phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
temata (rubriky) a jejich deleni
Zaslán uživatelem/kou: kraja (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-14, 19:31

Zdravim,
potrebuji radu se systemem phprs, ktery rozjizdim pro jeden studentsky casopis.
Web, o kterem zde budu hovorit ma adresu [http://web.casak.cz/phprs/phprs/] .
zde jsou oranzova policka na leve a prave strane a v nich texty jako napr. Hlavní menu, vyhledávání, informace...
A na tom prvním není nic. Já bych ale chtěl, aby na tom prvním bylo napsáno ČASÁK a temata (rubriky) pod tim, jak ted jsou, akorad jine. ALE pod tim v dalsim oranzovem obdelnicku, kde je ted napsano Hlavní menu by bylo ZÁBAVA a pod tím zase témata (kategorie) . A takhle asi u dalších čtyř.

Da se to nejak udelat bez zasaho do zdrojaku?
Anebo musim zasahovat do zdrojaku? A pokud ano, poradte mi prosim kam.

Diky moc

-----
Michal Kraja
[email]kraja@tvorbawebu.com[/email]
ICQ: 176721115

Re: temata (rubriky) a jejich deleni
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-14, 19:59

Každý blok, který má nadpis, si můžeš pojmenovat podle sebe - Admin - Úprava bloků - nadpis bloku

Re: temata (rubriky) a jejich deleni
Zaslán uživatelem/kou: PaBi3 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-14, 20:04

Jo to je pravda, ale ak by si si chcel ešte meniť aj to menu hore čo je vodorovne tak musíš zasiahnúť do súborov base alebo download. Podľa toho či používaš troj alebo dvoj stľpcový blok :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava PaBi3 v 14.12.2004 20:06.

Re: temata (rubriky) a jejich deleni
Zaslán uživatelem/kou: kraja (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-15, 14:28

Asi si dobre nerozumime. V administraci tam, kde popisuje martinf se neda nastavit pojmenovani toho bloku, co je uplne prvni. podivejte se prosim na tu stranku, co jsem zminil, aby vam bylo presne jasne, co mam na mysli.
Ja hlavne potrebuji, abych mel v tom prvnim oranzovym policku, ktery je ted prazdny nad tema tematama (rubrikama) napsano ČASÁK a pod tím pár odkazů na pár témat. A potom zase v dalším oranžovým políčku napsáno ZÁBAVA a další témata (rubriky) zase pod tím, atd. Rozumíme si? Dekuji moc za rady, ale skuste mi prosim poradit tady s timto. Diky moc.

Michal Kraja
kraja@tvorbawebu.com
ICQ: 176721115

Re: temata (rubriky) a jejich deleni
Zaslán uživatelem/kou: PaBi3 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-15, 14:33

No ale veď martinf ti to vysvetlil správne. Vždy keď pridávaš blok či úž systémový alebo vlastný tak tam máš možnosť zadať názov bloku. Tak v čom je problém ???

Re: temata (rubriky) a jejich deleni
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-15, 14:38

Blok s rubrikami může být pouze jeden. Nadpis se napíše tam, jak jsem radil nahoře.

Šlo by to případně udělat tak, že si uděláš nový blok a do něj vepíšeš kód s odkazy na články z jednotlivých rubrik (search .....) . Pak by to šlo i do více bloků.

Re: temata (rubriky) a jejich deleni
Zaslán uživatelem/kou: kraja (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-15, 14:58

Takze udelal jsem jednu klciovou zmenu a to, ze jsem nainstaloval nejnovejsi verzi phprs (2.5.5b) a budu delat upravy v ni. potrebuji vsak jednu vec a to poradit, jak tam vubec dostat ten panel s tematama. podivejte se prosim na [http://web.casak.cz/phprs2/phprs/] , ten panel tam vubec nemam. Asi to udelam tak, jak pise martinf, to bude asi nejlepsi. ALE prosim poradte mi, jak tam dostat ten blok s tema kategoriema, kterej tam ted vubec nemam. Myslim, ze je lepsi to cele postavit na tom nejnovejsim phprs nez na tom starym, bude to lepsi i z hlediska budoucich upgrade.

Diky moc za rady.

michal kraja

Re: temata (rubriky) a jejich deleni
Zaslán uživatelem/kou: kraja (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-15, 15:05

Tak pridat blok s kategoriema se mi podarilo, dokonce 2x:) Da se nejak bez uprav zdrojaku udelat, abych v tom prvnim bloku mel nejake temata a v tom druhem dalsi temata? A pokud ne, tak kam mam do toho zdrojaku hrabnout?

BTW omlouvam se za sve blbe dotazy, ale s phprs delam poprve a radsi se 2x zeptam, nez to jednou pokazim.

diky

michalkraja

Re: temata (rubriky) a jejich deleni
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-15, 15:30

Rordělit to nejde. U témat máš možnost měnit název, popis a obrázek. Nevědělo by kam má jít, zda do bloku 1 či 2. Zkus to jak jsem radil o kousek výše.

Na články z určitého tématu existuje přesný odkaz.

Martin Fous [http://www.zsjvm.cz]

Re: temata (rubriky) a jejich deleni
Zaslán uživatelem/kou: kraja (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-16, 17:10

Dekuji martinoviF za skvelou radu, uz to mam hotovy, muzete se podivat na [http://web.casak.cz/phprs2/phprs] .

michalkraja



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.