phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Blokování uživatelů
Zaslán uživatelem/kou: tchamra (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 13:18

Ve verzi beta2 mám problém.
Často se mi samovolně uživatel zablokuje, a zablokuje to klidně administrátora.

Re: Blokování uživatelů
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 13:21

Zablokuje se pokud trikrat netrefis heslo pri prihlasovani (nebo nekdo jinej zkousi tvoje heslo a trikrat se netrefi)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Blokování uživatelů
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 13:28

Počet chybných pokusů se nastavuje v souboru config.php. Když si tam dáte vyšší číslo, tak to může vyřešit váš problém, ale osobně se domnívám, že v tomto případě je problém asi někde jinde. - Ptal bych se spíše, proč vznikají ty chybná přihlášení? Útočí někdo na můj web? Nebo se přihlašuji nestandardním způsobem (mám třeba někde uložené chybné heslo)? atd.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Blokování uživatelů
Zaslán uživatelem/kou: tchamra (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 13:34

Problém se projevil například v této situaci:
Chtěl jsem na svém webu vytvořit kamarádovi účet redaktora a vše jsem nastavil, ale vždy se mi po malé chvilce - asi po 2 načtených stránkách - užiavtel zablokoval. A před chvílí se zablokoval můj účet. Asi to budu muset obnovit přes databázi... :(

Re: Blokování uživatelů
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 13:52

Když si ke všem uživatelům přidáte e-mail, tak vám na příslušný e-mail dojde deblokační link, kterým může účet znovu aktivovat.

Jinak platí to co jsem napsal výše.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Blokování uživatelů
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 13:56

Napada me jeste ze je tam nejaky BUG. Resim ted nekde jinde ze nefunguje prihlasovani, proste se nejde prihlasit a vzdy to skonci chyovou hlaskou neznamy uzivatel...

Treba phpRS po prihlaseni neco "zblbne" a misto toho aby uzivatel byl prihlaseny, tak je prihlaseny jen na oko a mezitim co nacita admin menu se mu zapocitavaji spatne pokusy o zadani hesla? mno nevim...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Blokování uživatelů
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 16:39

To Michalek: No, je to dost hypotetické. Chtělo by to více indicií. Je nutné si uvědomit, že do standardního přihlašovacího mechanizmu byl pouze přidán test na počet chybných přihlášení. Čili nezměnila se logicka autorizace, ale bylo pouze přidáno hlídání jednoho stavu navíc.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava jirka v 07.02.2005 10:03.

Re: Blokování uživatelů
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-16, 19:09

Ja se jin chci zeptat jak je vyreseno to posilani zprav? Ve stare verzi my informacni maili nesli odesilat protoze host.sk nepodporuje funkci mail, nebo spis ji ma zakazanou. Proste by me zajimalo jak bych to mohl vyresit, nebo je to uz v nove verzi jinak?

Re: Blokování uživatelů
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-17, 10:36

Je to bohužel přes funkci mail(). - Jak to jednoduše vyřešit jinak mě moc nenapadá.

V případě, že není dostupná funkce mail, tak bych doporučoval nechat si větší prostor pro chyby (třeba 10) a případná vzniklá zablokování bych řešil buď změnou atributu přímo v databázi nebo přes upravený soubor deblokace.php - Jak upravit tento soubor je otázkou? Můžete např. zrušit kontrolu přes ověřovací řetězec a přidat si k tomu vlastní nějaké heslo.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Blokování uživatelů
Zaslán uživatelem/kou: Laupe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-20, 12:27

jedine co bych zmeniul, tak je kdyz ucet zablokuje admin tak bych tam dal hlasku "Ucet je blokovan administratorem" a kdyz je to zablokovano z duvodu zadani spatneho hesla tak hlasku "Ucet je blokovan z duvodu XX (kde XX bude pocet pokusu) spatnych pokusu se prihlasit" preci jenom je v tom makly rozdil.... co vy na to a hlavne co na to lukas?

=======================
Pavel "Laupe" Dvořák
ICQ: 234972238
WEB: [http://gameparadise.cz]
[http://smsbrana.net]
[http://programujeme.cz]



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.