phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Jak využít pole "Slovní spojení odpovídající danému článku"
Zaslán uživatelem/kou: Radek102 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-25, 10:58

Potřeboval bych poradit jak a k čemu je využívano pole "Slovní spojení odpovídající danému článku" při editaci článku. Má smysl tam něco psát, zlepšuje to vyhledávání, využil to někdo na něco užitečného?

Re: Jak využít pole "Slovní spojení odpovídající danému článku"
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-25, 11:34

Pokud zadas na svem webu rozsirene vyhledavani, mas tam moznost vyhledavat podle klicovych slov - ptas se jestli jsem to nekdy vyuzil? ne, nevyuzil

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Jak využít pole "Slovní spojení odpovídající danému článku"
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-25, 12:02

Výpis článků podle klíčových slov se dá dostat do URL, už ale nevím jak jsem to dělal:-) Pak můžeš zakládat nové kategorie - odkazy podle speciálního třídění. Na [http://games.potterharry.net] se tak snažím udělat třídění her podle původce.



PotterHarry.net největší web na phpRS
[img]http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=216718242&img=1[/img] 216718242 | IRC: HJP (irc.felk.cvut.cz) | Jabber: PotterHarrynet | MSN: potterharrynet(at)hotmail.com | Skype: potterharrynet |Team Speak: 82.117.151.146 heslo: kofola | Yahoo: potterharrynet

Re: Jak využít pole "Slovní spojení odpovídající danému článku"
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-26, 14:11

No ak zvolis spravne slova moze to vylepsit vyhladavanie ALE v meta keywords by to bolo UPLNE SUPER!

Re: Jak využít pole "Slovní spojení odpovídající danému článku"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-04-17, 21:41

Zdravím :)
Pomůže to třeba i nějak vyhledávačům jako např. google či jiné? Že bych si tam defaultně (pravděpodobně v nějakém lang souboru) přepsal všeobecná klíčová slova, která se vyskytují u nás na webu a tak dal vyhledávačům větší šanci ...
Nebo je to jen na intérní vyhledávání systému phpRS?

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Jak využít pole "Slovní spojení odpovídající danému článku"
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-04-17, 22:37

Slovní spojení odpovídající danému článku se (pokud je správně nastavená šablona) přenáší do meta tagu keywords.
Tedy slouží na vyhledávání na webu (po vyhledávače), interní vyhledávání má jiný způsob.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Jak využít pole "Slovní spojení odpovídající danému článku"
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-04-18, 14:21

Aha, oki, díky :)

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Jak využít pole "Slovní spojení odpovídající danému článku"
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-09-04, 12:05

Je to sice dlouho od poslední reakce v tomto vláknu, nicméně jsem po změně designu jaksi pozapoměl na ony "keywords" pro úvodní stránku. U článků je to jasné, tam se keywords načítají z toho co zadáte při editaci článku do pole "Slovní spojení odpovídající danému článku". Nicméně mě vadilo i to, mít "$wwwname" jako keywords.

Doplnil jsem si proto do config.php položku $indexkeywords=""; do které jsem si vypsal slova a slovní spojení pro svůj web a do šablony webu, konkrétně do Iengine.php jsem hned za položky:
$vzhledwebu->UlozPro('title',$wwwname);

přidal následující:
$vzhledwebu->UlozPro('keywords',$indexkeywords);

a funguje to. To jen tak kdyby se to někomu hodilo.....


PS: když je blbá hlava, netrpí tim tělo, ale web :)))

Re: Jak využít pole "Slovní spojení odpovídající danému článku"
Zaslán uživatelem/kou: janzak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-08-01, 21:56

Díky moc mr3ska za tento návod. Narazil jsem na to náhodou a fakt to funguje moc hezky.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.