phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: JEP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-05, 11:34

Zdravím,

provozuji phpRS v [http://zpravy.novoveveseli.cz/phprs] ,
snazim se nainstalovat a rozchodit novou verzi phpRS 2.65b2
v [http://zpravy.noveveseli.cz/phprs.265b2] .

V config.php jsem opravil hodnoty (pripojeni k databazi, heslo admina, predpony tabulek a ...).
Pri pokusu o dalsi konfiguraci zavolanim
[http://zpravy.noveveseli.cz/phprs.265b2/admin.php]
obdrzím následujici chybku
"Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy."

Nakopne mne nekdo, co jsem opomenul a proč se nemohu připojit.

Dík moc.




Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: koffr (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-05, 16:21

me to psalo taky, musis vytvorit novou DB nahratim souboru z archivu nove verze a pak ji prepsat tou puvodni tvou, ktera vsak neobsahuje tabulku rs_user !!!

jinak tě to nepustí (asi vzhledem k nekompatibiltě DB s verzi 2.5.5b

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: JEP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 10:09

Zdravím,

slovutní tvůrcové, nešlo by s tímto něco udělat?

Tototo je docela hodně krkolomný postup.
A navíc dojede k přerušení provozu web serveru.

Možná by to mohlo být zajimavé i pro ostatní,
provozovat přechodně 2 verze phpRS nad 1 databází.

Díky


Poznámka:
Zapomenul jsem napsat verzi - provozuji phpRS 2.5.5

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 10:26

A co case-sensitive (nebo to druhe)?

Dodrzujes presnou velikost pismen i v prezdivce? Me to novy phpko nechtelo sezrat... (prihlasoval jsem se jako michal a nepoznalo to ze je to Michal)

Jo a jinak - nemas se prihlasovat pres admin.php ale pres admin.html, to vis, ne?

A jeste me napada, vlezt do rs_user a zkontrolovat tam ty udaje...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: JEP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 11:27


Dík Michale za nápady,
zde jsou mé odpovědi:

1. jasně, že se přihlašuji se přes admin.html ... :-)
admin.html přesměrovává na admin.php (po zadání jména a hesla)
(já ten link kopíroval na té stránce s tou chybkou a nevšimnul jsem si toho)

2. case-sensitive
- ve verzi phpRS 2.5.5 používám vše malé (jméno a heslo) a přihlásím se bez problémů
(kontroloval jsem to i v Editaci autorů v phprs 2.5.5)
- verze 2.6.5.b2 (to samé i ve verzi 2.6.5.b1) bohužel NE

kontroloval jsem jak admina, tak i jednoho z uživatelů a přihlašování jsem zkoušel


Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 11:34

zkus tenhle link:

[http://zpravy.noveveseli.cz/phprs.265b2/admin.php?rsnewpass=heslo&rsnewuser=admin]

kde heslo a admin si upravis nba tvoje prihlasovaci udaje, pak napis co to udelalo

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: JEP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 11:58

Vše provádím z prostředí MS IE 6.0 SP1
a pro jistotu jsem smazal "Dočasné soubory Internetu".

Verze 2.5.5: Neplatna prihlasovaci session.
Verze 2.6.5.b2: Pro pristup na tyto stranky musite zadat uzivatelske jmeno a heslo.

Jestli Ti to pomůže, založím Ti účet.
Zatím díky.

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-06, 12:05

kdyztak jo; pokud to nechces psat sem, hod jmeno a heslo na michalsafus @ gmail.com

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-07, 14:06

Ja si Osobne myslim ze problem bude v databaze pokial sa prihlasujes na databazu z 2.5.5 cez nove phpRS 2.6.5 tak si treba vsimnut su tam male rozdiely ak mas pre kazde phpRS zvlast databazu potom problem bude cookies alebo cas v pc alebo co ma este napada nerobil si nieco zo subormi ktore si prenasal na server ukoncenie php nesmie byt ziadny riadok alebo sa nepreniesol cely subor na server.



MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: JEP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-07, 22:05

Ahoj,

1. mám 1 databázi a k ní chci přistupovat z phpRS 2.5.5 a phpRS 2.6.5.b2
(2 adresáře v rámci 1 virtuálního www serveru)
možnost mít každé phpRS v samostatném virtuálnm serveru jsem zatím nezkoušel

2. čas - zkoušel jsem to nejen z PC, ale také přímo na serveru (kde je web server a databáze)

3. cookies jsem smazal

4. rozbalil jsem archiv do adresáře a pouze zeditoval admin.php

Díky moc za rady, ale zatím stále NIC :-(

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-07, 22:39

Tak sam si odpvedal mas jednu databau a to nie je mozne lebo su medzi nimi rozdiely a preto ti to nejde bud jednu alebo druha moze byt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a tvoja chyba je vyriesna

skus si naistalovat tu novu ako inu predponu a ttvoj problem je vyrieseny

MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-08, 10:21

Souhlasím s "msteve". - Nelze mezi sebou křížit jednotlivé phpRS databáze z různých verzí. (Teda ono to jde, ale pochybuji, že jste zkoumal, které tabulky se liší a podobně, takže z toho vylezl pěkný paskvil).

Rada tedy zní: 2 phpRS v jedné databázi - ANO. Musí ale mít různé databázové předpony (viz. config.php).

Proč to hází tuhle hlášku: "Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy!" Protože se snažíte nejspíše autorizovat do phpRS v2.6.5 přes tabulku pocházející z phpRS 2.5.5 (Jsou odlišné a proto to nejde). - Tedy samozřejmě za předpokladu, že se snažíte autorizovat přes existujícího uživatele, ale to myslím bylo vyvráceno výše.


Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: charlie.ii (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-12, 20:23

Měl jsem taky tenhle problém, dle rady jsem ho vyřešil změnou db předpony, do administarace se dostanu, ale...nic tam není.. je tam jen přostřední uvítací obrázek a v jednou modrým řádku nahoře info o loginu.- to asi není normální ,že.. Prosím o radu , kde je problema..

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-16, 21:18

Vubec je to nejakej hokej"... mam php i na lokale a vse mi funguje. Takze jsem zkusil novy adr. a novou databazi ze souboru phprs_2-6-5_beta2.sql a do databaze se prihlasit nelze! Takze bud jsem blbej ja, nebo je chyba nekde jinde! Nicmene bych na adresu autora vzkazal, ze kdyz neco vydavam, tak si to po sobe zkontoluju! Byt je to zadarmo, je to ostuda ze se tu s tim vsichni perou... Milan

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-16, 21:49

Instaloval som si aj phpRSbeta1 a j novu beta 2 bez nejakych problemov som ju nainstaloval aj na locale a na webe takze si nemyslim ze by nieco autor (Jirka) vydal co by ne fungovalo ale mozne je vsetko aj ked tieto verzie su len na testovanie urcene ktore som si naozaj odskusal vsetko a funguju super takze pokial to ide 100 ludom a dvom nie tak si myslim ze najcastejsie byva problem medzi klavesnicou a stolickou.

Nacastejsie chyby
1 Zle stiahuny subor a pri rozbalovani poskodeny a chybaju subory nekompletne alebo zle prenesene cez ftp na server
2 Zle nastavenie suboru config.php na databazu tu byva najcastejsia chyba zo zaciatku sa aj mne stalo ze som si myslel ze je vsetko ok ale vzdy som nasiel chybu lebo ked je databaza zle naistalovana tak

Zle vytvorena databaza skusit znova vytvorit cez phpadmina
Dalsie veci ktore ovplyvnuju spravnost phpRS sytemu krizenie systemov medzi napr. 255 a 266 a pod.
databaza sice vyzera rovnako ale nie je to tak su tam male rozdiely ktore robia uz pri prihlasovani problemy.

Dalej skuste si znizit cez nastroje moznosti internetu vase zabespecenie aj osobne udaje nakolko si myslim ze si Vas prehlidac ho nedokaze ulozit a preto vam vrati hlasku pre pristup.....

Istotne su aj ine chyby ktore naozaj nie je mozne hned detekovat ale skuste si spravit na lokale aj viac phpRS systemov aby ste naozaj vylucili kde je problem ked jeden nefunguje mal by ist druhy atd.

Dakujem za precitanie mojich nazorov a pridajte aj vas nazor nech zije phpRS!
S pozdravom MSteve

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-16, 21:49

Instaloval som si aj phpRSbeta1 a j novu beta 2 bez nejakych problemov som ju nainstaloval aj na locale a na webe takze si nemyslim ze by nieco autor (Jirka) vydal co by ne fungovalo ale mozne je vsetko aj ked tieto verzie su len na testovanie urcene ktore som si naozaj odskusal vsetko a funguju super takze pokial to ide 100 ludom a dvom nie tak si myslim ze najcastejsie byva problem medzi klavesnicou a stolickou.

Nacastejsie chyby
1 Zle stiahuny subor a pri rozbalovani poskodeny a chybaju subory nekompletne alebo zle prenesene cez ftp na server
2 Zle nastavenie suboru config.php na databazu tu byva najcastejsia chyba zo zaciatku sa aj mne stalo ze som si myslel ze je vsetko ok ale vzdy som nasiel chybu lebo ked je databaza zle naistalovana tak

Zle vytvorena databaza skusit znova vytvorit cez phpadmina
Dalsie veci ktore ovplyvnuju spravnost phpRS sytemu krizenie systemov medzi napr. 255 a 266 a pod.
databaza sice vyzera rovnako ale nie je to tak su tam male rozdiely ktore robia uz pri prihlasovani problemy.

Dalej skuste si znizit cez nastroje moznosti internetu vase zabespecenie aj osobne udaje nakolko si myslim ze si Vas prehlidac ho nedokaze ulozit a preto vam vrati hlasku pre pristup.....

Istotne su aj ine chyby ktore naozaj nie je mozne hned detekovat ale skuste si spravit na lokale aj viac phpRS systemov aby ste naozaj vylucili kde je problem ked jeden nefunguje mal by ist druhy atd.

Dakujem za precitanie mojich nazorov a pridajte aj vas nazor nech zije phpRS!
S pozdravom MSteve


MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1

Re: Neznamy uzivatel nebo uzivatel s nedostatecnymi pristupovymi pravy.
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-16, 21:49

Instaloval som si aj phpRSbeta1 a j novu beta 2 bez nejakych problemov som ju nainstaloval aj na locale a na webe takze si nemyslim ze by nieco autor (Jirka) vydal co by ne fungovalo ale mozne je vsetko aj ked tieto verzie su len na testovanie urcene ktore som si naozaj odskusal vsetko a funguju super takze pokial to ide 100 ludom a dvom nie tak si myslim ze najcastejsie byva problem medzi klavesnicou a stolickou.

Nacastejsie chyby
1 Zle stiahuny subor a pri rozbalovani poskodeny a chybaju subory nekompletne alebo zle prenesene cez ftp na server
2 Zle nastavenie suboru config.php na databazu tu byva najcastejsia chyba zo zaciatku sa aj mne stalo ze som si myslel ze je vsetko ok ale vzdy som nasiel chybu lebo ked je databaza zle naistalovana tak

Zle vytvorena databaza skusit znova vytvorit cez phpadmina
Dalsie veci ktore ovplyvnuju spravnost phpRS sytemu krizenie systemov medzi napr. 255 a 266 a pod.
databaza sice vyzera rovnako ale nie je to tak su tam male rozdiely ktore robia uz pri prihlasovani problemy.

Dalej skuste si znizit cez nastroje moznosti internetu vase zabespecenie aj osobne udaje nakolko si myslim ze si Vas prehlidac ho nedokaze ulozit a preto vam vrati hlasku pre pristup.....

Istotne su aj ine chyby ktore naozaj nie je mozne hned detekovat ale skuste si spravit na lokale aj viac phpRS systemov aby ste naozaj vylucili kde je problem ked jeden nefunguje mal by ist druhy atd.

Dakujem za precitanie mojich nazorov a pridajte aj vas nazor nech zije phpRS!
S pozdravom MSteve


MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.