phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: Jarka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 11:47

Ahoj všetkým. Tak som to až doteraz zvládla bez nápovedy. Rozchodila som phprs na localhoste bez väčších problémov. Tak som to skúsila na WZ. Celkom to ušlo, vďaka za dostačujúcu dokumentáciu !!
Ale pokúsim sa popísať svoj problém so zobrazením v admine. Na localhoste sa zobrazuje úplne normálne - ešte podotýkam - inštalovala som verziu phpRS 2.6.5 - kodování win1250. Keď som ale vstúpila na WZ do adminu, tak mám zlé zobrazenie češtiny (viď obrázok http://eurotrend.xf.cz/admin.jpg

Musím ešte povedať, že zlé zobrazenie som mala následne aj vo všetkých položkách jednotlivých BLOKOV (len blokov vertikálnych, horizontálne boli v poriadku - tie sa samozrejme nastavujú v súbore pre príslušnú šablonu) Tie bloky som ručne prepísala v admine - teraz je zobrazenie normálne. Mňa ale trápi modrá lišta adminu. Tak som urobila to, že som na WZ zálohovala databázu a na localhoste som ju importovala. Teraz už mám zmršené aj zobrazovanie adminu na localhoste...
S čím to súvisí? Kde mám čo nastaviť?


Samotný web je tu http://eurotrend.xf.cz/phprs/phprs/index.php

Vďaka za Váš čas....


* EDIT pa3k: úprava formátovacej chyby fóra



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava pa3k v 13.01.2006 12:05.

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 12:13

Keď phpRS nabehlo v zlom kódovaní bolo jasné že je niekde chyba, bolo zbytočné chyby v kódovaní "opravovať" editáciou. Chyba je pravdepodobne v nastavení databázy - config.php - jedná sa najskôr o problém nastavenia znakovej sady pre MySQL 4.1.

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: Jarka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 12:17

tak to potom budem musiet pátrať vo fóre na webzdarma, lebo u mňa to bolo v poriadku...
Lenže ak to súvisí s databázou, tak je mi divné, že diakritika v článkoch na webe je v poriadku - to tiež záležitosť databáze, nie? Zlá je len v admine - v tej modrej navigácii

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 12:27

Hmmm. Web bol na WZ nainštalovaný alebo odzálohovaný z localhostu? Ak diakritika v nových článkoch už funguje správne, bol asi vložený zálohovací script v zlej znakovej sade.... (tip)

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 12:31

BTW: to čo je chybné sa dá upraviť v administrácii: konfigurácia --> správa modulov --> editácia názvu



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 13.01.2006 12:32.

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: Jarka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 12:34

Na WZ som to inštalovala podľa dokumentácie v článku "Začátky s phpRS" - to znamená nastavovala som ako prvé MySQL ako aktívnu, dostala som meno a heslo databáze a cez phpMyAdmin na WZ som nahrala súbor phprs.sql... Takže ja som neimportovala z localu zálohu databázy... nerozumiem tomu.

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 12:45

je naozaj divné že chybné kódovanie sa prejavilo len v jednej tabuľke: rs_moduly_prava ak nebol naozaj žiadny zásah do inštalačného skriptu a neinštalovalo sa po častiach, tak by som to asi zviedol na kvalitu hostingových služieb :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 13.01.2006 12:46.

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 13:10

V administrácii sú niektoré tabuľky OK, iné nie (pozrel som sa, dúfam, že nevadí ;) takže chyba je pre mňa naozaj záhadou - ešte je zle napr. tento reklamný text: GNU redak?n? syst?m phpRS.
Kontrolná otázka: bol v nesprávnim kódovaní po inštalácii aj defaultný článok "Vitajte v phpRS"? Naozaj je najpravdepodovnejšie že pri prihlásenií do phpMyAdmin pred inštaláciou bola zle zvolená znaková sada. Nič iné ma nenapadá.

PS: doporúčam zmeniť default meno a heslo admina ;)

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: Jarka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 13:15

:-)) Všetko o.k. Patrik. To heslo zmením, ak o niečo pôjde, takže kľudne zasahuj.
Ano, ten default článok bol tiež zle. Ja som ho následne opravovala.

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 14:52

standardne kodovanie u webzdarma je iso-8859-2 (aspon pred rokom bolo), takze si musis zmenit na pozadovane v phpMyAdmin

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: Jarka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 15:03

MÁM !!!! hurá... na WZ v phpMyAdmine som kompletne zmazala databázu a nahrala som do prázdnej tabuľky zo súboru phprs.sql - ale !!! zádrhel bol v tom, že prednastavená znaková sada utf8 robila tieto zmätky. Tak som ju pred importom zmenila na CP1250..... Hm, a ono to zázračne zafungovalo chiii.

Ešte jedna otázka, asi hlúpa. Riadila som sa tak veľmi pokynmi inštalácie, že mám v predmetnom adresári www/ adresár phprs 2x. To znamená, že samotná adresa webu potom vyzerá takto

[http://eurotrend.xf.cz/phprs/phprs/index.php]

Na niektorých weboch som si ale všimla, že adresár phprs je tam len raz. Môžem ho teda beztrestne zmazať? (obsahuje predsa len okrem iného aj súbor db_phprs.php a db_galery.php ....


Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: Jarka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 15:19

aha... tak som sa radovala predčasne - admin je dobrý ale web je naprd. Asi to vzdám a vezmem si lopatu na snehový svah !

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 15:36

preco to chces mat tak zlozito ?
subory na web nakopirujes bez adresara phorz cim ziskas ze adresa nebude obsahovat ziadne phprs ale bude priamo v korenovom adresari cize takto: eurotrend.xf.cz

co sa tyka toho chybneho kodovania na hlavnej stranke, na to sa uplne vykasli. oprav len chyby, ktore sa tam nachadzaju. ak sa ti zhoduje kodovanie administracie a databazy (co ako citam zhoduje), tak vsetky clanky a texty, ktore budes vydavat sa budu zobrazovat v spravnom kodovani

____________________
smiko.host.sk/phprs/



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava smiko v 13.01.2006 16:07.

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: Jarka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 15:37

no tak som stiahla phpRS 2.6.5 - kodování UTF8, a na WZ do prázdnej databázy som naimportovala súbor phprs.sql z tejto verzie. Už funguje aj diakritika v admine, aj vo webe.

Re: Čo s adminom a kódovaním?
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-13, 15:40

tak to je najlepsia moznost, pokial zakladas novy web, co aj robis, tak je najlepsi vyber siahnut prave po UTF-8

a to s tou adresou sprav ako som hovoril, daj suboru do korenoveho adresara a na adresar phprs/ zabudni z vyskoka

____________________
smiko.host.sk/phprs/



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.