phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-15, 10:42

Zajimalo by me jestli 265 facha pod mysql5 a jak ji zprovoznit, sice jsem tu hledal dva dny, ale nejak jsem nenasel reseni. Beta verze 268 na localu bezi v pohode az na to kodovani, ale kdyz jsem si zkusil naistalovat utf verzy 265, v phpmyadminu zalozil databasi. No a jake bylo me prekvapeni kdyz jsem se dostal do adminu, bila stranka, misto menu se vypisou prikazy php, pak obrazek loga phprs a zase prikazy a tak to je s celym webem. A jo odpoved typu tak si pockej na 268 nemusite ani psat.

Re: Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-15, 11:12

Chyba bude u tebe ... já mám MySQL 5.0, PHP 5.1.2 a Apache 2.0.55 a vše v pohodě ... běží mi tu phpRS 2.5.5, 2.6.5 a betu jsem jaksi z časových důvodů tady ještě nezkoušel ...
Jinak nová verze je 2.8.0, ne 2.6.8 ;)
BTW: pokud se ti vypisuje zdroják, nejede ti korektně PHP, není to chyba MySQL, bych řekl ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-15, 12:35

Tak ale kde ta chyba je, pac phpmyadmin bezi bez problemu dokonce i betaverze 268 mam tu samou konfiguraci jako ty, ale jakmile nahraju soubory 265 tak pri zobrazeni v jakemkoliv prohlizeci php se prekryje a vypise semi obsah php souboru. Tak nevim kde je chyba, mozna nekde v nastaveni php a apache??

Re: Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-15, 12:48

JeAdmin(); // test na admin opravneni // sestaveni dotazu if ($akt_je_admin==1): // vsechny moduly $dotaz="select idm,ident_modulu,all_prava_users,nazev_menu,link_menu,barva_bg from ".$GLOBALS["rspredpona"]."moduly_prava where blokovat_modul=0 order by poradi_menu"; else: // bez spec. admin modulu $dotaz="select idm,ident_modulu,all_prava_users,nazev_menu,link_menu,barva_bg from ".$GLOBALS["rspredpona"]."moduly_prava where blokovat_modul=0 and jen_admin_modul=0 order by poradi_menu"; endif; $dotazmoduly=mysql_query($dotaz,$GLOBALS["dbspojeni"]); if ($dotazmoduly!=0): $pocetmoduly=mysql_num_rows($dotazmoduly); // pocet polozek else: $pocetmoduly=0; // tabulka neexistuje endif; if ($pocetmoduly>0): // inic. pomocnych poli $pole_data=array(); $admenulink=array(); $admenutxt=array(); $admenubg=array(); for ($pom=0;$pom<$pocetmoduly;$pom++): $pole_data=mysql_fetch_assoc($dotazmoduly); // test na moznost pristupu prihlaseneho uziv. - hromadny pristup / jednotlivy pristup if ($pole_data['all_prava_users']==1): // test na hromadne povoleni // vse OK $admenulink[]=$pole_data['link_menu'].'&modul='.$pole_data['ident_modulu']; $admenutxt[]=$pole_data['nazev_menu']; // test na podbarveni

takhle nejak to vypada jak jsem uz napsal phpmyadmin bezi bez problemu stejne jako beta verze 268 tak nevim

Re: Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-15, 12:55

Nespustí se ti PHP kde má ... je tam správně vloženo <?php na začátku? Je to přímo z distribuce? Nedáváš tam své soubory 2.6.5, které jsi někde měl? Jinak chybu bych hledal asi v php.ini ... co říká phpinfo();?

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-15, 13:02

Je to primo z distribuce, jak utf verze 265 tak normalni verze 265, tak uz nevim kde by mohl byt problem. Phpinfor vypise vse v pohode, koukal jsem se do php.ini, ale v tomhle sem laik, trvalo mi nez jsem rozchodil apache a php, ale kdyz funguje phpmyadmin a 268 tak nevim kde by mohla byt chyba.

Re: Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-15, 15:20

problem je v nastaveni php. najskor mas vypnute skratene znacky. cize <? nepozna, ale plny odporucany zapis <?php zoberie.
vo verzii 2.8.0 uz budu pouzite kompletne znacky

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-15, 15:27

smiko napsal/a:
-------------------------------------------------------
> problem je v nastaveni php. najskor mas vypnute skratene znacky. cize <? nepozna, ale plny
> odporucany zapis <?php zoberie. vo verzii 2.8.0 uz budu pouzite kompletne znacky

a začíná to být zábava... :-)

tak na tohle jsem upozorňoval už u verze 265 a zase jsem měl pravdu... :-((

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-15, 15:36

jj, samotného mě to ze začátku tohodle dotazu napadlo, nechápu, proč někdo používá nekompletní zápisy, stejně jak u if apod ... no nejsme v OT, nebudu to dále rozšiřovat a rozpiplávat ... ale jak je vidno, jednou za čas se to vymstí ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-24, 17:29

A jak to tedy mam povolit sem lama takze nevim kde se to povoluje. Jo koukal jsem na host.sk upragovali na mysql 5 ted to dela taky problemy krome diaktriky coz me nejak nestve se nemuzu pohybovat v admin rozhrani naloguju se vypise se nahore ze nebyl proveden prikaz mysql a kdyz kliknu na nejaky odkaz v rozhrani tak mi to pak napise ze je zapotrebi byt prihlasen

Re: Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-24, 17:57

v php.ini short_open_tag = On

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-25, 16:06

diky moc uz to facha :-)

Re: Instalace pod Mysql5
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-25, 19:36

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> v php.ini short_open_tag = On

BTW já raději všude vždy doplním to "php"

IMHO je to rychlejší a netrápím se s případnou další instalací (nastavování "zaručených" parametrů v PHP)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 25.01.2006 19:37.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.