phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-19, 15:04

Tak som si zobral tento plugin pod kridla a spravil jeho optimalizaciu a zlucenie spolu s pluginom Info spravy, cim mu vznikol novy blok.

Co sa zmenilo oproti verzii 2.0

Vonkajsie zmeny:
- zlucene subory akcie.php a kalendar.php do jednoho (kalendar.php), cim sa zmenil dizajn. subor akcie.php uz nieje dalej podporovany
- odstranenie vyskakovacieho okna o detailnych informaciach
- pridany systemovy blok --> zlucenie s pluginom Info spravy (vypisuje akcie najblizsich 15 dni)
- pridana nova kolonka Miesto konania
- ak sa akcia odohrava v jeden den, vypise sa iba jeden datum
- nevyuziva sa CSS trieda .plankaci

Vnutorne zmeny:
- optimalizovana praca scriptu, napraveny zapis datumu do spravneho tvaru

Stiahnutie:
[http://www.smiko.host.sk/phprs/down/kalendar.zip]

Demo ukazka:
zatial nedotupna

UPOZORNENIE:
Pomocou db_kalendar.php treba previest databazu.

Pripomienky, napady a ine dotazy, prosim rieste v tejto teme

____________________
smiko.host.sk/phprs/



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava smiko v 19.02.2006 15:17.

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: peco (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-25, 00:22

no, aj som ti skusal napisat do fora, ale nejaku chybu to hadzalo. preto skusim sem:

"Zdravim,
chcem sa spytat kde moze byt chyba, ked po instalacii vaseho pluginu KALENDAR do phprs 2.6.5 mi v ADMIN rozhrani po kliknuti na "prehlad akcii", vyhodi prazdnu stranku bez akehokolvek textu.

Dakujem za radu


S pozdravom PECO "

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-25, 12:02

Zdravim

chyba vznikla pri mojej nedostatocnej pozornosti pri prirabani pluginu, kde som znmenil nazov hlavnej funckie a zabudol som ju prepisat aj v subore rozcestnik.php

Takze naprava sa da spravit rucne v subore plugin/kalendar/rozcestnik.php
kde treba prepisat:
case "Cal"

na case "Kalendar"

alebo si znovu stiahnut cely balicek a prepisat subory. uz je to opravene. dakujem za upozornenie

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: Franta (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-25, 20:44

Ahoj zkouším instalovat tento plugin, ale narazil jsem. Jsem zřejmě lama. Nemůžu najít soubor db_info. php na převod ze starší verze. Můžeš mi poradit jak kde ho najít a spustit. Díky

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-25, 21:14

jejda. nazov suboru v navode je nespravny. omylom som zabudol prepisat jeho nazov. ma to byt db_kaledar.php. chyba vznikla kvoli tomu, ze som prepisoval navod z pluginu Informacie.

spravne to je napisane aj na prvom prispevku pod upozornenim

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: Franta (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-27, 10:35

Díky, ještě jeden problém se mi objevil. Pospuštění db_kaledar.php mi při vytvoření nové databáze skáče tato chyba - You have an error in your SQL syntax near '; ' at line 13

kde mám hledat příčinu?

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-27, 15:54

tak to neviem...mne to ide dobre. skus to viac krat, skus prekopirovat ten subor znovu alebo nieco take. musi to ist

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: *Petr* (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 12:30

Zkusil sem instalnout tenhle plugin na verzi 2.8.0, vše šlo dobře až na administraci, kde dělala neplechu již výše popsaná chybka s Cal misto Kalendar, což mě trošku překvapilo, protože sem si ten plugin stáhl teprve dnes z tvého webu. Nicméně to se mi ji podařilo brzy odstranit, ale objevil se mi další problém a to se systémovým blokem, který to mělo přidat. V administraci je, ale potom co ho umístím, tak mi místo bloku s akcemi, zobrazí standartní kalendář z phprs?! Tak nevím jestli jde o záměr nebo nějakou záhadnou chybku. :)

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 14:55

chyba s administraciou bola opravena. mozno sa ti to stiahlo z cache, co by vysvetlovali tu chybu s rozcesntik.php

ale ta druha chyba s volanim funkcie je opravnena. chyba v nazve :(

Opravuje sa to tymto SQL prikazom:

UPDATE `rs_plugin` SET link_menu='akce=Kalendar', sys_blok='1', zkratka_blok='akc', inclsb_blok='plugin/kalendar/kal_blok.php' WHERE funkce_blok='KalendarAkcii';


za vziknute problemy sa ospravedlnujem

vsetko uz je tak ako ma byt...

a Petr, dik za upozornenie :)

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: *Petr* (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 21:22

tak sem to upravil a je fakt ze to dostalo zmenu, v administraci uz je ten blok spravne zobrazeny, ale aby to snad nebylo tak jednoduchy :) na strance se ten blok vubec nezobrazi, tak nevim v cem jeste muze byt problem, snad asi jestli nedela problem neco v tom souboru kal_blok.php, protoze v souboru plugin.php mi to prijde vsechno spravny, tak uz opravdu nevim jestli to blbne jenom me, prubnul sem to na dvou webech a na obou se to chova stejne, pricemz na jednom je 2.6.5 a na druhem 2.8.0

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: *Petr* (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 21:35

a tak beru zpet, nevsiml jsem si, ze tam mas chytrou podminku na zobrazeni bloku jen kdyz je akce v intervalu nasledujicich 15 dni :) fakt dobry napad, ktery me v prvni chvili nenapad ;D

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: Franta (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-13, 10:39

Probém s chybovou hláškou při instalaci. Psal jsem tady o svých potížích při vytvoření nové databáze. Podařilo se mi je odstranit, nebo lépe řečeno obejít. Nevím, jestli se jedná o "čisté řešení". Tak mě , prosím nekamenujte. Vytáhl jsem si z kódu část, kde se vytváří nová tabulka. Upravil jsem ho a spustil přímo přes phpmyadmin. Potíže mi dělalo volání proměné `".$GLOBALS['rspredpona']."prehladakcii`. Zkoušel jsem to na čisté databázi, na lokalu. Pokud toto řešení může být zdrojem nějakých potíží, tak mi, prosím dejte vědět

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-13, 15:38

$GLOBALS['rspedpona'] si vytahuje udaj z config.php u premennej $predpona. standardne to byva nastavena na rs_

takze treba spravit jednoduchu upravu.
vsetky ".$GLOBALS['rspredpona']." (aj s uvodzovkami) na tvar: rs_

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: Franta (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-17, 12:49

Tak už jsem to našel. Sice jsem napřed rezignoval ale nakonec mi to nedalo. Když jsem odstranil středník za poslední položkou u tvorby databáze, tak se mi to rozjelo. Chci jen požádat, jestli má někdo tento plug-in v provozu na svém webu, ať zveřejní odkaz. Rád bych se podíval jak vypadá v praxi. Svoje pokusy s rozběhnutím jsem dělal na lokále na nové instalaci phpRS. Díky za rady a trpělivost.
Franta


Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-18, 10:44

ja to mam na test webe.

administracia:
[http://smiko.host.sk/phprs/phprs/admin.html]

meno, heslo: user

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-18, 19:04

Hej pomoc, Franta prý už na to přišel, odstranil střední za poslední položkou tvorby databáze(pžedpokládám soubor db_kalendar.php), jenže já udělal uplně všechny upravy popsané odzacatku tohohle fora a nic... tak jsem se vrhnul na ty středníky a jelikož jsem lama na PHP tak jsem to vzal hezky odzhora, smazat, zkusit jestli jede, nejede tak to tam šoupnout zpatky a další středník a tak dál až už tam žadny nebyl... no ale pořád nejede... ach jo... nějaký nápad co s tím??? respektive, který přesně to byl středník???



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava aggi v 18.03.2006 19:05.

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: Franta (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-18, 21:23

CREATE TABLE `".$GLOBALS['rspredpona']."prehladakcii` (
`idp` INT(10) UNSIGNED AUTO_INCREMENT NOT NULL PRIMARY KEY,
`nazevakce` VARCHAR(100),
`misto` VARCHAR(100),
`datumod` DATE NOT NULL,
`datumdo` DATE NOT NULL,
`popis` TEXT,
`zacatek` VARCHAR(20),
`konec` VARCHAR(20),
`expirace` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL,
`url_http` VARCHAR(80),
`url_pic` VARCHAR(80)); <----- tento středník
";


Píšu to pro všechny, kteří na to narazily. Taky bych ocenil, kdyby mi někdo, kdo tomu rozumí, řekl jestli je taková úprava v pořádku. V php jsem začátečník a na tento rozdíl jsem přišel srovnávací metodou s phprs.sql, kde jsem hledal "5 rozdílů". Taky jsem si uvědomil, že mi to system přesně vypisuje, jenom jsem to nebyl ve své nevědomosti schopen pochopit.
Franta

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-19, 00:04

Neviem, aky je problem s tou bodkociarkou. ona tam moze byt aj nemusi. obidve moznosti su spravne. ake ak ta tam bodkociarka je, tak oddeluje SQL prikaz. je divne,ze to s nou nefunguje ked by malo

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: cuco11 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-03, 08:25

Zdravím,

potreboval by som poradit. Kalendár akcii vyplnujem na rok dopredu (mestské stranky). A mam nasledovny problem. U niektorych akcii neviem stanovit presny datum konania na urcity den. Potreboval by som mat moznost vyplnit ako datum konania akcie vyplnit datumom v tvare napr. XX.05.2006 alebo ??.05.2006. Je to v tomto plugine nejako realizovatelne? S tym ze som si vedomy ze upozrnenie na takuto akciu by nefungovalo.

Dakujem

cUCo

Re: Kalendar akcii 2.1
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-03, 13:26

Zdravim
V kaledari sa overuje spravnost datumu, takze sa tam neda vlozit nieco ine ako cislo. Asi by bola najlepsia moznost to spravit takym sposobom, ze si vypisete nejaky datum, dajme tomu polovica mesiaca a do popisku dopisete, ze datum je len orientacny a bude upresneny neskor.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.