phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 13:45

pouzivam nejnovejsi verzi systemu phpRS ale pri nahravani jakehokoli obrazku (JPG, GIF, maly, velky) mi system hlasi tuto chybu:

Secure error: Systém nepodporuje upload tohoto formátu souboru!

Nevite prosim cim to je? GD knihovnu mam na Ceskem-hostingu povolenou...

Diky Milan

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 18:01

Zeby nenastavene mime.types?

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 18:19

Promin ale ja vubec nevim o cem hovoris, resp. kde mam co zmenit :/

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 19:12

No bola to len taka strela od boku, je to vecou nastavenia hostingu. Subory do uploadu su pravdepodobne identifikovane podla mime.types napr:

zip=application/x-zip-compressed,
jpg=image/jpeg,
gif=image/gif,
atd...

Toto všetko je definovane v konfiguracii Apache v súbore mime.types v adresari conf. Skús to pozriet v phpinfo(); alebo pockaj co poradi Michal, bude asi vediet o co presne ide pri tej chybe.

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 19:17

Teraz ma napadlo, ty bežíš s betaverziou naostro? 8-O
Uff, to by som asi nerobil... je to testovacia verzia, inštaluje sa to na localhost nejakého domáceho PC, nie na server do ostrej prevádzky.

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 19:23

Jojo ale je to problem i u verze 2.5.5 takze problem je asi v nejakem nastaveni nekde jinde! Psal jsem i na cesky hosting a toto mi napsali:

Vazeny pane Tucku.

Podle meho nazoru je hlaska, kterou system generuje, nesmysl. U v zadnem pripade neni zakazan upload jakehokoliv formatu souboru. Napadaji me dva problemy, ktere mohou vzniknout.

1) adresar, do ktereho chcete soubory ukladat, ma spatne nastavena pristupova prava. Adresari je treba nastavit prava zapisu a spousteni (707). Vice informaci o pravech naleznete napriklad v souboru ctime.txt, ktery je umisten v koreni FTP prostoru Vasi domeny.

2) pro ulozeni uploadovanych souboru aplikace pouziva napriklad funkci copy(). U nas na serveru je pro aplikace v jednotlivych subdomenach (vcetne www) aplikovana open_basedir restrikce. Proto je pro ukladani pouzit funkci move_uploaded_file(). Vice naleznete v napovede na [http://www.cesky-hosting.cz/napoveda-detail-php-skripty.html].

Jinde by problem mit nemel. Zkuste najit odpovidajici funkcionalitu v aplikaci a opravit ji.

S pozdravem,
Jakub Mach

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 20:37

panove, kdyz vam phprs neco hlasi, tak ta hlaska musi byt nekde v tom kodu, takze si projdu phprs a hledam tento text a najdu ho v admin/aimggal.php na radku 521 a vidim, ze pokud soubor nema priponu gif, jpg, png nebo bmp, tak se tato hlaska objevi, takze nahravate obrazek v jinem formatu -> jakou ma priponu?

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 20:42

diky to je taky pravda ale.... neumim php :) nicmene psal jsem ze jde o gif i jpg

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 20:51

ten typ souboru se inentifikuje pomoci GD funkce a obsahu souboru, takze nejde jen o skutecnou priponu souboru, ale o to co v nem je, takze bych si na radku 521 (u beta 2.6.5) nebo 450 (u 2.5.5b) do te hlasky pridal obsah promenne $prtypuplsoub, ktere identifikuje ten typ souboru
1 = GIF, 2 = JPG, 3 = PNG, 4 = SWF, 5 = PSD, 6 = BMP, 7 = TIFF(intel byte order), 8 = TIFF(motorola byte order), 9 = JPC, 10 = JP2, 11 = JPX, 12 = JB2, 13 = SWC, 14 = IFF, 15 = WBMP, 16 = XBM

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 20:57

Diky jsi hodny ale to je i vzane k nicemu :) me je prakticky jedno jak ta knihovna rozeznava obsah souboru i kdyz jsi mi rekl novou a jiste praktickou vec! ja potrebuji aby to uploudovalo ty obrazky a o to mi jde :) Zkusim tu funkci move_uploaded_file() s tim mi neporadis? Milan

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 21:05

me by nejdriv zajimalo, jaky je obsah te promenne $prtypuplsoub
takze radek 521 v aimggal.php
echo "<p align=\"center\" class=\"txt\">Secure error: Systém nepodporuje upload tohoto formátu souboru!</p>\n";
bych nahradil
echo "<p align=\"center\" class=\"txt\">Secure error: Systém nepodporuje upload tohoto formátu souboru! $prtypuplsoub</p>\n";
a pak bych resil problem dal, podle toho co to rekne

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 22:20

Udelal jsem to presto to halsi stejnou vetu bez te promene (typ souboru) tak nevim jestli je to ma chyba?

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 22:38

v tom priade to bude podobny problem, ktery jsem popsal a zverejnil pro nej upravu v [http://www.phprs.net/forum/read.php?2,1546]
to ze v te hlasce nic neni, znamena, ze na radku 510 se nejspis neprovedlo
$probrparametry=GetImageSize($prsoubor);
a tak ta promenna je prazdna a nejspis je potlacene chybove hlaseni, ktere by melo byt obdobne tomu co popisuji ve vyse uvedenem threadu a ktere by melo tuhle chybu doprovazet

ten radek 501 by mel byt spis
if (! $probrparametry=GetImageSize) {
echo "<p align=\"center\" class=\"txt\">Secure error: Systém nepodporuje praci s uploadovanymi soubory v tmp adresari nebo soubor neni obrazek</p>\n";
exit();
}
aby se osetril pripadny nezdar teto funkce nejakou chybovou hlaskou, pokud je na webhostingu vypis techto chyb potlacen

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 23:00

spise mi prosim rekni co mam konretne smazat protoze me se radky uz asi neshoduji... if mam az na 503

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-20, 09:12

to co popisuji v [http://www.phprs.net/forum/read.php?2,1546]
prejmenuj stavajici funkci PridejOBRIG treba na PridejOBRIG1 a vloz tam tu mnou upravenou, ktera je prilozena v tom vyse zminuvanem threadu

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-20, 11:40

tak ted to pise toto: V průběhu ukládání souboru na server došlo k neočekávané chybě. Prosím opakujte akci. Neposles mi prosimnekolik verzi takto upraveneho souboru? Ja bych to vyzkousel, ztreba neco pujde... :((

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-20, 20:28

tahle chyby se objevi, pokud se nepovede přesun souboru do cílového adresáře
- bud nemáte právo zápisu do toho cílového adresáře, kam se obrázky ukládají (pravděpodobné)
- nebo se ten soubor nějak špatně jmenuje a ta funkce ho nenašla (nepravděpodobné)

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-20, 21:30

nevim mam na adr. images prava 777 tak nevim :(

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-20, 22:36

pak uz me nic nenapada, kde by mohl byt problem

Re: Galerie obrázků - secure error
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 20:05

uz to jede. nevim jak to ale jede :)

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.