahravat vice obrazku najednou. A co vic - do clanku lze pomoci tagu <obrazek> vlozit obrazek i z externi galerie, o cemz vlastne nikdo moc asi nevi. Provadi se to priblizne takhle: <obrazek id=123 nahled=ano externi=ano> kde id je id toho obrazku z externi galerie.
Je to oklika, ale doufam ze do dalsi verze (po 265) se neco provede i s galerii interni a nabizim se jako predelavac :-)
Co se tyka zobrazeni do noveho okna - moc se mi to nelibi ale je to subjektivni.

ad 2)
Na to jsem psal navod, ale abych rekl v phpRS mi to nechybi. Opet subjektivni nazor - ja to proste nepotrebuju :-)

ad 3)
Taky subjektivni... :-)
Me se to libi tak jak to mam a nemenil bych. Nekdo by zase chtel komentare rozepsane primo pod clankem, nekdo je tam nechce vubec. Resenim je udelat nejaky prepinatko (ci vylepsit sablony), ale na druhou stranu by to bylo zase trosku vice neprehledne (i kdyz co si budeme rikat, Jirka je kouzelnik a dokaze zprehlednit uplne vsechno :-))

PS to all ( lukluk ) :
Pokud jste si nevsimli, Jirka se snazi vzdy v nove verzi phpRS na neco zamerit. Dam priklad: Jirka se rozhodne, ze nova verze se bude jmenovat 2.7.0. a zameri se hlavne na predelani do css podoby a predelani interni galerie. Potom po Jirkovi ale nemuze nekdo chtit, aby se tam pridelalo tohle do komentaru, tohle do clanku a tohle do strankovych aliasu. Protoze to proste neni v te verzi priorita. Jirka asi nikdy (co si pamatuji a co jsem vnimal) nenapsal, ze tenhle napad zavrhuje (nikdy nerikej nikdy) a tak se treba techto funkci v dalsich phpRS dockame... Doufam ze jsem to nastinil dobre, pripadne prosim aby me nekdo (ze by Jirka?) opravil. :-)
Zdar.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Testovani 265b3: mozna doplneni
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-01, 19:53

ja k tomu navic dodam, (podle mne, ale to neni smerodatne :-) ) ze jirka se ted hlavne zameril na moznost jazykovych moznosti, coz je myslim priorita velice vitana.

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Testovani 265b3: mozna doplneni
Zaslán uživatelem/kou: PaBi3 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-01, 20:46

Ja by som rád videl v novej verzií phpRS(ostrej 2.6.5) možnosť vypnutia komentárov pre neregistrovaných užívateľov. Dalo by sa to nastavovať v konfigurácií. Asi všetko čo by som požadoval, inak je to celkom dobré :-)

_________________________
[http://pabi3.com/]
ICQ: 286-210-676 (nie som phpRS podpora)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.