phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: hxigor (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 20:39

Tak a po 2 rokoch bezproblemoveho pouzivania phpRS aj na mna prisiel mraz a objavila sa "Neplatna prihlasovaci session.". Forum som preliezol, urobil som vsetko, co som nasiel relevantne k tejto teme, no nic nepomohlo.

2 roky nebol vobec ziaden problem, bezne som raz mesacne aktualizoval clanky v systeme. Teraz prihlasenie prebehne v poriadku, no potom uz nefunguje ani logout, aj na nom vyhodi chybu. Skusil som prehodit web server na iny port, pomohlo to rovnako, ako samanske tance v Guinei na vyvolanie dazdov. Rovnako som skusal aj editovat config.php, nepomaha. Dokonca som skusil aj vymazat databazu a vytvorit ju znova (nasiel som, ze niekomu to pomohlo), no u mna to nezabralo. Takisto ani odinstalovanie a znovuinstalovanie Apache nepomohlo.

Kde moze byt zrada? Na tejto linke [http://www.phprs.net/forum/read.php?2,10711,10740#msg-10740] sa spomina nieco o nastaveni cookies na lokale. Co tam treba nastavit?
Pozeral som config.php, $cookiessdomenou je nastavene na 0 - presne tak, ako som to mal od zaciatku a nebol s tym problem. Az teraz :-(

Ak niekto vie poradit k veci, budem rad. O rady typu "pouzi vyhladavanie", "lepsie citaj" nemam zaujem, pretoze to som uz robil ako prve a nenasiel som nic, co by mi pomohlo...

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 21:59

hxigor napsal/a:
-------------------------------------------------------
> > ...
> 2 roky nebol vobec ziaden problem, bezne som raz mesacne aktualizoval clanky v systeme. Teraz
> prihlasenie prebehne v poriadku, no potom uz nefunguje ani logout, aj na nom vyhodi chybu.
> Skusil som prehodit web server na iny port, pomohlo to rovnako, ako samanske tance v Guinei na
> vyvolanie dazdov. Rovnako som skusal aj editovat config.php, nepomaha. Dokonca som skusil aj
> vymazat databazu a vytvorit ju znova (nasiel som, ze niekomu to pomohlo), no u mna to nezabralo.
> Takisto ani odinstalovanie a znovuinstalovanie Apache nepomohlo.
> ...


takže rada jediná...

Co se změnilo? Co jsi kde instaloval? (patch; update...)

samo od sebe se FAKT nic nestane!!!

bezhlavé přeinstalovávání dělá jen zoufalec!!!

takže se napřed zamysli nad svými kroky...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: hxigor (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:15

1.) neinštaloval som nič, žiaden patch, žiaden update na absolútne nič, ani wxp aktualizácie. Proste bez akejkoľvek zmeny, zásahu do systému sa zrazu objavuje hláška a nie je možné administrovať systém.
2.) vraj samo od seba sa nic nestane - neviem, ako dlho robíš s počítačmi, ja už cez 26 rokov a môžem ti zodpovedne povedať, že samo od seba toho bohužiaľ stáva často a veľa - bez totálneho vedomia alebo vplyvu užívateľa
3.) bezhlavé preinštalovanie robí len zúfalec - keď myslíš... Urobil som jedinú vec, odinštaloval som a nainštaloval som Apache, keď nezabrali všetky tu v diskusii publikované rady, ako odstrániť uvedenú chybu. Možno to bol zúfalý krok, ale nič tu publikované nezaberá.

Zamyslieť by sa mal skôr ty nad svojou odpoveďou, keďže si odpísal len obyčajné bla bla, a tvoj príspevok má nulovú informačnú hodnotu. Neprišiel som sa sem vykecávať s chytrákmi, potrebujem vyriešiť problém. Už som si zvykol, že na fórach cíti každý potrebu reagovať svojimi rádoby chytrými kecami a k veci je len minimum príspevkov... Sem som prišiel pre radu, keďže sa s týmto už trápim pár dní. Zjavne tu ale nepochodím :-(

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-20, 22:27

máš pravdu, před 26 lety stačilo, aby ta "hloupá husa" udělala jinde tu dirku v pásce a už to bylo špatně (ale dalo se to poměrně rychle najít, protože páska byla jen osmibitová plus synchronisacní stopa...)

a zamyslet by ses měl spíše ty nad svým prvním dotazem.
např. verze phpRS, OS na kterém to provozuješ, atd...

A věř mi, že po dvou letech se zničeho nic samo o sobě nestane. Buď ti nějaký dobrák "hacknul" mašinu a nebo si udělal změny ty sám... A křišťálové koule fakt neexistují...

přemýšlej...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-21, 13:03

Ahoj. Čo všetko si skúsil? Takže príhlásenie akoby prebehne ale pri prvej akcii v adnine hodí chybovú hlášku "Neplatna prihlasovacia session"? IMHO by mohol byť problém buď v cookies alebo poškodenej tabuľke rs_guard.

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: hxigor (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-22, 00:06

Sorry za môj včerajší výbuch nervov, ale bol som zúfalý.

Verziu mám 2.6.5, s vlastnými úpravami - ale administrátorskú časť som neupravoval. Vonku na webe to beží v pohode, akurát mám problémy na localhoste, kde robím aktualizácie a potom exportnem na web. Zrazu prestal chodiť login. Nič som neinštaloval, nič som nekonfiguroval, proste pred 2-3 týždňami som sa prihlásil v pohode a teraz ani za svet.
Skúsil som export a následný import do čistej databázy, nepomohlo. Skúsil som spustiť to celé s prázdnou databázou, tiež nič.

Zatiaľ som to narýchlo poriešil tak, že som zeditoval admin.php a natvrdo nastavil premenné rsnewuser a rsnewpass a v autor.php som zaremoval prácu s tabuľkou rs_guard, a funguje to... Je to divné riešenie, ale hlavne že to funguje aspoň takto.
Ak si nájdem čas na pokusovanie, skúsim celú inštaláciu hodiť do virtuálneho stroja v vmware, či to bude robiť aj na čistom systéme...

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-22, 08:48

stejně jsem tu za hulváta, tak se nic neděje... :-)

předpokládám, že ten local jedeš na winech (ani wxp aktualizace), takže na vině budou ony.

pokus se (až budeš mít čas) udělat repair nad tou tabulkou (vidíš, že pa3k měl pravdu), a vypni na winech statistiky (nevím proč, ale i mně to s nimi chodilo nějak divně, dál jsem to nestudoval...)



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: danik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-16, 22:09

Ja jsem se do teto situace dostal pote, co jsem u sebe na lokal nainstaloval export databaze z ostreho webu, kde byl v te dobe prihlaseny uzivatel. Reseni zatim nevim, ale zas me to tak netrapi (lokal neva ;-)

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: danik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-16, 22:51

Tak uz jsem na to prisel .... po silenem debugovani jsem zjistil, ze Jirka zatlouka vyjimku. Pri insertu do rs_guard (v autor.php) to spadne na vyjimku (u me ze idcko nemuze byt null - neboli pri importu se nekde vytratil autoincrement nebo nevim ....)

Nasledne se pak na tuto radku pta a prestoze tam neni, klidne pokracuje dal ... je logicke, ze nasledne se neda overit existence zaznamu v rs_guard, kdyz se tam nepovedlo vlozit zaznam ...

ach jo, skoda .... snad to nekomu pomuze, ze nebude muset hledat tak dlouho jako ja ....

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-17, 00:46

danik napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Tak uz jsem na to prisel .... po silenem debugovani jsem zjistil, ze Jirka zatlouka
> vyjimku. Pri insertu do rs_guard (v autor.php) to spadne na vyjimku (u me ze idcko nemuze byt null -
> neboli pri importu se nekde vytratil autoincrement nebo nevim ....)

IMHO je to problem, ktery prichazi s vyssi verzi MySQL... Take jsem se nad tim pozastavil, ale predpokladal jsem spise nejakou vlastni chybu, nez tohle... (protoze 99% chyb je mezi klavesnici a zidli... )

Dale jsem to uz nezkoumal... :-((

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-17, 03:19

No tak som to skúsil. Pri vytváraní zálohy sa síce na mojej konfigurácii ohlásili NOTICE vo funkcii function Hlavicka() a kôli tejto správe neprebehlo odoslanie header, ale na bežnom stroji žiadny problém. U mňa pridanie kódu na začiatok funkcie:
function Hlavicka() {
if (!isset($_ENV["HTTP_USER_AGENT"])) {
    $_ENV["HTTP_USER_AGENT"]=""; 
}
if (ereg('MSIE ([0-9].[0-9]{1,2})',$_ENV["HTTP_USER_AGENT"])):... atď.

export prebehol, autoincrement je OK, vygenerovaný zálohovací kód vyzerá takto:
drop table if exists rs_guard;

create table rs_guard
(
idg int(10) unsigned not null default '' auto_increment primary key,
password varchar(50) not null default '',
kdo tinyint(3) unsigned not null default '0',
cas datetime default ''
);

# --- Data z tabulky rs_guard ---

insert into rs_guard values('7','1e3dab31a109d5bd7a8634c3281d5460','1','2006-06-17 02:55:38');

Samozrejme následný import cez phpMyAdmin prebehol korektne, prislásenie funguje. Po importe cez administráciu prebehlo všetko OK, štruktúra tabuľku OK, prihlásenie bez problémov, default autoincrement sa zachoval.
Ak vynulujem extra autoincrement z rs_guard ručne, problém samozrejme nasimulujem, ale otázka znie, ako sa ten autoincrement mohol stratiť??? Zdá sa že chybnými funkciami phpRS administrácie to nebude.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 17.06.2006 03:24.

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-17, 03:30

Albo chybu nespôsobuje autoincrement, ale ten NULL v inserte autor.php - riadok 129?
phprs_sql_query("insert into ".$GLOBALS["rspredpona"]."guard(idg,password,kdo,cas) values(null,'".$this->SessionUser."','".$this->IdUser."','".$aktualnicas."')",$GLOBALS["dbspojeni"]);

v kombinácii s verziou databázy (alebo žeby to súvisí s konfiguráciiou?). Možeš overiť či vyžaduje databáza pri inserte do poľa s definícion not null iný parameter ako "NULL" Je oprava toho insertu riešenie? Ak áno a je to závislé na verzii SQL, treba zistiť verziu od ktorej sa chyba prejavuje.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 17.06.2006 03:43.

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-17, 09:07

neviem ci som spravne pochopil temu, ale ak chybu robi stlpec idg s auto inkrementaciou tak je vhodne tento stlpec vobec nezadavat do insert into. mysql automaticky posunie cislo o jedno vyssie.
alebo to osetrit sposobom pouzitia pri idg LAST_INSERT_ID(), takto to odporuca MySQL manual :)

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-17, 16:31

smiko napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ...
> alebo to osetrit sposobom pouzitia pri idg LAST_INSERT_ID(), takto to odporuca MySQL manual

kdo z lidi ti bude cist manual... :-)
ja na to spise zareagoval proto, ze se mi davno stalo neco podobneho a bylo to >>zrejme<< prochodem na vyssi verzi MySQL a tak jsem to upravil rucnim zasahem a nahodil znovu...

IMHO si myslim to, co napsal pa3k, ze chybu zpusobuje ten NULL

az se dostanu do konzistentniho stavu, tak zkusim overit.

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Zasa "Neplatna prihlasovaci session." :-(
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-17, 17:24

ved prave, ze nikto necita manual, ani ja dost casto nie ;)
ved ja som presne reagoval na ten NULL :)

ak by ID stlpec omylom nebol NOT NULL a bude sa posielat NULL tak operacia spadne. ak nechas pridavanie tohto ID na SQL tak nemoze dojst ku kolizii. a samozjreme nemoze dost ani pri LAST_INSERT_ID() pretoze tym zisti poslednu hodnotu , PRIMARY KEY zahlasi, ze sa nemoze opakovat rovnake cislo a AUTO_INCREMENT ho teda zvysi o jedna :)

ja pouzivam tu prvu moznost, ze ID stlpec vobec nevypisujem a nechavam to vsetko na databazy

____________________
smiko.host.sk/phprs/



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.