phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 12:35

> Jedna vec mi tam ale naozaj chyba - a to je jednoduchy textovy DHTML editor.

Mě ne, ale jak správně říkáte, existují i další typy uživatelů RS. Osobně si ale nemyslím, že by phpRS v tomto směru nebylo vstřícné.

Jak jste sám podotknul, existují návody (a někdy i přímo upravný kód), jak implementovat některý z dostupných WYSIWYG editorů a phpRS v2.6.5 v tomto směru jde ještě dál.

Stačí si vzpomenout na nově integrovaný nástroj pro práci s moduly, management přístupových práv a možnost instalace plug-inů. Tyto komponenty vám umožní uspokojit požadavky všech skupin uživatelů a to naprosto "luxusním" způsobem. - Stačí vytvořit nový plug-in správa článků s integrovaným WYSIWYG editor a případě i se zjednodušeným článkovým formulářem (některé atributy přeci jenom ne všichni uživatelů využijí). Tento plug-in pak zainstalujte a ve správě uživatelů podle konkrétních dovedností uživatele přiřaďte tomu či onomu autorovi standardní nebo WYSIWYG správů článků (samozřejmě tu druhou zakažte a tím vznikne dojem existence pouze jediné možnosti, i když ve skutečnosti jich může být mnoho).

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: Roman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 15:03

Pokud by se někomu podařilo, nebo spíše chtělo, implementovat WYSIWYG do RS formou pluginu jak uvádí Jiří Lukáš, bylo by to nejideálnější řešení. Souhlasím s názorem dilonga, že něco takového by RS obsahovat měl a pomůže to i dalšímu rozšíření tohoto RS. Co jsem zkoumal na internetu, tak u většiny komerčních redakčních systémů, mnohdy i horších aplikací než-li je RS, alespoň podle prvního dojmu soudě, nebo minimálně mnohem dražších (to zní divně, když phpRS je zdarma) je WYSIWYG editor základním modulem. Už se to zde řešilo mnohokrát. Argumenty pro/proti editoru, ale pokud to lze zrealizovat elegantně formou pluginu, tak jsou tyto debaty vlastně už zbytečné a každý kdo editor v phpRS chce mít, si ho tam jednoduše doinstaluje. Pokud tedy bude časem k dispozici od některého z tvůrců disponujícího znalostmi pro tvorbu modulů do phpRS. Nemám představu jak složité by mohlo být vytvoření podobného pluginu...

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: soptik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 15:08

No myslím si, že jsme se tak trochu nepochopily, alespoň dle odpovědi Jirky mě nejde za každou cenu o zřízení nějakého dalšího uživatele. To byl spíše návrh jednoho z možných řešení. To co odpověděl je ve většině bodů pravda a naprosto s tím souhlasím.

Pro vyjasnění položím pár otázek na, které Jirka třeba odpoví:-)

Proč si nemůže redaktor zřídit nového Autora?
(není to snad jeho logická pravomoc?)

Pokud povolím všechno u Autora i Redaktora je mezi nima ještě nějaký rozdíl?
(Jsou to opravdu 2 různí uživatelé nebo je to jenom jeden, jenom jsme si ho jinak pojmenovali?)

Logická funkce Admina je správa webu. S tím asi bude souhlasit každý. Proč by se měl admin starat o zřizování všech uživatelů a hlavně autorů?
(není lepší přenechat toto redaktorovi?)

Pokud si autoři mezi sebou můžou měnit hesla není to to samé jako když vytvořím jednoho admina a všem komu chci to heslo sdělím?

S tím vším souvisí další věc a to proč by měl mít možnost autor vkládat reklamu?
(Vždyť toho autora nemusím vůbec znát a zrovna oblast reklamy je dosti ošemetná amohla by webu způsobit i nemalé problémy. Chápu že zrovna toto je jenom kosmetická úprava a dá se zakázat, ale .....)

Abych to shrnul tak si myslím, že právě tyto možnosti dělají RS redakčním systémem.

A tady je taky jedna reakce nebo odpověd Jirkovi na otázku "Co je úkolem RS?"
Souhlasím s jeho odpovědí a dodávám, že všechno musí mít svůj řád a měla by zde existovat jakási hierarchie.
Tato hierarchie se dá samozřejmě mírně přispůsobovat (např. možnost aby mohl autor zveřejňovat) ale tyto úpravy musejí mít své hranice. Proto je více uživatelů a pokud mě nevyhovuje pro daného uživatele již to nebo ono tak ho prostě posunu o žebříček víše nebo níže.

Doufám, že jsme se již pochopily. Teď jenom záleží na tom jeli to jenom můj názor nebo si to myslí i někdo jiný. Tady se to nedá vše rozebrat to by byl velice obsáhlý příspěvek, který sem již teď svým rozsahem nepatříla omlouvám se za rozsáhlost příspěvku. Jsem také nakloněn další diskuzi např. zde ICQ: 255448162

SOPTIK
soptik.cz(at)seznam.cz

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 15:10

To co pise Jirka je pravda, lze to vyresit (za soucasneho stavu) pouze pridelanim admin sekce pro editaci clanku a zakazat ten stadardni.

Napada me rovnou ze by se to dalo zdokonalit (jak pise jirka) a rovnou k tomu dodelat nastaveni editoru jen pro nektere uzivatele, urcitym uzivatelum zakazat/povolit upravy temat atd.

Ale to je nadlouho.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Michalek v 09.02.2005 15:19.

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: Roman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 15:22

Vase implementace FCKeditoru je samozrejme take vynikajici vec a v podstate problem nekterych uzivatelu tohoto RS plne resi. Ve forme pluginu by se jednalo o elegantnejsi reseni, protoze neni potreba menit systemove soubory v phpRS, coz je napr. z hlediska prechodu na dalsi verze vyhodnejsi. Ale jinak i Vase uprava jak jsem jiz psal, plni to same co pripadny plugin, coz je myslim to nejdulezitejsi a treba se s dalsim rozvojem RS najde i snadnejsi varianta, jak volitelne zakomponovat editor do RS.

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 15:26

Budeme si tykat, ne?

Docela jsem zacal uvazovat o pluginu FCKEditor pro phpRS 265 (az bude final verze). Jednak nova verze phpRS a druhak nova verze FCKEditoru. Asi se do toho pustim - ale dopredu oznamuju ze to nebude kompatibilni s verzemi 255 a nizsi... Bude to primo pro 265.

Doplneni: hotovo. ceka se na novou verzi phpRS

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Michalek v 09.02.2005 16:01.

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 15:37

To soptik: Myslím, že jsme se pochopili, ale jen zastáváme jiné názory.

Nemohu souhlasit s tím, že by současná struktura nebyla dostatečná nebo umožňovala něco, co je nepřípustné.

> Proč si nemůže redaktor zřídit nového Autora?
Protože to souvisí se samotnou podstatou fungování webu a měl by do toho promlouvat ten nejvyšší, čímž je admin. - V běžné životě o tom taky nerozhoduje mezi článek (vedoucí pracovní skupiny, ředitel finačního oddělení nebo někdo jiný), ale pouze ředitel personálního úseku nebo přímo majitel firmy.

> Pokud povolím všechno u Autora i Redaktora je mezi nima ještě nějaký rozdíl?
Je, Redaktor může spravovat články svých podřízených Autorů. A to je myslím více než dost.

> Pokud si autoři mezi sebou můžou měnit hesla není to to samé jako když vytvořím jednoho admina a všem komu chci to heslo sdělím?
Autoři si mezi sebou hesla měnit nemohou. - Asi tam mělo byt Admini. Ale to se dostáváme k otázce, proč by měl mít server více jak jednoho Admina. Dokáži si představit ještě dvě osoby, ale to je už více jako dost. To je právě premisa, která naše představy rapidně odlišuje. I když vy také mluvíte o nějakém superadminovi, ale to je podle mě zbytečný článek navíc.

> S tím vším souvisí další věc a to proč by měl mít možnost autor vkládat reklamu?
Nejspíše neměl a proto taky existuje management přístupových práv, kterým mu to mohu zakázat. Ostatně jako všechny ostatní nepovolané věci. - Samozřejmě krom věcí, které jsou zakázené ze samotné podstaty a náleží pouze do rukou Admina (třeba jako správa uživatelů a zálohování databáze).

Závěr: Asi bychom se takto mohli přít do nekonečna a naprosto souhlasím, že tohle není minimálně vhodné vlákno, ale upřímně aktuálně nevidím prostor pro nějaký větší posun v této otázka. Jak jsem již řekl, považuji součástný stav za vyhovující. Maximálně mohu prohloubit nějaká práva u Redaktora, ale to je asi tak vše.

Na druhou stranu jsem nakloněn debatě, takže když mě někdo přesvědčí, tak proč ne.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: soptik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 16:18

No dobrá, pro začátek by bylo supr kdyby redaktor měl možnost zřídit nového autora a měnit nastavení podřízených autorů a pro spokojenost všech bych dal tuto možnost u každého redaktora volitelnou :-)

Třeba se časem domluvíme na dalších věcech. Mám na starosti jeden redakční web (je to tedy o něčem jiném hlavně finančně, ale o to nejde :-) ) a vůbec si nedovedu představit že bych se měl starat o 234 všech autorů a redaktorů co web má :-) . Kdyby to tak fungovalo a já to nemohl přenechat jiným tak bych si tu teď asi nepsal a nezajímal se o jiný redakční systém a vůbec o jiné věci, ale zrovna bych se zabýval nějakou stížností nebo prosbou od redaktora kterou on sám v těchto věcech nemůže řešit. A ten tvůj příklad z praxe není zrovna ideální tady je jiný:

redaktor (phpRS autor) - tvorba článků

šéfredaktor (phprs redak) - "tvorba článků" - schvalování článků - určuje kde co bude (jakou to má prioritu) - schvaluje vzhled

Ředitel redakce (majitel, pověřená osoba majitelem - phprs admin) - finanční chod redakce, schvaluje rozpočty šéfradaktorům atd.

jinak jsem založil nové vlákno ať to zde nezatěžujem :-)

SOPTIK
soptik.cz(at)seznam.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava soptik v 10.02.2005 08:24.

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: PaBi3 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 19:21

Ja by som s týmto vôbec nesúhlasil. Možno iba ak by redaktor mohol požiadať nejakým spôsobom administrátora o vytvorenie autora. Ja stojím za tým, že admin je "GOD" webu a on má všetko na starosti a nie nejaký redaktor X(

_________________________
[http://pabi3.com/]
ICQ: 286-210-676 (nie som phpRS podpora)

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: Roman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-10, 00:56

To Michalek:

> Budeme si tykat, ne?

Jasne :-)

Na plugin uz se tesim. Diky :-)

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: dilong (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-14, 13:08

a ako je to s tym textovym DHTML editorom (popripade v nom jazyku)? Planuje sa nieco? Bolo by to super aby zvladal aspon jednoduche textove upravy.


dilong

dilong
ICQ: 4904334
[http://www.kreativ.sk]
[http://www.e-bardejov.sk/infoservis/]
skype: dilong

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: dilong (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-14, 13:09

sorry - uz som nasiel odpoved :) , takze predoli prispevok neplati :)

dilong
ICQ: 4904334
[http://www.kreativ.sk]
[http://www.e-bardejov.sk/infoservis/]
skype: dilong

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: dilong (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-14, 13:29

To Michalek:

objavil sa tu este jeden textvovy WYSIWYG editor - TinyMCE. Skus sa pozriet na tento. FCKEditor je priserny v konverzii kodu. Skusal som robit v nom nejake tabulky a bolo to hrozne - vzdy si robil sam co chce, okrem toho do vsetkeho pcha tag <p> co s textom robi neziaduce veci - zvecsuje medzeri medzi odstavcami a pokial neodstranis TAG tak sa ich nezbavis. Okrem toho je vlemi masivny.

Ked som skusal TinyMCE editor zdala sa mi implemntacia ovela pruznejsia a vhodnejsia. taktiez mas niekolko verzie editoru - a mozes ich prradovat autorom (basic, profi atd' --- delia sa podla moznosti uprav)

dilong

dilong
ICQ: 4904334
[http://www.kreativ.sk]
[http://www.e-bardejov.sk/infoservis/]
skype: dilong

Re: JAK SE VÁM LÍBÍ NOVÉ PHPRS?
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-14, 17:20

To dilong:
Samozrejme ze TinyMCE jsem zaregistroval, ale nechci se fusovat do remesla nekomu jinemu. Ja zustavam u FCKEditoru a ten budu taky dal sirit :-) Ze je vic editoru znamena vetsi volbu pro uzivatele.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.