phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Menší úpravy phprs
Zaslán uživatelem/kou: igorak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 19:30

Dobrý den, začal jsem nedávno využívat váš skvělý rs. Potřeboval bych však na něm něco málo změnit. Jelikož neznám kód php, těžko se orientuji. Mám nainstalovaný layout blueray. Pomůžete mi?
1) Na úvodní stránce mi vadí u každého příspěvku, že mezi popiskem a komentářem je větší mezera. Dala by se zmenšit?
2) Je tam napsáno : Celý tisková zpráva. Prosím, kde to opravit na "Celá tis..."
3) Každý příspěvek bych potřeboval odtrhnout nějakou čárou, poradíte mi, jak na to?
4) V sekci download je zbytečně velké písmo a tudíž vzhled nevypadá vábně. Dá se zmenšit?

Zatím těchto pár, pro vás určitě směšných, problémů. Fórum si pročítám skoro každý den, ale toto je zřejmě tak triviání, že se o tom nepíše. Děkuji za odpověď.

Re: Menší úpravy phprs
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 19:41

igorak napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, začal jsem nedávno využívat váš skvělý rs. Potřeboval bych však na něm něco málo změnit.
> Jelikož neznám kód php, těžko se orientuji. Mám nainstalovaný layout blueray. Pomůžete mi?

> 1) Na úvodní stránce mi vadí u každého příspěvku, že mezi popiskem a komentářem je větší mezera.
> Dala by se zmenšit?
css

> 2) Je tam napsáno : Celý tisková zpráva. Prosím, kde to opravit na "Celá tis..."
sablony

> 3) Každý příspěvek bych potřeboval odtrhnout nějakou čárou, poradíte mi, jak na to?
css

> 4) V sekci download je zbytečně velké písmo a tudíž vzhled nevypadá vábně. Dá se zmenšit?
css


> Zatím těchto pár, pro vás určitě směšných, problémů. Fórum si pročítám skoro každý den, ale
> toto je zřejmě tak triviání, že se o tom nepíše.

doporucim:

www.kosek.cz
www.jakpsatweb.cz
www.vrana.cz
www.interval.cz
www.supersvet.cz

a mnoho dalsich....


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Menší úpravy phprs
Zaslán uživatelem/kou: igorak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 19:50

Tolik času na studium kódu zatím nemám, snad později. Musím svého šéfa přesvědčit, že je to zatím problém. Snad to pochopí. Ale díky i tak za bleskovou reakci.

Re: Menší úpravy phprs
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 19:53

no on je to problem tvuj...
sefa tezko presvedcis...
ale studiu se stejne nevyhnes... :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Menší úpravy phprs
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-26, 20:26

Všetko potrebné nájdeš v CSS súboroch a v článkových šablónach tak ako písal JanVar. Dodám len toľko: ak chceš robiť zmeny vzhľadu je dobré vedieť niečo málo o HTML a CSS, takže štúdiu sa nevyhneš. Vlastne aj toto písal JanVar :-} takže len potvrdzujem, že je to naozaj tak.


1) Na úvodní stránce mi vadí u každého příspěvku, že mezi popiskem a komentářem je větší mezera. Dala by se zmenšit?
2) Je tam napsáno : Celý tisková zpráva. Prosím, kde to opravit na "Celá tis..."
3) Každý příspěvek bych potřeboval odtrhnout nějakou čárou, poradíte mi, jak na to?
4) V sekci download je zbytečně velké písmo a tudíž vzhled nevypadá vábně. Dá se zmenšit?


ad 1: nahoď si developer toolbar, ukáž na to miesto krížikom, ktorý zapneš CTRL + SHIFT + Y, klikni a máš CSS element v ktorom zmeníš potrebnú CSS vlastnosť. IMHO najrýchlejšie riešenie.

ad 2: texty ktoré potrebuješ zmeniť sú väčšinou všetky v adresári lang. Toto čo popisuješ je výnimka ktorá potvrdzuje pravidlo ;) a nachádza sa v súbore s článkových šablón cla_*.php v adresári image/nazovlayoutu/ Všetky tieto texty môžeš nahradiť konštantami definovanými v lang súboroch a máš to potom aj multijazykové v rátane šablón.

ad 3: určite existuje nejaká trieda pre článok, stačí ju nájsť (napr. developer toolbarom alebo DOM inspectorom) a definovať jej v CSS border

ad 4: to isté, editácia CSS


BTW: pravdepodobne to máš na 280 a layout ktorý používaš nie je v tejto verzii úplne správne zobrazený

Re: Menší úpravy phprs
Zaslán uživatelem/kou: igorak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-27, 07:17

Děkuji mockrát. Nějak se s tím už poperu.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.