phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Export/Import.. databaze :)
Zaslán uživatelem/kou: pbuva (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-28, 17:17

mam takoévy problem, mam databazi prez phpadmin utf8, pokud udelam nasledne import v jakemkoliv jinem kodovani, probehne, ale samozrejme se spatnyma znakama. Kdyz v nocve pouziji take utf8, napise mi to parser error.

Napsal sem to sice povrchne, ale jde mi spise o to zda se s tim jiz nekdo setkal a jak to resil, pripadne k tomu muzu napsat i bvic...

Re: Export/Import.. databaze :)
Zaslán uživatelem/kou: bigbrother (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-29, 10:37

No jiste, to aspon jednou resili snad vsichni(:P)
Principielne jde o to, ze v phpMyAdmin na localhostu mas od zacatku nastavene jine kodovani, nez potom na serveru. Ze by to rovnou hazelo parse error se mi nikdy nestalo, ale je to mozne.
Ja bych doporucoval nahlednout na localhostu do phpMyAdmin jake je to kodovani a potom ho nastavit na prazdnou databazku na serveru - a do toho potom importovat export (smi se to taklhle vubec rikat? ;-) z localhostu. Zkratka - nastavit STEJNE kodovani na obou koncich a potom to tam jen natahnout. Ja v tom problem nevidim, ale... prijde mi to tak jednoduche, ze je klidne mozne, ze jsem uplni mimo misu.
Dropni lajnu, jestli to takhle funguje - uz kvuli ostatnim.

HTML is the best! Only PHP is more...

Re: Export/Import.. databaze :)
Zaslán uživatelem/kou: pbuva (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-30, 10:37

No de o to, ze kdyz nastavim stejne kodovani, tak to neprojde vubec.
Kdyz dam jinak, tak sice se spatnym kodovanim, ale projde....
Neco mi rika ze by to mohlo bejt htmlareou...



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.