phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Problemy zo zobrazenim v Opere
Zaslán uživatelem/kou: Safo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-19, 22:06

Ahojte,

Potreboval by som helpnut. Prave som dokoncil moju prvu stranku v phpRS, ale kamos mi napisal, ze sa mu v Opere zle zobrazuje. Ale vo FF aj IE sa zobrazuje v pohode. Mohli by ste mi povedat cim to moze byt? Konkretne sa zle zobrazuje ram u menu. Stránku najdete tu :
[http://www.pc-server.ic.cz]

Diky moc. :-)

Re: Problemy zo zobrazenim v Opere
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-19, 22:32

nuz to mas tak. obcas treba pouzivat nieco ako
[http://validator.w3.org/] dokaze najst veci co sa k HTML specifikacii nejako nepodobaju :)

je mozne ze to robi ten padding, ale ruku do ohna za to nedam.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Problemy zo zobrazenim v Opere
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-20, 10:49

Opera si proste vykresľuje "posvojom" a niektoré konštukcie jej robia obrovské problémy. Súvisí to najskôr s tým, že v režime spätnej kompatibility sa snaží napodobňovať chyby MSIE ale nefungujú na ňu hacky, ktoré sa používajú na bugy v MSIE. Proste humus ktorý treba hackovať horšie ako MSIE. To že má Opera prasácky renderovač môžem kedykoľvek demonštrovať. Toľko nenávistný preslov, poďme na problém :-D

Tak konečne k veci:
Bez zjednodušenej ukážky formátovania toho bloku v CSS asi dobrú radu nedostaneš. Skúsil by som nasimulovať tento problém na čo najjednoduchšom kóde. Tipoval by som to na padding v kombinácii s width, no možno to bude kombináciou definící šírky width="180" a 100%.

Ďalší drobný problém toho layoutu je, že sa grafika bloku rozpadne aj pri zväčšení písma a rámiky blokov potom nesedia. Skús definovať šírky v % alebo em namiesto px, v tom prípade bude treba upraviť pravú časť bloku aby pri jeho roztiahnutí do šírky nadväzovalo pozadie aj rámik. Pohraj sa s paddingom a width:100%. Ak upravíš image/tableheader.png na väčšiu výšku vyzeralo by to lepšie.

Re: Problemy zo zobrazenim v Opere
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-20, 16:17

Hej, tvoj nazor na Operu poznam :)
ano to je skor tak, ze Opera je prisna a netoleruje aj niektore mensie chyby.
-----
A teraz k teme.
Mal by si prerobit koplet cele menu. proste dve taublky na cele menu je mooc a to je prave ta chyba podla mna. potm v css povyhadzovat niektore zbytocne hodnoty, to iste aj v HTML. velmi kombinujes HTML dizaj s CSS dizajnom. pokial to ide drz sa hlavne CSS.
A ano, konzultuj svoj kod s validatormi. dost casto ti dokazu odhalit take veci, co v HTML nemaju co robit. ako napriklad tam mas:
<body leftmargin="0">
<table align=center cellspacing="10px"><td>
align="absmiddle"
weidth="20"


aj koli takymto chybam sa to v prisnych prehliadacoch nezobrazuje dobre. tak isto to je u CSS. proste treba to upravit

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Problemy zo zobrazenim v Opere
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-20, 17:40

smiko napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Hej, tvoj nazor na Operu poznam :)
> ano to je skor tak, ze Opera je prisna a
> netoleruje aj niektore mensie chyby.

Aké menšie chyby? Hovorím o chybách v renderovacom jadre opery, nie o chybe v HTML. Vysvetli mi prečo blbne ten hover efekt v tomto menu: [http://www.kvalitne.sk/sample/z-index/z-index-fuck.html] (a takýchto príkladov ti vymyslím za vagón) Prečo tá "skvelá" Opera tak neskuočne náááádherne vykresluje druhú úroveň zoznamu pri prechode? Drží sa nejakej normy? Ja Ti poviem prečo :) Pretože je to sh!t nevídaný, ktorý nezvláda to čo by mal. Ale je rýchla no... nástroj pre "profesionálov" ROFL :-D JavaScript si už bez hackovania Opery konštrukciou if (document.all && document.getElementById && !window.innerHeight) { ..... už ani neviem predstaviť. Ale možno je to tak, že som blbá LAMA :) a jednoducho CSS fakt nerozumiem. Priznám sa, že túto možnosť vôbec nevylučujem :)

SAFO:
Povedz kamošovi nech si nainštaluje poriadny browser, nie Operu :) a že kvôli 1% "profesionálov" nebudeš predsa meniť šablonu svojho layoutu, keď v novej verzii Opery už tá chyba nebude (zato pribudnú 3 iné) :-D
Nie, vážne: myslím, že by si sa mohol pokúsiť zmeniť formátovanie bloku pomocou jednej tabuľky, najlepšie jednotne cez CSS, tak ako písal SMIKO, mohlo by to v tomto prípade naozaj pomôcť.

Re: Problemy zo zobrazenim v Opere
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-20, 18:20

Patriku:

ee. staci hladat. nepochybujem ze ovladas CSS
ale preco mi potom toto ide ?

[http://www.meyerweb.com/eric/css/edge/menus/demo.html]
[http://www.seoconsultants.com/css/menus/horizontal/]

na moje prekvapenie su to take iste horizontalne menu ako pouzivas ty :) takze problem je asi niekde inde ;)

inak neviem co ta podmienka ma znamenat. nacrtni mi ju, s cim mas problem.....

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Problemy zo zobrazenim v Opere
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-20, 18:35

smiko napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Patriku:
>
> ee. staci hladat. nepochybujem ze ovladas CSS

v poslednej dobe zisťujem, že CSS je pre mňa spain village ;)

> ale preco mi potom toto ide ?
>

pretože to menu nie je zarovnané na stred a má pevnú šírku pre prvú úroveň (brnkačka)

> na moje prekvapenie su to take iste horizontalne
> menu ako pouzivas ty :) takze problem je asi
> niekde inde ;)

áno presne, problém je pri zarovnaní na stred pomocou magrin: 0 auto; v kombinácii s niečím iným, proste druhá úroveň zoznamu v Opere nejak naprd dedí ten margin keď centrujem nadradené elementy... ale to je na dlhú debatu.

> inak neviem co ta podmienka ma znamenat. nacrtni
> mi ju, s cim mas problem.....
>
> smiko.host.sk/phprs/

Inak to menu viem spraviť pre Operu, tá ukáťka je tu ako demonštrácia bugu renderovania Opery. Prejaví sa pri vyššom rozlíšení a nejde o to chybné napozicovanie druhej úrovne zoznamu ale o tie nevykresnené fragmenty blokov... aby bolo jasné ;)

Re: Problemy zo zobrazenim v Opere
Zaslán uživatelem/kou: Safo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-20, 19:06

Diky moc za rady. Hned sa s tym skusim trochu pohrat. :o)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.