phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Otázka lamy: Jak nainstaluju PHPrs na WZ
Zaslán uživatelem/kou: MartyMcFly (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-05, 13:23

Zdravím,
PHPrs jsem objevil je tomu jen několik hodin. A mám první problém a jsem z toho na psychiatra. Totiž PHPrs si chci nainstalovat na Webzdarma.cz. Přečetl jsem si soubor instalace_cz.txt.. udělal jsem všechno co jsem udělat měl. Ale právě všechno končí na nastavení databáze MySQL když tam chci vložit ten samonastavovací soubor. Vyhodímě to různé množství chyb a nevím co dál. Poradí mě někdo? Nebo mě neučí jak to správně nainstlovat? Předem děkuji za odpovedi do fóra či na ICQ 262-734-226. Předem děkuji!

Re: Otázka lamy: Jak nainstaluju PHPrs na WZ
Zaslán uživatelem/kou: Epic Arborius (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-05, 13:26

stačí hledat na fóru, tato otázka tady byla nejednou. řiď se podle toho co tam najdeš a podle dokumentace a neměly by být problémy.

Epic Arborius
epic(at)mfantasy.org
[http://www.mfantasy.cz]
ICQ: 238-661-681

Re: Otázka lamy: Jak nainstaluju PHPrs na WZ
Zaslán uživatelem/kou: MartyMcFly (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-05, 13:27

Jo a adresa stránek je www.beta1.xf.cz

Re: Otázka lamy: Jak nainstaluju PHPrs na WZ
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-05, 13:31


Re: Otázka lamy: Jak nainstaluju PHPrs na WZ
Zaslán uživatelem/kou: MartyMcFly (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-05, 14:29

No já si už nevím rady ... MySQL mi vyhazuje chybu

MySQL hlásí: Dokumentace
#1046 - No database selected

Nevíte co s tím? Pls poraďte

Re: Otázka lamy: Jak nainstaluju PHPrs na WZ
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-05, 15:08

google => error 1046 mysql

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Otázka lamy: Jak nainstaluju PHPrs na WZ
Zaslán uživatelem/kou: Juraj (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-05, 18:50

Na WZ si aktivuj databazu, chod do phpMyAdmina a cez neho nahraj subor phprs.sql, uprav subor config.php. Inac to mas vsetko v online dokumtacii...

|-juraj-| juraj[zavinac]zapisnicek.info
[http://www.zapisnicek.info/]
[http://www.forum.zapisnicek.info/]

***Zastavte svet, chcem z neho vystupit...***

Re: Otázka lamy: Jak nainstaluju PHPrs na WZ
Zaslán uživatelem/kou: bkv (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-07, 21:49


Re: Otázka lamy: Jak nainstaluju PHPrs na WZ
Zaslán uživatelem/kou: dvorix (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 16:18

Bohužel články o phprs už jsem zrušil, nepoužívám už phprs. Všechny ty redakční systémy mi připadají hrozně těžkopádné, struktura je obvykle daná, těžko se mění, linky se samy neaktualizují, udělání šablony je neskutečně pracné, články se z databáze načítají pomalu a celkově je s tím hrozně zbytečné práce, kterou raději vrazím do obsahu.

Přešel jsem na čistý front-page + css+ dwt šablona + doprogramovaný "preprocesor". Něco podobného jako je www.jakpsatweb.cz . Konrétně mám stránky www.dvorix.com . Ty články o phprs kdyžtak komukoli pošlu...





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava dvorix v 05.03.2006 16:20.

Re: Otázka lamy: Jak nainstaluju PHPrs na WZ
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 16:27

dvorix napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Bohužel články o phprs už jsem zrušil, nepoužívám
> už phprs. Všechny ty redakční systémy mi připadají
> hrozně těžkopádné, struktura je obvykle daná,
> těžko se mění, linky se samy neaktualizují,

ROFL, v phpRS predsa nie je treba žiadnu aktualizáciu liniek, načo?

> Přešel jsem na čistý front-page + css+ dwt šablona
> + doprogramovaný "preprocesor". Něco podobného
> jako je www.jakpsatweb.cz . Konrétně mám stránky

Samozrejme, ak nepotrebuješ dynamický web a máš kúpený FrontPage, ktorý ti vyhovuje, prečo ho nevyužiť.

Re: Otázka lamy: Jak nainstaluju PHPrs na WZ
Zaslán uživatelem/kou: dvorix (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 21:52

Web nemám "hotový", průběžně (dynamicky) ho měním a chci aby se menu měnilo podle adresářové struktury samo.

V redakčním systému se blbě články píšou, dlouho publikují, špatně se vzájemně odkazují, špatně se vkládají obrázky, všechno je to na dlouhé lokte. Ta dynamika tomu právě chybí. V FP když změním název souboru, změním název adresáře, přejmenuju obrázek - všechno se mi upraví jak má. Je to jiná filosofie, zaměření na obsah, ne na formu. Když chci změnit celý layout, měním jediný soubor dwt, což je v podstatě normální html soubor (a FP ho dohodí do všech ostatních). Je škoda že tak geniálně navržený program jako je FP má neskutečně blbě vymyšlené menu, hlavně kvůli tomu jsem musel doprogramovávat.
No nic omlouvám se za flame a spoustu subjektivních názorů, hrozně času jsem ztrávil hledáním, vyzkoušel jsem snad 6 redakčních systémů a všechny jsou stavěny pro více autorů, ne na "jednoduchý" web jako mám já. A preprocesory co jsem našel byly zase šíleně komplikované....

www.dvorix.com

Re: Otázka lamy: Jak nainstaluju PHPrs na WZ
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 22:20

Tou dynamikou som mal samozrejme na mysli dynamiku WEBu, t.z. funkcie ktoré menia obsah webu zásahom čitateľa - práve toto je dynamika. Niekto pridá komentár a zoznam komentárov vygeneruje dynamicky phpRS, tak isto vyhľadávanie, zmámkovanie, ankety, služby ako najčítanejšie alebo najkomentovanejšie články, automatické vydanie a stiahnutie článku z webu, funkcie pracujúce s registráciou čitateľov... toto je dynamika ;-)

Je samozrejme individuálne, do akej miery tieto dynamické veci potrebuješ. To premenovanie adresára je super funkcia - samozrejme za predpokladu, že je zabezpečené presmerovanie existujúcich odkazov - pozor na to :-] IMHO viac starostí ako užitku. Čo sa týka generovania menu v phpRS - je otázka úpravy jedného riadku v zdrojáku, alebo nahodenie jedného pluginu. Všetko čo popisuješ sa v phpRS spraviť dá, chce to len trocha znalostí a snahy - to je pravda. O tom to ale je - za GNU/GPL platíš vlastným časom (ktorý sa ale vráti v podobe vedomostí), za FP platíš peniazmi. Tým ťa samozrejme od FP nikoho neodhováram, v niektorých situáciach to môže byť naozaj lepšia voľba.

Každopádne existuje ešte možnosť - využiť komerčné služby a nechať si spraviť poriadny web na phpRS so všetkým, čo k tomu potrebuješ od inštalácie cez technickú podporu až po úpravu na mieru. ;)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.